Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

kak_rasschitat_zarplatu_po_okladu

Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 8,741 просмотров

На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей!

Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі податки, коли ми йдемо в магазин за покупками.

Не вірите?  Давайте порахуємо разом ...

2

 Конкретні цифри

Візьмемо для прикладу заробітну плату в розмірі 10 000 грн. Звичайно, «брудними», до вирахування всіх податків і зборів.

Прямі податки (сплачує працівник):

 • Податок на доходи фізичних осіб

В Україні ставка ПДФО складає 18%.  У нашому прикладі українцю доведеться віддати в «загальний казан» 1 800 грн.

 • Військовий збір 1,5%

Цей збір стягується тимчасово — до моменту припинення бойових дій на Сході України.  Ще мінус 150 грн. із заробітку.

Підсумок.  Замість обіцяних на співбесіді 10 000 грн.  працівник отримає на руки 8 050 грн.

Прямі податки (платить роботодавець):

Ще одну частину заробленого держава забирає вже не у нас, а у роботодавця.

 •  Єдиний соціальний внесок

Теоретично, саме за рахунок ЄСВ поповнюється Пенсійний фонд.  З цих коштів також виплачуються «лікарняні» і компенсації за нещасними випадками.  У 2018 році розмір ЄСВ в Україні становить 22%.  В нашому прикладі це 2 200 грн.

А тепер давайте порівняємо дві суми: до «подвійного» оподаткування і після нього: 12 200 грн. та 8 050 грн.  Із зарплати в 10 000 грн.  втрати на користь держави склали 4 150 грн.  або 41,5%.

4

 Непрямі податки (сплачують майже всі):

 1. Податок на додану вартість

ПДВ — це непрямий і дуже «хитрий» податок.  Саме він приносить в державну скарбницю більшу частину грошей.  У 2017-му році частка ПДВ в загальних податкових надходженнях склала 79,06%.  Куди там ПДФО та ЄСВ...

У чому підступність ПДВ?  У тому, що теоретично, держава отримує його від виробників і продавців товарів і послуг.  Але фактично ПДВ повністю лягає на плечі пересічних покупців — тобто, нас з вами.

Чому так?  Тому що 20% ПДВ входить до ціни практично БУДЬ-ЯКОГО товару або послуги.  Продукти харчування й одяг, комуналка, мобільний зв'язок, побутова техніка та меблі — все це має коштувати для кінцевого споживача на 20% менше.  Якщо чиста продажна ціна, скажімо, палиці ковбаси — 100 грн., то з урахуванням ПДВ вона обійдеться нам вже в 120 грн.

Лише на деякі види ліків ставка ПДВ знижена до 7%.  Ну, і звичайно, ПДВ не закладається в ціну експортних товарів, які вивозяться за межі України.  Тому на покупках в зоні дьютіфрі в аеропортах можна трохи зекономити.

6

 А ще ПДВ справедливо називають «податком для бідних».  Адже якщо ВСЯ Ваша зарплата йде на споживання (немає накопичень та інвестицій), то 20% доходу «з'їдає» податок на додану вартість.

 1. Акцизний збір

Акцизний збір — ще один непрямий податок, який стягується з популярних у населення товарів.  В Україні до таких товарів відносять алкоголь, сигарети і ... паливо.

Ставки акцизів постійно переглядаються.  І майже завжди — в сторону збільшення.

Яка сума акцизу закладена в кожній одиниці акцизного товару зараз?

 • 29 грн. в пляшці алкогольного напою;
 • 5 грн. в пачці сигарет;
 •  ,5 грн. в літрі бензину.

І навіть якщо українець не п'є, не палить і в нього немає особистого авто, він користується послугами таксі або їде на роботу маршруткою.  А в вартість проїзду обов'язково закладений акциз!

У 2017-му році бюджет України поповнився за рахунок акцизів на 125 млрд. грн.  Це означає, що кожен українець, в середньому, віддає державі близько 250 грн.  акцизу на місяць.

