Економічна криза. Що це і як її пережити?

Як пережити економічну кризу

Економічна криза. Що це і як її пережити?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,458 просмотров

Останнім часом все частіше звучить питання про те, як пережити фінансову кризу, але систематизовану інформацію знайти досить складно, так як більшість авторів віддають перевагу відписуванню стандартним набором фраз, які розповідають про важку економічну ситуацію і труднощі сучасної людини, що бореться з непохитною фінансової машиною.

І все ж поняття економічної кризи — досить багатогранне, і шукати відповідь на питання про те, як з ним боротися, потрібно десь у витоках.

Мабуть, варто почати з більш докладного розгляду безпосередньо самого терміну «фінансова криза».

Він складається з двох слів:

криза — перехідний момент від старого до нового, який супроводжується рядом систематично виникаючих проблем;

фінанси — це гроші, які знаходяться в постійному русі.

На основі цих коротких визначень можна робити висновок про те, що фінансова криза являє собою особливий переломний момент у процесі руху фінансових потоків, що супроводжується низкою проблем.

Багато хто помилково припускає, що фінансова криза — це відсутність грошей або різка їх недостача. Але таке формулювання застосовується виключно до окремо взятої сім'ї або людини. У загальному і цілому, кількість грошей ніяк не може зменшитися, навпаки, з року в рік їх стає все більше, особливо, в країнах, які активно розвиваються. Розчинитися в небутті гроші ніяк не можуть, тому, виходячи із закону збереження, якщо у кого-то їх стало менше, значить, у кого-то їх стало більше.

Тому робимо висновок про те, що фінансова криза — це період перерозподілу грошових коштів від власників старих між новими власниками, який викликає деякі проблеми в тих, від кого гроші пішли.

Фінансова криза

Звісно, в цій ситуації є і сторно, що виграла, — ті, до кого ці гроші прийшли. Статистично підтверджено той факт, що причина того, що в стані економічної кризи значно більше людей втрачає, ніж здобуває, це фінансова неграмотність. Більшість людей просто не готові до адекватного сприйняття проблеми, тому з її настанням у їхньому житті з'являється маса незручностей.

І все ж таки є шанс отримати вигоду від перебування в кризовій ситуації, для цього достатньо лише приєднатися до тієї нечисленної групи людей, яка в цей час не втрачає, а навпаки заробляє гроші. Саме про те, як опинитися в правильній групі і піде мова далі.

Отже, в першу чергу для прийняття думки про можливу вигоду фінансової кризи необхідно чітко розуміти визначення даного поняття, що описано вище.

Найголовніша думка: криза — це перехід до нового, тому по-старому вже нічого не буде. І чим раніше усвідомлення цього факту прийде до людини, тим раніше вона встигне внести корективи у свій бюджет, відповідно, понесе менші втрати, а може навіть і встигне заробити.

Є ряд маніпуляцій із сімейним бюджетом, які дозволяють істотно поліпшити фінансову ситуацію, але дуже важливо почати реалізовувати їх до безпосереднього настання кризи, інакше це буде вже безглузда витрата часу, що не приносить користі.

Скорочення витрат.

Якщо наближення фінансової кризи очевидне, то витрати по всіх напрямках потрібно максимально «стиснути». Погодьтеся, що навіть у тому випадку, якщо ваші доходи не зменшилися, то ціни повільно, але впевнено повзуть вгору. Можливо, на деякий час доведеться геть забути про витрати на розваги та інші радості життя, інакше вся економія буде безглуздою.

Скорочення заощаджень на покупки.

Якщо ви збирали на якісь великі витрати в майбутньому, рекомендується скоротити суму цих заощаджень, так як провісницею будь-якої фінансової кризи є девальвація національної валюти та вищезгадане зростання цін. Наявні у вас гроші швидко знеціняться, відповідно, ви не зможете придбати за них бажане. Якщо ви вже накопичили достатньо для купівлі — купуйте, якщо ні — відмовтеся від задумки.

Збереження на покупки

Збільшення резервів. 

З попереднім пунктом будьте обережні і уважні: у ньому мова йде виключно про заощадження з метою покупок, а не про грошові резерви на непередбачені витрати або на випадок втрати роботи і бізнесу. Тому у кожної людини чи родини у бюджеті повинен бути резервний фонд у вигляді певного обсягу фінансів, використання якого можливе лише у виняткових ситуаціях. Природно, в кризовий час ймовірність виникнення подібних ситуацій різко зросте вдвічі, тому і резерви потрібно збільшити, як мінімум, вдвічі, щоб уникнути різних форс-мажорів.

