Куди інвестувати: акції, індекси або ETF? Facebook допоможе розібратись!

акции, индексы или ETF

Куди інвестувати: акції, індекси або ETF? Facebook допоможе розібратись!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,023 просмотров

Нещодавно ми писали, як легально інвестувати в закордонні цінні папери з України.  А сьогодні — переходимо до практики і розповімо про конкретні інвестиційні інструменти.  Адже інвестувати у фондовий ринок можна по-різному.

Давайте розглянемо три популярних інструменти інвестицій на прикладі компанії .

Faсеbook

Акції

Акція — це цінний папір, який дає право на частку в компанії.  Купуючи акції Facebook, Ви отримуєте у власність шматочок найбільшої соціальної мережіJ.

Доречи, сьогодні до складу корпорації Facebook Inc входить не тільки популярний «пожирач часу», а й кілька незалежних компаній.  Instagram, WhatsApp і рекламна платформа Atlas — теж частина імперії Марка Цукерберга.

Акції Facebook представлені на біржі NASDAQ та інших великих майданчиках.  Дивіденди акціонери поки не отримують.  Велика частина прибутку йде на покупку корисних для бізнесу компаній.

Сьогодні заробити на акціях Facebook можна тільки за рахунок зростання їх курсової вартості в майбутньому.  Висхідний тренд за фейсбучними цінними паперами чітко намітився ще влітку 2013 року.  І зупинятися не збираєтьсяJ.

Акции Facebook

Час від часу ціна на Facebook знижується.  Саме це, наприклад, сталося 19 березня 2018 року, після того, як аналітична компанія Cambridge Analytica отримала дані користувачів соцмережі без їхньої згоди.  Всього за тиждень акції Facebook подешевшали на 24%, а капіталізація корпорації впала на $134 млрд.

Але вже до середини травня компанія повністю відновилася.  Сьогодні активи Facebook оцінюються в $537 млрд. А одну акцію можна купити на біржі за $194.

Індекс

В чому мінус покупки акцій однієї компанії в «чистому» вигляді?  Зрозуміло, у високих ризиках інвестора!  Якщо з компанією щось трапиться — інвестор втратить частину або всі вкладені в акції гроші.  Щоб не залежати від «примх» однієї компанії — інвестиції потрібно обов'язково диверсифікувати.  Або іншими словами, розподіляти між різними компаніями, країнами, галузями і інструментами.  Звичайно, робити це можна і «вручну».  Формувати собі портфель, потрошки купуючи акції тих чи інших компаній (наприклад, Facebook, Газпром, МасDonalds, Ікеа).

Але, по-перше, це дорого і клопітно.  Акції багатьох компаній не продаються в роздріб (тільки лотами).  А ще цінні папери можуть бути «розкидані» по декільком біржовим майданчикам (з різними умовами покупки, зберігання та продажу).

По-друге, управління таким портфелем вимагає від інвестора знань, досвіду і часу.

Нівелювати недоліки «ручного» портфеля дозволяють фондові індекси.  Такий індекс регулярно розраховують аналітики на основі вартості окремої групи цінних паперів (це називається «індексний кошик»).

Индекс S&P

До складу кожного індексу входять акції десятків і сотень компаній, об'єднаних одним критерієм. Наприклад, NASDAQ Biotechnology Index включає цінні папери фармацевтичних і біотехнологічних компаній.  До складу індексу Nikkei 225 входять акції 225 найбільших японських компаній.

Але повернемося до корпорації Facebook. Акції компанії входить до складу відразу кількох індексів.  Наприклад, індексу S&P 500 і індексу NASDAQ-100.

Індекс S&P 500 включає 500 акціонерних компаній США з найбільшою капіталізацією.  Компанії з S&P 500 не збігаються зі списком 500 найбільших американських компаній.  В індекс не потрапляють «гіганти», що знаходяться в приватній власності, і компанії з недостатньою ліквідністю.

Крім Facebook, до складу індексу входять акції McDonald's, MetLife, Humana, IBM, eBay, American Express і багатьох інших американських корпорацій.  S&P 500 відображає загальний стан американської економіки.  Адже в ньому присутні компанії з різних секторів.

NASDAQ-100 — високотехнологічний індекс. На сферу Hi-Tech припадає трохи більше половини компаній.  Іншу половину поділили між собою сфера послуг, охорона здоров'я, товари народного споживання, телекомунікації та навіть будматеріали.  Рвзом з Facebook до складу NASDAQ-100 входить Apple, Amazon, Intel, Microsoft, Netflix, Starbucks і Vodafone Group.

У чому головний плюс будь-якого індексу? Індекс дозволяє уникнути ризику серйозних збитків через банкрутство ОДНІЄЇ компанії.  Падіння ціни на одні акції з індексу буде компенсовано зростанням інших.  Погодьтеся, портфель зі ста або п'ятисот компаній виглядає безпечніше, ніж з однієї-двох.

Зверніть увагу!  Купити індекс S&P 500 або NASDAQ-100 (як, втім, і будь-який інший) на біржі НЕМОЖЛИВО!  Індекс — це індикатор, на який можна орієнтуватися і робити висновки.

Ну, а якщо Ви хочете інвестувати в усі компанії з індексу відразу, то це можна зробити за допомогою інструменту під назвою ETF.

Біржовий інвестиційний фонд

Щоб Вас не плутати, відразу скажемо, що ETF — це, по суті, ті ж акції, які вільно продаються і купуються на будь-якій великій біржі.  Їх основна відмінність від акцій того ж Facebook в тому, що ETF точно копіює структуру «рідного» базового індексу.

Abbreviation ETF

Пояснимо на конкретному прикладі.  У попередньому пункті ми писали про те, що акції компанії Facebook входять до складу індексу S&P 500. Цей індекс копіює відразу кілька біржових фондів з різними назвами.  Купуючи будь-який з цих ETF, Ви купуєте за «шматочку» ВСІХ п'ятисот компаній з індексу S&P 500. В тому числі, і «шматочок» FacebookJ.

Давайте ближче познайомимося з одним з таких фондів.

Vanguard S & P 500 ETF (VOO)

Навіть з назви біржового інвестфонду зрозуміло, що цей ETF випускає інвестиційна корпорація Vanguard Group.  Під управлінням Vanguard знаходиться майже 400 інвестфондів (американських і зарубіжних), в яких вкладені кошти понад 23 млн. інвесторів по всьому світу.

Vanguard Group — друга за капіталізацією інвесткомпанія після BlackRock.  Основні плюси компанії: низька вартість послуг для інвесторів і відмінна диверсифікація.  Кількість цінних паперів, що продаються Vanguard в складі її ETF, обчислюється тисячами.  При цьому максимальне відхилення ETF від базового індексу становить всього 0,17%!

На початок червня 2018 року купити паї біржового фонду Vanguard S & P 500 ETF (VOO) на біржі NYSE Arca можна було за $251.  При цьому річна прибутковість акції становить 14,7%, а дивідендна прибутковість (дивіденди нараховуються щоквартально) — 1,77%.  Як бачите, інвестувати в Facebook можна декількома способами і через різні інструменти.

Зацікавили інвестиції в закордонний фондовий ринок?  Замовляйте безкоштовну консультацію на тему формування ефективного інвестиційного портфеля тут!

І звичайно, команда ВСЕПРОГРОШІ буде вельми вдячна за зворотній зв'язок в коментарях!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of