Вибір професії. Якими будуть професії майбутнього?

Вибір професії

Вибір професії. Якими будуть професії майбутнього?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 11,397 просмотров

На сьогоднішній день багато розмов ведеться про професії, які будуть затребувані в наступному році, але давайте підемо далі і поміркуємо, які фахівці будуть затребувані в майбутньому.

Різні аналітичні компанії проводять дослідження серед молоді, визначаючи найбільш важливі професійні напрями, в яких молоді люди хотіли б розвиватися. На основі отриманих даних робляться опитування студентів різних вузів про те, в яких напрямках вони планують будувати свою кар'єру, наскільки вони оцінюють якість освіти. Також студенти описують, чого ж їм не вистачає під час навчання, наприклад, практики і знайомства з реальним ринком вакансій. Після завершення всіх тестів можна визначити зацікавленість студента в роботі та розвитку в тому чи іншому напрямку. Дуже важливо, що більшість сучасних студентів прекрасно інформовані про багатьох професіях майбутнього і зацікавлене в тому, щоб отримати необхідні знання для реалізації себе в одній з них.

Далі наведемо список найбільш актуальних професій майбутнього, складений одним з авторитетних статистичних агентств на підставі розвитку світової економіки та тенденції технічного прогресу.

 • Аналітик великих обсягів даних

Щоб працювати з великими обсягами даних, укладеними в масиви, необхідні глибокі навички статистичного та інтелектуального аналізу даних, а також проектування і подальшої розробки не тільки стандартних баз даних, але і систем штучного інтелекту.

Аналітик великих обсягів даних

 • Дата-технолог

Спеціаліст такої посади повинен розбиратися в методах фізичного зберігання даних і архітектурі нових типів баз даних, що з'являються, відповідно, і додатків для роботи з ними.

 • Інженер хмарних обчислень

На такій роботі доведеться створювати і обслуговувати розподілені високонавантажені системи, призначені для віртуалізації обчислень різного рівня складності.

 • Психолінгвіст

У посадові обов'язки цього фахівця повинні входити побудова фраз і пропозицій шляхом обробки моделей процесів природної мови.

 • Нейропсихолог

Центральна нервова система продовжує бути одним з найбільш таємничих і загадкових центрів людського тіла. Саме в обов'язки нейропсихолога входить вивчення роботи нейронних мереж і когнітивних процесів обробки інформації, а також моделювання нейронних мереж для експериментальних систем.

 • Фахівці інтелектуальних мереж електропостачання

Працівники даного напрямку будуть займатися створенням і повним обслуговуванням системи збору інформації про виробництво і споживання електричної енергії у місті або окремих мережах для підвищення надійності та ефективності їх роботи.

 • Фахівці дистанційної освіти

Вони будуть займатися не навчанням студентів, а координацією роботи викладачів зі студентами, що знаходяться по той бік монітора. Також в обов'язки даної професії входить пошук найбільш ефективної взаємодії між існуючими освітніми установами та освітніми онлайн-порталами.

 • Дизайнер дистанційних курсів

Продовжуючи тему дистанційної освіти, можна виявити ще одну затребувану професію — дизайнер онлайн-курсів, який займається розробкою або адаптацією методик, навчального матеріалу і курсів, що дозволяють підвищувати рівень освіти. І тут мова йде про більш складні методи адаптації, наприклад, віртуальна реальність чи гейміфікація.

 • Медичний робототехнік

А ось це справді благородна і відповідальна робота, яка принесе людству величезну користь, коли робототехніка почне виробництво протезів, імплантатів і навіть екзоскелетів, про які зараз ми можемо тільки мріяти, дивлячись фільми про супергероїв.

 • Консультант з генетики

У майбутньому планується значне зниження вартості проведення генетичного аналізу, відповідно, зросте і необхідність у залученні до роботи фахівців, які будуть здатні проаналізувати індивідуальну генетичну карту для виявлення відхилень і патологій.

Консультант з генетики

 • Біоінформатик

Вчені вірять у те, що в найближчому майбутньому код ДНК буде розкритий, відповідно, його можна буде перепрограмувати, щоб отримати іншу структуру, видаливши «зіпсовані» гени.

 • Харчовий технолог

Молекулярна кухня лише недавно стала з'являтися в ресторанах, але вже зацікавила собою багатьох гурманів. Харчові технологи в майбутньому ступнуть далеко вперед, розшукуючи альтернативні джерела харчування, а також можливості для синтезування їжі.

 • Інженер доповненої реальності

Цей фахівець буде займатися створенням і впровадженням різних професійних додатків для доповненої реальності. Це буде актуально для архітектури, медицини і навіть авіації, адже, наприклад, студенти спеціалізованих вузів отримають можливість вивчати свої предмети, не ризикуючи при цьому своїм життям або життям інших людей.

  Інженер доповненої реальності

 • Спеціаліст переробки відходів

Проблема сміття стає глобальною, адже розвиток технологій тільки збільшує обсяги промислових і побутових відходів. Спеціаліст з переробки повинен вміти не тільки правильно утилізувати сміття, але і розглянути його на роль альтернативного палива, тим більше, що в майбутньому це питання буде стояти дуже гостро через брак природних ресурсів.

 • Дизайнер ГМО

Незважаючи на численні протести з боку організацій, що захищають природу, створення ГМО рослин є одним з основних напрямків сучасної агропромисловості. При правильному підході до справи і підборі потрібного набору генів можна отримати продукт, який може бути використаний не тільки в харчовій промисловості, а й в охороні здоров'я.

 • Планувальник «розумного» міста

Якщо «розумним» будинком вже нікого не здивуєш, то «розумні» міста — це поки лише цікава задумка. Але навіть у разі її реалізації потрібні фахівці, які зможуть контролювати локальні і загальноміські системи з урахуванням численних даних з навколишнього світу, що необхідно для підтримки нормального життя в місті.

Планувальник «розумного» міста

Спектр професій, якими людина буде займатися в майбутньому, досить обширний, але поки абстрактний, адже одне серйозне наукове рішення може похитнути всю систему світобудови, після чого повністю зміниться робочий ринок і, відповідно, зміниться і сам список.

У той же час є професії, які вже увійшли в повсякденне життя десятків тисяч людей і збільшують популярність з кожним днем. До таких професій відноситься фінансовий консультант.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of