 1. Інші податки

Багато з нас непомітно сплачують в казну і інші податки.  Наприклад, з кожної гривні, витраченої на розмови по мобільному телефону, 7,5 копійок автоматично перераховуються до Пенсійного фонду.

Не варто забувати про транспортний податок і про податок на нерухомість.

 Які податки виростуть в 2019 році?

У вересні 2018 року Кабмін вже склав проект бюджету на наступний рік.  Український уряд налаштований оптимістично.  У проект заклали зростання дохідної частини бюджету на 130 млрд. грн. Звідки візьмуться «зайві» кошти?  Від збільшення податкових ставок і зборів, звичайно.

У парламенті вже розглядають законопроект №9085.  Він пропонує відкоригувати акцизи на тютюн і алкоголь, екозбір, а також збір за користування надрами і частотний ресурс.  За рахунок їх підвищення уряд планує залучити в бюджет більше 6 млрд. грн.

Експерти вже підрахували, як подорожчають в 2019 році окремі товари:

 • пляшка пива — мінімум, на 15%;
 • пляшка вина — на 10%;
 • пачка сигарет — на 31%.

 А як в інших країнах?

Податок на прибуток фізичних осіб

На жаль, податок на особисті доходи сплачують майже в усьому світі.  Виняток — багаті нафтовидобувні країни на кшталт Саудівської Аравії, ОАЕ, Монако і Багамських островів.

В Україні розмір ставки не залежить від рівня доходу (18% платять і багаті, і бідні).  Таку шкалу оподаткування називають «плоскою».  А ось за кордоном ставка ПДФО часто залежить від розміру доходу (прогресивна шкала).

Наприклад, в США податок на дохід коливається в діапазоні від 10% до 39,6%.  Чим вищий заробіток — тим більша його частина йде в казну Сполучених Штатів.  Цікаво, що для «одинаків» і сімейних пар передбачені різні ліміти і ставки.

У Франції прибутковий податок стягується не з конкретної людини, а з загального доходу сім'ї.  Чим більше в сім'ї членів, які нічого не заробляють (діти, утриманці) — тим менше оподатковувана база.  При цьому ставка ПДФО у Франції «плаває» від 0% до 41%.

 Податок на додану вартість

Сьогодні ПДВ використовують практично в усіх країнах світу.  Як правило, є два варіанти ставок: базова і знижена (для книг, ліків і продуктів харчування).

Приклади базових ставок ПДВ в інших країнах.

Австрія 20%

Угорщина 27%

Іспанія 21%

Польща 23%

Туреччина 18%

Саудівська Аравія 5%

Південна Корея 10%

У деяких країнах податку на додану вартість немає взагалі.  Наприклад, в Канаді і США стягується не ПДВ, а його аналог — податок з продажу.  Ставка податку залежить від штату і становить 5-6% і 2-15% відповідно.

 Чи багато податків сплачують українці?

Пряме податкове навантаження на працюючого українця в 2018 році становить 41,5%.  Для порівняння: бельгієць віддає державі 55% доходу, німець — близько 50%, швед — 42,5%, болгарин — 10%, росіянин — 12%.

Цікаво, що з урахуванням непрямих податків ми платимо в скарбницю майже стільки, скільки жителі високорозвинених країн.  Але чи отримуємо ми від держави той же рівень життя? Питання риторичне ...

Як законним способом повернути собі частину сплачених в Україні податків?  Замовте безкоштовну консультацію тут.  Ми не тільки допоможемо сформувати особистий інвестиційний портфель, але і підкажемо, як заощадити на оподаткуванні.

А також переглянути безкоштовний відео курс про повернення Ваших грошей від держави можна тут.

Пропонуємо відвідати майстер-класи завдяки яким Ви дізнаєтеся секрети багатих людей тут.

Читайте також:

Податкова знишка на навчання. Як? Кому? Скільки?

Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечному кредиту?

Заберіть від держави гроші, які Вам належать — скористайтеся податковою знижкою!

Податкова декларація про майновий стан і доходи. Бланк і зразок заповнення 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of