Купівля землі з метою інвестування

Investment

Купівля землі з метою інвестування

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 787 просмотров

Ви знаєте, що можна купити в Україні землю і отримувати з цього пасивний дохід? Можливо, ви навіть пробували це зробити? Тоді ви точно знаєте, що це не так просто, як здається на перший погляд.

Зняття мораторію з ринку землі

З 1 липня 2021 року в Україні запрацював ринок землі. Вперше за 20 років українцям дозволили легально інвестувати в землю, але далеко не всім. Згідно із законодавством, до 2024 року купувати землю можуть фізичні особи. Є обмеження – одна людина може придбати до 100 га. Навіть такий ліміт дозволяє практично кожному використовувати цей інструмент для інвестування та можливості заробити.

nauda-investicijas-52560397

Що нам відомо про ринок землі в Україні?

Такий актив як земля оцінюється по-різному. Все залежить від розташування ділянки, геологічних особливостей та, безсумнівно, цільового призначення. Якщо йдеться про земельну ділянку у передмісті обласних центрів чи топових міст, то ціна буде значно вищою ніж у віддалених районах.

В Україні налічується близько 43 млн га сільгоспземель, з яких 27,6 млн га розділені на паї та перебувають у власності майже 7 млн ​​осіб. За перший місяць зняття мораторію, у липні, було здійснено 3277 угод, а власників змінили майже 6 тис га.

За даними Держгеокадастру, половина сільгоспземель в Україні перебувають в оренді у фермерів чи агрохолдингів. Фахівці прогнозують, що найближчими роками інвестувати в землю буде набагато вигідніше, ніж зберігати кошти на депозитах у банку, купувати цінні папери чи вкладатись у нерухомість.

 1-2

Якщо купити землю зараз за низькою ціною, інвестор зможе продати її після 2024 року, коли на ринок зайдуть підприємці і ціна зросте. До того часу її можна здавати в оренду та отримувати регулярний дохід. Якщо зараз ціна становить приблизно 1,5 тис доларів за га, то через 5 років ми маємо всі шанси вийти на рівень сусідніх країн із ціною 5 тис євро за 1 га.

Але ж землю можна купити не тільки для сільгосп діяльності, а й під будівництво. Це збільшує капіталізацію незалежно від того що це буде: приватний будинок або складське приміщення. Особливо вигідно це робити, якщо ділянка знаходиться в межах міста.

Зараз практично кожен власник здає свій пай в оренду. І якщо сьогодні ціни варіюються в районі 3000 грн за га, то незабаром розраховують на значне підвищення. Вартість оренди залежить від того, скільки коштує сам ресурс. Якщо ж земля подорожчає вдвічі, приблизно так само має зрости й вартість оренди.

Bezymyannyj-29-1

Де знайти продавців землі

Використовуючи прості пошукові інтернет ресурси знайти варіанти земельних ділянок досить складно. Багато продавців не вказують цільове призначення, умови та інформацію про те, чи знаходиться земля в оренді. Покупцеві доведеться самостійно перевіряти ділянку та займатися оформленням.

60ddfc6694509

Останнім часом почали користуватися популярністю спеціалізовані онлайн-сервіси з пошуку та купівлі землі. Сьогодні про це вже заявили два стартапи: Доброзем та KupiPai.

Податки та витрати

Що варто знати на етапі операції:

  1. Коли купується чи продається земля, продавець сплачує 5% податку з доходу фізичних осіб та 1,5% військового збору. Ті, хто стикався із земельними операціями, закладають суму податку у вартість землі.
  2. Послуги нотаріуса на сьогодні складають близько 10 тис грн.
  3. Якщо сторони угоди перебувають у шлюбі, необхідно нотаріально завірений дозвіл подружжя. Ціна складає близько 350 грн.
  4. Якщо потрібно оформити довіреність на проведення правочину, це становить 500 грн.
  5. Обов'язково потрібно оцінити землю. Вартість такої операції близько 700 грн. У тому випадку, коли фактична вартість угоди нижча за оцінночну, податок сплачується з вартості оцінки.
  6. Реєстрація нотаріуса при передачі прав новому власнику коштуватиме близько 2000 грн.

Коли ви стали повноправним власником землі, необхідно сплатити податок на землю, який варіюється від 0,3% до 1%. Оподаткуванню підлягає й орендний дохід, що становить 18% ПДФО та 1,5% військовий збір.


44

Які документи необхідно зібрати

  1. Підтвердження джерела коштів (довідка з роботи та витяг з податкової).
  2. Нотаріально завірений дозвіл від подружжя на купівлю землі.
  3. Довідка про наявність банківського рахунку.
  4. Паспорт та ідентифікаційний номер.

Через 3 місяці після відкриття ринку землі українці не поспішають продавати свою землю. На даний момент держоблігації вважаються більш привабливими (прибутковість 10-11%). Але факт залишається фактом: українська земля з високою ймовірністю може подорожчати у рази, а облігації – ні.

Якщо ви наважилися придбати землю, але не знаєте як правильно це зробити — запрошуємо вас на безкоштовну консультацію на порталі “ВСЕ ПРО ГРОШІ”. Наші фахівці розкажуть про можливості та ризики, а також допоможуть із документами. З нами купівля землі стане набагато простіше!

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of