«Мій будинок — моя фортеця.»
(Англійське прислів’я)
Вітаємо Вас!
Власним житлом незадоволені 60% людей. Маєте ціль на майбутнє — ремонт, зміна квартири на більшу, покупка квартири або будинку чи автомобіля?
Як конкретно повинна ця ціль виглядати? Будинок (квартира, автомобіль) повинен бути таким як і у всіх інших чи в ньому мало б бути дещо інакше, виключно Ваше?
Яка приблизна ціна цього об'єкту?
Коли Ви плануєте реалізувати Вашу ціль?
У який спосіб Ви хотіли досягнути цієї цілі?
В принципі, існують два можливі способи фінансування подібного проекту. Або Ви розрахується за все готівкою, що водночас є найдорожчим шляхом, або заощаджуєте 30 – 50 % у готівці, а на решту візьмете вигідний кредит.
Легко сказати, але це величезна сума, я не зможу її заощадити?
Декілька порад для Вас, адже інших шляхів не існує :
- Сфокусуйтеся на заощадженнях
Почніть вести облік доходів та витрат, складіть свій сімейний бюджет. Коли ви складете початкову версію свого бюджету і будете вести його хоча б один місяць, ви зможете реально оцінити всі ваші надходження і видатки. Виходячи із цих даних, вам потрібно виділити певний відсоток від загальних надходжень, які будуть іти не на витрати, а на заощадження. Розмір цього відсотка ви повинні визначити самостійно, але, як правило, він не повинен бути меншим 20% — 30% від загальної суми надходжень вашої сім'ї. Ці гроші потрібно грамотно інвестувати.
- Відмовтеся від шкідливих звичок
Не має значення, алкоголь це чи сигарети, — погані звички дорого нам обходяться. А лікування їх наслідків ще більше. Спробуйте боротися зі своїми шкідливими звичками (лімітуйте або повністю відмовтеся від них), і ви відразу побачите, як видаткова частина вашого бюджету суттєво знизитися.
- Погасіть всі короткострокові борги
Якщо у вас є заборгованість за споживчим кредитом або по кредитній карці, сконцентруйте всі зусилля на оперативному погашенні цих боргів. Якщо боргів декілька, дійте послідовно: спочатку з випередженням гасіть одну заборгованість, а після її повного погашення приступайте до наступної.
- Будьте гнучкими
Пам'ятайте: сімейний бюджет це не догма, а всього лише ефективний інструмент керування особистими фінансами і заощадження грошей на майбутні покупки. Нема нічого страшного, якщо в один місяць ваші видатки будуть більшими, ніж ви планували, або сума ощадних відрахувань виявиться меншою. Головне, щоб у майбутньому дані відхилення не стали правилом.
Якщо ви складете свій особистий або сімейний бюджет, то це дозволить вам контролювати не тільки свої видатки, але й грошові надходження. Таким чином, знаючи своє реальне фінансове становище, ви зможете добре підготуватися до майбутніх великих витрат.
Якщо ж у вас немає свого бюджету, то, швидше за все, і немає реального розуміння вашого фінансового становища, оскільки ви не знаєте, скільки і куди ви витрачаєте, на які покупки гроші потрібно відкладати, а на які — ні, скільки вам знадобиться грошей у майбутньому.
Ця непоінформованість, як правило, змушує людей позичати гроші на великі покупки або витрати, але ж насправді, цілком реально обійтися і без цього, якщо правильно керувати своїми особистими фінансами.
ТІЛЬКИ ГРАМОТНЕ ІНВЕСТУВАННЯ ДАСТЬ ВАМ МОЖЛИВІСТЬ СТАТИ ВЛАСНИКОМ ВАШИХ ЦІЛЕЙ!
- З чого слід розпочати, як скласти сімейний бюджет?
- Як взяти свої гроші під контроль?
- Як розрахувати потрібну суму для інвестування?
- Де примножити гроші, як правильно їх інвестувати?
- Як обрати надійну фінансову установу?
Понравилась статья? Жмите «Мне нравится»:
Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
-
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
-
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: