Забираємо податки у держави – легальні методи!

124eee53af96583d4ebceacaab042ca2_XL

Забираємо податки у держави – легальні методи!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,113 просмотров

На жаль, небагато українців знають, що податки, які вони сплачують державі, можна зменшити, причому законним способом – без офшорних рахунків та знайомств у податковій. І зараз ми розповімо, як це зробити.

Податки в Україні

Практично п'яту частину зарплатні українцям, що працюють офіційно, доводиться віддавати державі – 18% ПДФО (податок на дохід фізичних осіб) та 1,5% військового збору, який був введений в 2014-му році з початком війни на Донбасі. Роботодавець в свою чергу повинен заплатити в державну казну 22% ЄСВ (єдиного соціального внеску) від зарплати кожного працівника, якого він найняв. Отримані податки надходять до державного та регіональних бюджетів, а також в спецфонди, які займаються виплатою допомоги безробітним та людям, які тимчасово втратили працездатність.

Як і кілька років тому, а в нинішній економічній ситуації особливо, працівник та роботодавець намагаються домовитись, щоб кожному з них платити менше податків. Робочий оформляється на мінімальну ставку, а решту грошей отримує «в конверті», або оформляє ФОП та платить 5% єдиного податку і 1100 грн. єдиного соціального внеску (в останньому випадку роботодавець взагалі не платить ЄСВ).

Оскільки такі способи трудового співробітництва нелегальні, у порушників закону можуть виникнути проблеми. Зокрема, роботодавець ризикує отримати штраф у розмірі 50 000 грн., що становить 10 мінімальних заробітних плат. Однак такий ризик навряд чи можна вважати виправданим, коли є можливість заощадити тисячі гривень, не вступаючи в конфронтацію з законом.

Податки в Україні

Податкова соціальна пільга (ПСП)

ПСП надає офіційно працевлаштованому працівникові можливість платити прибутковий податок лише з певної частини зарплати. Сума, що виплачується державі, визначається поточним прожитковим мінімумом та соціальною категорією, до якої відноситься конкретний громадянин. Залежно від цього українець, який отримує офіційний дохід, може розраховувати на ПСП у розмірі: 50, 75 або 100%.

Оскільки на кінець 2020-го року мінімальна зарплата в Україні становить 5000 грн., а ПСП нараховується на суму 2940 грн., отримати соціальну пільгу в розмірі 1051 грн. (50% від 2192 грн. – прожиткового мінімуму) можуть лише особи, оформлені на півставки або трохи вище. Однак в окремих випадках обмеження по доходу для отримання ПСП може перевищувати 2940 грн. Наприклад, якщо в сім'ї є діти до 18 років, вищезгадана сума буде збільшена у стільки разів, скільки проживає неповнолітніх. Деякі категорії населення мають право на 75% та 100% ПСП. До першої категорії відносяться:

  • батьки-одинаки або опікуни неповнолітніх дітей (пільга розраховується на кожну дитину);
  • особи, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід;
  • постраждалі в результаті аварії на ЧАЕС та ліквідатори наслідків катастрофи 1-ї та 2-ий категорій;
  • інваліди 1-ї та 2-ї груп;
  • студенти, учні, аспіранти та ординатори;
  • довічні стипендіати;
  • ветерани, які воювали на території інших країн у період після 2-ї світової.

На 100-відсоткову податкову соціальну пільгу мають право:

  • герої СРСР, України та соцпраці, кавалери орденів Слави чи Трудової слави, а також особи, нагороджені 4-ма й більше медалями «За відвагу».
  • учасники та інваліди 2-ї світової війни;
  • особи, що перебували в блокаді Ленінграду з 1941-го по 1944-й роки;
  • люди, які були насильно вивезені з Радянського Союзу, на територію з ним воюючих держав або країн, які були окуповані фашистською Німеччиною;
  • в'язні концтаборів та репресовані.

Щоб отримати податкову соціальну пільгу, потрібно подати заяву на ім'я роботодавця. Перевага ПСП в тому, що вона нараховується одразу після затвердження заяви, але на військовий збір пільгові умови не поширюються.

Податкова знижка

Податкова знижка

Оскільки податкова знижка не прив'язана до рівня заробітної плати, скористатися нею має можливість більша кількість українців. Як і ПСП, вона дозволяє зменшити податок на прибуток, але для цього потрібно оформити податкову декларацію. Повернення ПДФО можна зробити за наступним виду послуг:

  • власне лікування або лікування рідних;
  • оплата навчання (свого або родичів в першому ступені спорідненості) у вітчизняному навчальному закладі;
  • держпослуги з усиновлення дітей;
  • переоснащення авто на екологічно чистий вид палива;
  • іпотечне придбання нерухомості;
  • внески до фондів, що займаються благодійністю, якщо сума не перевищує 4% річного прибутку платника податків;
  • плата за оренду житла (послуга поширюється тільки на переселенців).

Наприклад, якщо людина заплатила 50 тисяч гривень за навчання дитини в 2020-му році, то подавши декларацію про доходи до 31 грудня 2021-го, вона може повернути ПДФО в розмірі 9000 грн. (18%).

Існують певні обмеження на отримання соціальної податкової знижки. По-перше, її розмір не повинен бути вище доходів платника податку за звітний період. По-друге, знижка не поширюється на деякі види медичних послуг (косметичні та косметологічні операції, зубне протезування, аборти, лікування венеричних захворювань (виняток СНІД), лікування алкогольної та тютюнової залежності. По-третє, по іпотечному кредитуванню розрахунок соціальної податкової знижки проводиться на сплачені відсотки з урахуванням коефіцієнту, величина якого залежить від площі придбаного житла – чим більше площа квартири, тим нижче коефіцієнт, а значить й знижка. Вважається, що такий підхід буде стимулом купувати невелике за площею житло, якого на ринку більше.

Податкова соціальна пільга (ПСП)

Податкові пільги для вкладників НПФ і НСЖ

Вкладники недержавних пенсійних фондів та накопичувального страхування життя мають право на повернення 18% ПДФО з суми пенсійних та страхових внесків відповідно. Для отримання знижки необхідно здати податкову декларацію з додаванням інформації про сплати всіх внесків за попередній рік з наданням копій пенсійного/страхового контрактів, документації по платежах та щорічної виписки з рахунку.

Згідно з податковим кодексом України, місячна сума витрат за внесками не повинна перевищувати 2940 грн., а якщо внески проводилися на користь родичів першої групи спорідненості – то не більше 1470 грн. (50% від 2940 грн.). Отримати податкову знижку має право тільки платник, який підписав договір.

Заповнення податкової декларації

Особиста подача декларації передбачає надання оригіналу паспорта, ідентифікаційного коду та копій документів, які підтверджують право на отримання податкової знижки (див. повний список необхідних документів). Задекларувати потрібно всі доходи, а не тільки по заробітній платі. Безпосередньо до податкової знижки відноситься додаток Ф3,

5

а заповнити декларацію про доходи та майновий стан можна також в електронному вигляді на сайті фіскальної служби України. Детальне керівництво щодо заповнення тут.

Сума ПДФО повертається на вказаний платником податків рахунок на протязі 60-ти днів після заповнення декларації. Для розрахунку податкової знижки з урахуванням заробітної плати та оплати послуг можна скористатися формулою: НС = (ЗП — ПСП) × 0,18 — (ЗП — ПСП — витрати на послуги) × 0,18 = ПДФО1 — ПДФО 2. А якщо вам потрібна детальна консультація з цього або будь-якого іншого фінансового питання, рекомендуємо записатися на безкоштовну консультацію.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of