Міністерство доходів планує ввести пенсійний збір в 1% з операцій з купівлі безготівкової валюти суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.
Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», підготовленому Міністерством доходів і зборів України.
Відповідно до законопроекту, пропонується встановити збір до Пенсійного фонду України у розмірі 1% від обсягу операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій формі суб?єктами зовнішньоекономічної діяльності.
Уряд пропонує новий податок з валютних операцій, який може збільшити українські ціни на продукцію. У момент купівлі валюти планують зобов'язати платити 1% збору до Пенсійного фонду. Подорожчання відбудеться незалежно від того, імпортний товар чи вітчизняного виробництва. Особливо податок вплине на харчову промисловість, попереджають експерти.
До речі, такий податок вже був, проте його кілька років тому відмінили за наполегливою рекомендацією Міжнародного Валютного Фонду, адже цей податок порушує режим валютних курсів, веде до подорожчання операцій купівлі-продажу імпорту та, найголовніше – не має аналогів в світі. Це типово для нашої влади – винаходити свій велосипед, щоб покрити дефіцит пенсійного фонду.
Шановні читачі, ви хоч знаєте, коли і скільки з вас беруть податків в Пенсійний Фонд України, яку частину свого доходу ви туди віддаєте? Не задумувалися над цим ніколи? Дуже шкода! Це і купівля авто, нерухомості, мобільні переговори, і т.д., і т.п. Детальніше почитайте в Законі «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».
Експерти вважають, що в Державний пенсійний фонд йде близько 50% нашого доходу! Вам це подобається? А що найсмішніше, навіть той, хто не має доходу, також платить в цей Фонд гроші, наприклад діти, які користуються мобільними телефонами (з цього ж береться пенсійний податок).
Зрозуміло, це нікому не подобається, а тому продовжуватися так довго не може. Вже сьогодні багато підприємців, молоді, людей, які вміють логічно мислити, виступають за відміну пенсійного податку та державних пенсій. Справді, чому ми повинні віддавати 50% свого доходу?
Україна практично втратила час для цивілізованого, європейського, проведення пенсійної реформи, а тому все треба вирішувати кардинально
та радикально, тобто відмінити пенсійний податок, розпустити державний пенсійний фонд та припинити виплату пенсій. Питання лише в тому, коли це відбудеться – за рік чи за три роки… В Грузії це відбулося кілька років тому.
Саме тому кожен з нас повинен бути до цього готовий і морально і фінансово, тобто, треба усвідомити, що чекати пенсію від держави при сьогоднішній демографічній ситуації просто смішно і сформувати собі свою, не смішну, а по потребі чи по можливостям, приватну пенсію, незалежну від держави.
Хто за відміну пенсійного податку та пенсій для всіх без винятку – голосуй! Пишіть свої думки та пропозиції у відгуках!
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
У 2020-му році світ став свідком найвищої активності по залученню капіталу IPO за десятиліття: $331 мільярд був притягнутий через 1591 лістинг, що на 42% більше в порівнянні з 2019-м роком. Настільки стрімке зростання акцій первинного ринку...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: