Вже чотири роки в Україні йде неоголошена війна. Крим та Схід офіційні ЗМІ тактовно називають «зоною АТО» або «неконтрольованою територією». Але фактично частина країни живе автономним життям і не під українською юрисдикцією. А решта — на тлі постійної загрози військових дій, які можуть розпочатися будь-коли.
Війна на території країни (навіть гібридна і неоголошена) накладає серйозний відбиток на всі сфери життя. В тому числі, і на фінансово-економічну.
Чи можна зберегти і примножити гроші в цій непростій ситуації? На що звернути увагу і від чого відмовитися інвестору?
З фінансової точки зору у будь-якій війні є чотири можливі сценарії.
В Україні кожен з цих сценаріїв може статися з однаковою ймовірністю!
Сценарій №1
Важливий момент! Сьогодні не варто інвестувати в українську нерухомість в надії заробити на «посткризовому» стрибку цін. У найближчому майбутньому «квадратний метр» в Україні буде, скоріш, дешевшати, ніж дорожчати. За неповний 2017-й рік в Києві ввели в експлуатацію рекордний обсяг житла. Більше, ніж за весь 2008-й рік!
Ціни на нерухомість почнуть зростати одночасно із середніми доходами населення.
Сценарій №2
За роки незалежності Україна вже пережила два серйозних економічних спадС. Якщо прийняти за 100% рівень ВВП 1990-го року, то в період з 1996-го по 2000-й рік цей показник становив трохи більше 40%.
На початку 2000-х почалося поступове зростання економіки. За 8-9 років ВВП піднявся до 74,2%. Але наслідки світової фінансової кризи 2008-го року знову опустили показник до 63,3%.
До 2012-го року ситуація почала потроху вирівнюватися. Однак події 2013—2014 років знову відкинули українську економіку назад ...
Як зберегти гроші в такій ситуації?
Сценарій №3
Мабуть, це один з найбільш ймовірних сценаріїв для України. Можливо повторення 1994—2004 рр., коли країна 10 років балансувала на межі економічної кризи.
Що робити?
50% активів тримати в консервативних інструментах, 35% — в помірних і тільки 15% — в агресивних.
Сценарій №4
Період стрімкого зростання в історії незалежної України теж уже був: з 2005-го по 2007-й рік. І до такого оптимістичного сценарію інвестор повинен бути готовий, як і до трьох попередніх.
Куди інвестувати в період бурхливого зростання економіки?
Доречі, четвертий (найоптимістичніший) сценарій не такий фантастичний, як здається на перший погляд.
За даними Держстату економіка України зростає вже 10 кварталів підряд. У квітні-червні 2018-го року приріст ВВП склав 3,6% до аналогічного періоду 2017 року. Одним з чинників зростання стало збільшення товарного експорту (+12,7% за перше півріччя у порівнянні з торішнім показником).
За шість місяців 2018 року товарний експорт з України перевищив $23,2 млрд.
До слова, зростання української економіки в найближчі два роки прогнозує і Нацбанк України, і Всесвітній банк, і МВФ, і Європейський банк реконструкції та розвитку.
Чоловік, 35 років, менеджер середньої ланки, двоє дітей, власна нерухомість. Загальна сума активів і заощаджень: 1 000 000 грн.
Як грамотно розподілити інвестиції з урахуванням усіх чотирьох сценаріїв розвитку подій в Україні?
1) 100 тис. грн. — придбання приватного будинку в селі або нерухомості в іншій країні;
2) 200 тис. грн. розподіляються між готівковою валютою та дорогоцінними металами (75 тис. грн. в долари США, 75 тис. грн. в євро і 50 тис. грн. в золото);
3) 400 тис. грн. йде на формування «захисного» інвестиційного портфелю:
4) 400 тис. грн. — інвестиційний портфель зростання: власний бізнес і високоприбуткові інвестиції (акції) в пропорції 50% на 50%.
Інвестувати в бізнес можна по-різному. Можна відкрити кав'ярню або СТО. Можна взяти участь в бізнесі знайомого прямими інвестиціями, розраховуючи на частину прибутку. Можна купити акції конкретної компанії або вкласти гроші в ПІФ. Можна інвестувати в закордонні інвестфонди безпосередньо або за допомогою програм unit-linked. Варіантів багато ...
У 2018-му експерти рекомендують звернути увагу на такі галузі всередині країни:
Будь-яка війна — це важкий стрес для економіки країни. Але навіть зараз, коли зовнішні обставини не можна спрогнозувати навіть на місяць вперед, можна і потрібно піклуватися про своє майбутнє!
Команда ВСЕПРОГРОШІ допоможе сформувати індивідуальний інвестиційний портфель під Ваші цілі і з урахуванням специфіки теперішньої ситуації в Україні. Замовити безкоштовну консультацію можна тут.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: