Аналіз страхових компаній

Анализ страховых компаний

Аналіз страхових компаній

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,158 просмотров

В Україні вже давно існує необхідність побудови адекватної і міцної страхової системи. Вона б в свою чергу служила надійною опорою для всіх, хто поніс матеріальні витрати після нещасного випадку, стихійного лиха або інших чинників. І якщо в сусідніх країнах система страхування є обов'язковою,то в Україні вона практично не діє.

Насправді, страхування є дуже важливим і необхідним видом діяльності, який забезпечує загальну економічну стабільність, розвиток підприємництва, ефективний захист від будь-яких ризиків, реалізацію державної соціальної політики і т.п. Але незважаючи на величезний потенціал, роль і місце сучасного страхування залишаються дуже незначними і не відповідають завданням, які стоять перед Україною в умовах формування ринкової економіки.

Що таке страхування і які бувають види страхування?

Що таке страхування і які бувають види страхування?

Страхування — це відношення між страховиком і страхувальником. При цьому обов'язком страховика є виплата певної суми грошей (страхового відшкодування) у разі настання особливого (страхового) випадку.

Простіше кажучи, це можливість застрахованої особи покрити збитки через певну страхову компанію. Такі відносини скріплюються шляхом підписання договору. Однак для того, щоб підписати договір, необхідно визначитися з видом страхування і вибрати страхову компанію. Давайте визначимося з першим.

Страхову діяльність в цілому можна розділити на наступні види:

  • Особисте страхування. До такого виду страхування відносять пенсійне, медичне, страхування життя і від нещасного випадку, а також страхування тих, хто виїжджає за кордон.
  • Страхування майна. Під цим видом розуміють страхування всіляких вантажів, житла, транспортних засобів, в тому числі від пожежі або стихійного лиха.
  • Страхування відповідальності. До цього виду можна віднести захист цивільної і професійної відповідальності, страхування посадових осіб, виробників послуг і т.д.
  • Страхування специфічних ризиків, таких як політичних.
  • Фінансове — захист невиконаних фінансових зобов'язань.

Звичайно, що саме застрахувати, на яку суму і в якій компанії — більшою мірою ви вирішуєте самі. Однак в Україні існує і так зване обов'язкове страхування. У статті 6 Закону України від 04.10.2001 року «Про страхування» прописано всі його види. На даний момент їх 31.

Найпоширенішим обов'язковим страхуванням в Україні на сьогоднішній день є страхування відповідальності автовласників. Його регулює окремий Закон України від 22.09.2005 «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Цим документом були встановлені всі ризики, страхові платежі і суми, а також коефіцієнти, які застосовуються при розрахунку.

Аналіз страхових компаній

Ринок страхових послуг України в 2020 році

Ситуація з пандемією COVID-19 мала негативні наслідки для всіх сфер господарювання, ринок страхових послуг не став винятком. І якщо на початку року спостерігалося зростання обсягу страхових послуг, то в другому кварталі спостерігалося значне падіння.

Так за результатами II кварталу 2020 року, цей показник склав 9,4 млрд.грн. Після ослаблення карантинних заходів цей показник почав зростати і вже в третьому кварталу склав 11,9 млрд. Грн., Повернувшись до показника на початок року. За 3 квартали 2020 року страхові компанії отримали чисті премії в розмірі 29,2 млрд. Грн.

Що стосується кількості страхових компаній, то за 2020 рік воно не змінилося. На ринку працює 215 страховиків. Серед них 195 займаються ризиковим страхуванням та 20 —  страхуванням життя.

В силу того, що дохід населення в цілому скоротився, то і активи страховиків в цей період продовжували скорочуватися. Компаніями страховиками було сплачено податок на прибуток в розмірі 1,3 млрд. грн. за останні 9 місяців 2020 року.

Але варто зазначити, що незважаючи на зниження багатьох показників працездатності страховиків, виплати страхувальникам залишилися практично незмінними. Їх рівень за перші 3 квартали склав 33,8%. Тобто фізичним особам були здійснені відшкодування в розмірі близько 5 млрд. грн.

Найбільшими ризиковими страховиками за розміром валового прибутку стали наступні компанії:

  1. ARX
  2. УНІКА
  3. ТАС СГ
  4. УСГ
  5. Арсенал Страхування
  6. ІНГО
  7. PZU Україна
  8. Альфа страхування
  9. ВУСО
  10. ОРАНТА

Як правильно обрати страхову компанію?

Як правильно обрати страхову компанію?

Вибір компанії, з якою буде укладено поліс, досить відповідальний і складний процес. В силу того, що на ринку страхових компаній існує величезна конкуренція, кожен прагне завоювати вашу увагу. Але як же вибрати ту, якої не страшно довірити свої гроші і бути впевненим в повному і своєчасному поверненні внеску в разі виникнення певної події?

Перш за все варто звернути увагу на надійність компанії, вивчити її основні фінансові показники, такі як розмір капіталу, розмір страхових резервів і т.д. Однак для більшості це є дуже складним завданням. В цьому випадку ви можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все Pro Гроші». Наші фахівці допоможуть з'ясувати вам, яким з компаній можна довіряти.

Також існують різні рейтинги, які публікуються та знаходяться у вільному доступі. Завдяки їм ви зможете побачити які компанії виплатили більше коштів або у кого більше активів. Однак варто враховувати те, що всі рейтинги складаються на основі аналізу минулих періодів і можуть не повною мірою відображати нинішній стан тієї чи іншої компанії.

Наступним, на що ви повинні звернути увагу, це відкритість компанії. Якщо страховик ретельно приховує інформацію про себе, свого власника і т.п., то як можна довіряти йому свої гроші.

Важливу роль при виборі страховика грають відгуки клієнтів. Звичайно, ми не можемо бути впевнені в достовірності всіх відгуків. Однак, якщо більшість з них носять негативний характер, то краще не віддавати перевагу цій компанії.

Існують також деякі показники, що свідчать про так звану хворобу страхової компанії. До них відносяться:

  • демпінг: поліси в компанії нижче середньоринкових близько 25%;
  • вузька спеціалізація;
  • погані відгуки в ЗМІ, чутки про невідшкодування страхових внесків;
  • відсутність інформації про звіти і т.д.

Питання вибору страхової компанії рано чи пізно постає перед кожним. І дуже важливо прийняти зважене і правильне рішення. Адже страхування — турбота про ваше майбутнє. Дотримуйтесь порад і обирайте компанію, що забезпечить вам впевненість в завтрашньому дні.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of