Позбавлення від заборгованостей. 

Якщо ви досі не віддали комусь борг або не виплатили заборгованість по кредиту, рекомендується погасити їх до настання кризового періоду, так як в такий час зробити це буде значно складніше. Позбавлення від боргів можна здійснити за рахунок істотного скорочення заощаджень і поточних витрат. У період кризи ні в якому разі не варто брати в борг, тому що таким чином ви будете лише нарощувати свою заборгованість.

Диверсифікація доходів. 

Якщо ваш дохід приходить виключно з одного джерела, то треба збільшити кількість цих джерел: влаштуйтеся на другу роботу, при наявності вільної житлоплощі здайте її в оренду, займіться фрилансингом та інше. Ми вже говорили, що в період кризи суттєво зростає ймовірність виникнення форс-мажорної ситуації. Так от, позбавлення джерела доходу — це один з найбільш страшних сценаріїв, тому додатковий заробіток вже точно нікому не завадить.

Проплачуйте все наперед і запасайтеся.

Щоб увійти в стан фінансової кризи максимально безболісно, рекомендується прикривати тили, зробивши кілька обов'язкових платежів наперед. Також допомогти в цьому зможуть зроблені продуктові запаси. Фінансова криза не обходиться без подорожчань, тому наявність деяких запасів істотно полегшить ваше життя.

Перегляд джерел пасивного доходу.

Якщо ви вкладали вільні грошові кошти в різноманітні інструменти, що приносять пасивний дохід, наприклад, фонди або біржі, необхідно ретельно зважити всі можливі сценарії розвитку подій. Найімовірніше деякі з ваших вкладень будуть піддані невиправдано високим ризикам, із-за чого частина грошей може бути безповоротно втрачена. Подумайте також і над тим, куди було б вигідніше вкласти гроші в період кризи, але в цьому питанні потрібно орієнтуватися на ряд інших критеріїв, про які поговоримо пізніше.

Джерела пасивного доходу

Пошук нових можливостей для заробітку.

У період кризи більшість людей страждає від втрати коштів, але є й ті, які відкривають для себе нові можливості заробітку, головне лише грамотно використовувати обставини, що склалися.

Переведення грошових коштів у валюту.

Якщо ви не хочете витрачати всі наявні у вас на даний момент заощадження, то добре розберіться в питанні в якій валюті краще зберігати гроші і впевнено переводьте їх у ту валюту, яка стійка на фінансовому ринку. Це найпростіший, але при цьому найбільш надійний метод захистити ваші зароблені гроші від процесу девальвації. На жаль, від інфляції він вас не захистить, так як ціни підвищаться не тільки щодо національної, але і відносно іноземної валюти.

Найважливіше в цьому питанні – не перетримати валюту, а обміняти її в потрібний час. Завжди пам'ятайте про те, що курс зростає, так і падає. Як тільки кризові процеси починають спадати, рекомендується переводити всі гроші назад в національну валюту і класти на депозитний рахунок в надійному банку.

Складання фінансового плану антикризового характеру.

Щоб не створити ще більше проблем у кризовий період через надмірні емоції і переживання, заздалегідь складіть детальний фінансовий план, в якому будуть описані всі ваші дії при різних сценаріях розвитку подій. Скласти такий план ви можете самостійно або звернутися за допомогою до фахівців (див. розділ «Послуги»).  І що б не сталося, чітко виконуйте даний план. Сплановані дії будуть більш чіткими і принесуть позитивні результати, чого хаотичні вчинки, зроблені спонтанно, аж ніяк не можуть забезпечити.
Фінансовий план

 

В довершення всього вищесказаного ще раз згадаємо про те, що фінансова криза – це перехідний момент від старого до нового, і якщо не піддатися цьому новому, то втрати можуть бути колосальними, якщо ж правильно скористатись моментом, то зможете багато виграти.

Пам'ятайте про те, що в кризовий період діють зовсім інші правила управління фінансами, використовуйте тільки актуальні підходи до вирішення найбільш спірних питань, завдяки чому ви зможете не тільки не втратити, а ще й заробити у цей нелегкий для всіх не грамотних в питаннях економіки і фінансів людей.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of