Що таке life-страхування і кому воно потрібне

1cb9e1dddce1b23b12ef6e58e2e13f6a

Що таке life-страхування і кому воно потрібне

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 828 просмотров

Життя — наш головний ресурс. Кожен хоче зберегти його якомога довше, але ніхто не знає в який момент воно обірветься. Саме для того щоб уберегти родичів від витрат пов'язаних з вашою смертю існує спеціальне life-страхування (страхування життя).

Страхування життя — комплекс усіх видів страхування, основним об'єктом якого завжди виступає людське життя. Іншими словами, основний ризик, від якого захищає life-страхування — це ризик смерті застрахованого і фінансові втрати вигодонабувача.

Найчастіше ризик смерті включає в себе такі ризики від:

 • нещасного випадку;
 • хвороби;
 • протиправних дій третіх осіб.

У деяких випадках можуть додатково включатися стійки непрацездатності та дожиття.

Договір life-страхування укладається на термін не менше одного року. Якщо мова йде про накопичувальне страхування, то термін в таких договорах становить від 5 до 20 років. Компанії можуть поєднувати накопичувальні і ризикові функції, так би мовити змішане страхування на випадок смерті та дожиття.

Скільки буде коштувати застрахувати життя? Це залежить від віку, статі та стану здоров'я застрахованого. Для розрахунку використовують спеціальну таблицю смертності, на підставі якої компанії можуть розрахувати очікувані виплати.

Що таке life-страхування і кому воно потрібне
Life-страхування в Україні в 2020 році. Як змінилася ситуація

Ситуація що склалася в зв'язку з COVID-19 пандемією істотно вплинула абсолютно на всі сфери діяльності. Багато підприємств понесли величезні збитки і навіть оголосили себе банкрутами. Зниження спостерігалося і в діяльності страхових компаній. Але що сталося з life-страхуванням?

Що стосується ринку life-страхування, то в 2020 році, на відміну від багатьох інших ринків послуг, він показав зростання. І якщо порівняти обсяги премій, то цей показник за результатами 2020 року зріс на 11% в порівнянні з 2019 роком і склав близько 4,7 млрд. грн.

Клієнтами були отримані виплати від страховиків в розмірі близько 450 млн. грн. У тому числі 160 млн.грн. по закінченню дії договору накопичувального страхування. Викупні суми склали 130 млн. грн. Посередники і брокери отримали комісійну винагороду в розмірі 1,9 млрд. грн.

В цілому, якщо взяти результати 2020 року, то приріст страховиків життя склав більше 8%. В умовах всесвітньої пандемії і різкого спаду економіки, це досить хороший показник.

Life-страхування в Україні в 2020 році

Що стосується перспектив ринку страхування життя в 2021 році, то головним моментом буде прийняття нових законів у небанківської сфері. Крім цього, всі сподіваються на закінчення карантинних обмежень або хоча б їх ослаблення. Це в будь-якому випадку буде сприяти пожвавленню діяльності в усіх сферах.

Завдяки чому зросли показники life-страхування

Для того щоб отримати приріст своїх економічних показників, всім страховим компаніям дуже швидко довелося підлаштовуватися під глобальні зміни. Із введенням по всій країні жорстких карантинних обмежень, перший час панували глобальна невизначеність і обмеженість живого спілкування з партнерами і клієнтами. Для більшості сфер це було неймовірно важкою ситуацією, адже довгий час компанії налагоджували саме живий контакт з клієнтами і на цьому грунтувався їх успіх.

Але ситуація сама диктувала умови і довелося всім переходити в online-режим. Як це було зробити, коли в більшості випадків потрібен «живий» підпис на документах? Страхові компанії не могли в повному обсязі приймати документи в електронному вигляді.

Однак, в подальшому перехід в online-режим і допоміг багатьом компаніям, в тому числі страховим, продовжити свою діяльність і отримати в результаті прибуток.

Виявилося, що цифрові комунікації мають набагато більше переваг, ніж могло здатися на перший погляд. Зустрічі з клієнтами, вебінари, рекрутинг, навчання через інтернет стали звичною справою. При цьому зустрічатися з клієнтами тепер стало можливим перебуваючи навіть в різних точках України.

Завдяки чому зросли показники life-страхування

Позитивна динаміка в life-страхуванні обумовлена ​​не тільки інтеграцією компаній, але і перш за все зростанням попиту на таку послугу. Багато людей відчули себе абсолютно незахищеними в період карантину і почали замислюватися про те, як вирішити цю проблему. Своїх накопичень у більшості не виявилося, а можливість заробити додаткові кошти в умовах таких обмежень — досить складне завдання. Люди зіткнулися і з проблемою оплати лікування. У цей момент більша частина населення стала розглядати варіант страхування життя, як спосіб особистого захисту.

На що варто звернути увагу укладаючи договір life-страхування

Перед укладенням договору уважно ознайомтеся з усіма умовами. Не поспішайте підписувати, якщо у вас з'являються бодай які сумніви.

 Ви можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все Pro Гроші». Наші фахівці допоможуть роз'яснити всі нюанси і підкажуть, яким компаніям можна довіряти.

Укладаючи договір зверніть увагу на такі моменти:

 1. Термін дії договору. Що для ризикового, що для накопичувального страхування договір зазвичай укладається на термін від 1 до 20 років. Але в другому випадку рекомендується, щоб термін був не менше 5 років, інакше таке страхування невигідне.
 2. Сума внесків та їх періодичність. Ви повинні вибрати варіант, максимально зручний для вас. Внески можна здійснювати щомісячно, щоквартально або раз на пів року.
 3. Умови дострокового розірвання. Якщо виникає така ситуація, то страховик утримує певну суму, решта виплачується застрахованій особі.

Вивчивши всі умови ви зможете підписати максимально вигідний для себе договір.

Рейтинг кращих компаній по страхуванню життя

Обираючи компанію в якій ви хочете застрахувати своє життя, перш за все зверніть увагу на її надійність. Якщо компанія маленька і про неї практично нічого не відомо, то краще віддати перевагу більш відомому страховику.

Своїм клієнтам ми рекомендує тільки компанії з іноземним капіталом.

Рейтинг кращих life-страховиків за результатами 2020 року складено з урахуванням розміру страхових виплат (розміру фактично виплачених сум за договорами), платежів і договорів.

Рейтинг кращих компаній по страхуванню життя

Сподіваємося, що цей рейтинг допоможе вам правильно вибрати компанію в якій ви застрахуєте свого життя. Страхування життя — завжди бездоганна ідея для тих, хто піклується про майбутнє.

 

Вас можуть зацікавити і інші наші статті:

Що таке «ринок страхування» і як він функціонує в Україні?

Що таке накопичувальне страхування життя?

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of