Чи стане доступна українцям іпотека Зеленського під 7%?

Чи стане доступна українцям іпотека Зеленського під 7%?

Чи стане доступна українцям іпотека Зеленського під 7%?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 803 просмотров

Багато хто мріє про власне житло, однак з придбанням часто виникають труднощі. У когось просто немає коштів. А влазити в непосильні кредити точно не вихід із ситуації. Довгий час в Україні власне житло залишається лише мрією. Обіцяють, що все змінить програма, яка почала діяти в 2021 році «Доступна іпотека». Чи стануть мрії багатьох сімей реальністю?  

Доступна ли ипотека Зеленского под 7% для украинцев?

Чи все так просто в цій програмі? Як можна прийняти в ній участі і які існують підводні камені? Очевидно, що іпотечний кредит дають не кожному і потрібно відповідати певним вимогам щоб його оформити.

На реалізацію програми з бюджету виділили 5 млрд грн., яких буде достатньо для фінансування кредитних іпотек для 5000 сімей. А бажаючих в рази більше. Очікується досить серйозний відбір і таке омріяне житло отримають, на жаль, не всі.

Програма покриває повернення відсоткової ставки до 7%, що дозволить іпотечними кредитами бути доступними кожному українцю. Програма «Доступні кредити 5-7-9» спрямована на розвиток підприємництва. Відповідно підтримку іпотеки профінансує фонд розвитку підприємців.

Що ж являє собою іпотека в Україні?

Іпотекою прийнято вважати заставу нерухомості. Таким чином, коли банк видає нам гроші під відсоток, гарантією нашого повернення стає застава нерухомого майна. Тому іпотеку в Україні прийнято вважати кредитом на купівлю житла.

Звичайно ж взяти кредит ви можете під заставу нерухомості, яка вам вже належить, припустимо на ремонт або забудову.

Оформлення іпотечного кредиту відбувається паралельно двома договорами. Перший — це кредитний, другий — іпотека, де за умови неповернення грошей нерухомість передається банку.

Что же представляет собой ипотека в Украине?

Які суми компенсує Фонд?

Іпотечний договір передбачає дві процентні ставки:

 • базова;
 • компенсаційна.

Так ось, ставку, яку повинен оплачувати позичальник в розмірі 7%, називають компенсаційною. При цьому Фонд компенсує різницю між двома ставками. Наприклад, якщо базова ставка становить 13-15%,  а позичальник сплачує фіксовані 7%, то фонд компенсує цю різницю і сплачує решту 6-8%.

У 2021 році на розвиток Фонду вже виділили 2 млрд грн, а це практично половина загальної суми. Тому вже можна сказати, що програма працює і має величезний попит. Та навіть ті, хто раніше боявся зв'язуватися з банками і кредитами, зараз йдуть на цей сміливий крок.

За програмою можна придбати будь-яке житло?

Обираючи заповітний будинок або квартиру варто уважно вивчити вимоги яким вони повинні відповідати. Так, під програму потрапляє житло як первинного, так і вторинного ринку. Однак будинок повинен бути введено в експлуатацію не раніше 2018 року.

Існують обмеження на площу житла. Сімейна пара може володіти 50 кв.м., а кожен новий член родини збільшує житлову площу на 20 кв.м. Максимальна площа на сім'ю (4 людини) становить 108 кв.м. Таким чином норматив дозволено перевищити тільки на 20%. Сплачувати доведеться за рахунок особистих грошей, тобто зайві метри не компенсуються за рахунок фонду. Що стосується вартості, то сума кредиту становить до 2 млн грн., а вартість житла  має бути не більше 2,5 млн грн.

Ще одним головним моментом, який потрібно враховувати, є забудовник. Він повинен мати акредитацію від банків. Зі списком таких забудовників можна ознайомитися безпосередньо в банку.

Хто може оформити іпотеку?

Хто ж може бути учасником програми? Позичальник іпотечної програми повинен відповідати наступним параметрам:

 • мати українське громадянство;
 • не володіти іншим об'єктом нерухомості або мати права на його незавершене будівництво (правило стосується всіх членів сім'ї);
 • володіти відповідним доходом для погашення кредиту (важливо, щоб середньомісячний дохід сім'ї не перевищував 10 середніх заробітних плат в вашому регіоні);
 • максимальний вік на момент погашення іпотеки може досягати 70 років;
 • іпотека підтримується з фонду компенсаціями для всіх членів сім'ї один раз.

Процедура документального оформлення

Якщо ви відповідаєте параметрам та знайшли житло, то наступним кроком стане звернення в банк. Для цього необхідно подати повний список документів:

 1. Заява.
 2. Ксерокопії паспорта та ІПН (оригінали пред'являються).
 3. Копії свідоцтва про шлюб та про народження дітей (за наявності).
 4. Довідка про доходи всіх членів сім'ї за останні півроку.
 5. Довідка про стан в черзі на квартиру.

Протягом 5 днів банк розглядає ваші документи та повідомляє про рішення. Якщо ви відповідаєте всім необхідним вимогам, то вам запропонують заяву на оформлення кредиту. Протягом двох тижнів банк оформляє договір і переводить кошти безпосередньо продавцеві житла. Одночасно банк відкриває рахунок, куди щомісяця перекладається компенсація.

І найголовніше, необхідно внести початковий внесок —  не менше 15% від всієї суми. Іпотеку можна оформити максимально на 20 років.

Какие суммы компенсирует Фонд?

Чи існують штрафні санкції?

Обов'язково передбачаються штрафи у разі порушення умов договору. Якщо позичальник більше ніж на місяць порушить зобов'язання,то компенсація відсотків одразу припиняється. Відновити її можна тільки в тому випадку, якщо позичальник погасить всі свої зобов'язання протягом 90 днів.

Компенсація за ставкою підлягає анулюванню, якщо ви надали неправдиву інформацію для видачі іпотеки. В цьому випадку доведеться самостійно виплачувати всю процентну ставку.

Стати володарем власного житла цілком реально, однак це не так просто, як може здатися на перший погляд. Якщо ж ви плануєте стати учасником програми «Доступна іпотека», то вже зараз ви можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все Pro Гроші». Наші фахівці пояснять вам всі нюанси та ризики і допоможуть підібрати банк з яким найкраще укласти договір.

І нехай не в такому масштабі, як хотілося б, проте на 5000 щасливих сімей в нашій країні стане більше.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of