За статистикою Організації Об'єднаних Націй, з першого дня військових дій росії проти України понад 5,5 млн українцям довелося залишити свої будинки та шукати притулок за кордоном. Україна у свою чергу підтримує абсолютно всіх своїх громадян і продовжує виплачувати пенсії та соціальні виплати тим, кому призначено допомогу, незалежно від того, де вони перебувають. Картки українських банків активні і абсолютно без обмежень діють поза межами країни.
Усі сусідні країни в Європі активно допомагають українцям: на кордоні організовують тимчасове розміщення, харчування, безкоштовний проїзд, право на роботу та медичні послуги. Також для всіх українців шкільного віку обов'язковим є відвідування шкіл.
Більшість європейських держав не лише приймають біженців з України, а й підтримують їх фінансовими виплатами. Серед країн-сусідів найбільше українців поїхали до Польщі.
Усі українці, які перетнули кордон із Польщею після 24 лютого, тікаючи від військових дій, можуть проживати на території країни 1,5 роки. Далі рекомендують оформити дозвіл на проживання терміном на 3 роки.
Уряд Польщі на чолі із президентом у березні підписали закон про фінансову підтримку українців. Розмір допомоги складає приблизно 300 злотих (2000 грн) на 1 біженця. Поки що в Україні війна, переселенці мають право працювати на території сусідньої держави Польщі за спрощеною процедурою.
У країні працює цілодобово «гаряча лінія», яка займається питаннями у справах іноземних громадян: +48-47-721-75-75, а також лінія індивідуальна для українців: +48-22-523-88-80.
В Угорщині українці також можуть розраховувати на підтримку, але вже від роботодавців, які фінансуються державою. До такої допомоги відноситься часткова сплата за проживання — роботодавцем оплачується половина вартості орендованого житла. Також роботодавець має виділити на проїзд працівника 60 000 форинтів (5200 грн.) на місяць та додатково передбачено 12 000 форинтів (1050 грн.) на дитину працівника до 18 років. Угорські роботодавці зобов'язані забезпечити житлом українця, допоки він працює у них, та гарантувати організовані умови.
Українці можуть звернутися за допомогою до посольства України: +36-1-422-41-18, +36-1-422-41-22 або до Міграційної служби Угорщини: +36-1-463-9100.
У Німеччині допомога біженцям з України передбачена у розмірі 300 євро на дорослу та трохи меншу на дитину, віком до 18 років. Але щомісячні виплати переглянули і з 1 червня громадяни України, які набули статусу тимчасового захисту, отримуватимуть 450 євро.
Українці можуть отримувати допомогу як претенденти на роботу, зареєструвавшись у центрі зайнятості Jobcenter. А пенсіонери (67+) можуть отримувати соціальну допомогу у соціальних службах при міських адміністраціях чи громадах.
Українці, які виїхали до Словаччини, мають можливість залишити заявку на отримання допомоги. Українські біженці прирівнюються до виплат, як і громадян Словаччини, на тих самих умовах. Різницею є лише розмір надбавки допомоги на неповнолітню дитину, яка перебуває на утриманні батьків.
Щомісячну матеріальну допомогу українці можуть отримати, виходячи з:
Українці в Словаччині з будь-яких питань можуть звертатися до Відділу з питань надання притулку PZ Humenné: +421-96-182-3241 або до ради гуманітарії Словаччини: +421-51-70-81-777.
Уряд Чехії також підписали закон, який регулює права українських біженців, а також їхні можливості. Фінансова допомога становить 5000 чеських крон (6500 грн.). Їх виплачуватимуть щомісяця протягом 6 місяців. Розмір допомоги призначається як для дорослої, так і для дитини. Щоб оформити допомогу, потрібно зробити візу толерантності. Допомога переселенцям виплачується автоматично після всіх етапів реєстрації. Якщо протягом 6 місяців наші громадяни не покращать своє фінансове становище у сусідній країні, дозволено подати заяву ще на 5 місяців.
Біженці з України мають право працювати без спеціального дозволу та отримати статус безробітного у Чехії. Якщо виникли питання, біженці можуть звертатися до українського посольства: +42-022-702-02-00, +42-022-702-02-04.
Знайти роботу за кордоном українці можуть за спрощеною процедурою, механізм якої розробили спеціально для українських біженців.
Виплати, отримані як допомога тієї чи іншої держави, можуть стати стартовим капіталом для майбутнього. Замовивши безкоштовну консультацію на порталі “Все про гроші” ви дізнаєтесь, як правильно розпоряджатися грошима, щоб вони принесли ще більший дохід.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: