Як змінюється рівень заробітної плати в Україні

rkpowd3t.nuk

Як змінюється рівень заробітної плати в Україні

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 627 просмотров

Гроші – невід'ємна частина нашого життя. Вони забезпечують наше благополуччя, тому для кожного працездатного мешканця нашої країни дуже гостро постає питання рівня заробітної плати. Рівень зарплат в Україні змінюється щороку, проте не стоять на місці й ціни як на продукти, так і на послуги.

1

Дедалі більше людей їдуть на заробітки за кордон. Адже у більшості європейських країн рівень оплати значно вищий. Хоча і в Україні, в деяких містах, заробітна плата наближається до зарплат, які можуть одержувати українці за кордоном, наприклад, у Польщі чи Чехії.

Зі зростанням доходів зростає і вимогливість до роботодавця. Менш забезпеченим працівникам важлива лише зарплата аби задовольнити базові потреби. Тільки потім вони звертають увагу на соціальні гарантії, графік роботи та взаємини у колективі. Гарантії кар'єрного зростання цікавлять не всіх.

2

Середня заробітна плата

1 вересня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив зміни в Порядку розрахунку середньої заробітної плати (СЗП), до якої тепер належать премії та інші виплати. Крім цього вирішили, що зроблять перерахунок середньої заробітної плати тим працівникам, яким з грудня 2020 року такі виплати не враховувались.

Уряд очікує, що зміна порядку розрахунку середньої заробітної плати буде позитивно сприйнята роботодавцями. Одночасно наймані працівники зможуть отримати збільшений розмір середньої заробітної плати завдяки врахуванню премій та виплат за підсумками роботи за певний період. За даними Державної статистики, середня номінальна заробітна плата в Україні на червень 2021 року склала 14313 грн. Порівняно з червнем минулого року, вона зросла на 23,6%, а реальна заробітна плата зросла на 12,9%.

Головним критерієм при затвердженні окладу та заробітної плати, при розрахунку соціальних виплат, податків та пільг є мінімальна заробітна плата (МЗП). Яка, у свою чергу, є соціальною гарантією з боку держави МЗП поширюється на території всієї України, для підприємств усіх форм власності за будь-якої системи оплати праці.

3

Мінімальна заробітна плата

Мінімальна зарплата змінюється щороку і 2020 – 2021 не виняток. 2020 року мінімальна заробітна плата в Україні зросла на 13,2%. Це дозволило країні зайняти 15 місце із 54 у рейтингу зростання мінімальних заробітних плат в світі. Причому суму розрахунку зарплати брали вже після сплати податків.

Наприклад, у Білорусі зростання склало — 13,6%, у Польщі — 14,9%, а в Німеччині — 1,9%. Однак, незважаючи на такий приріст, у перерахунку на долари рівень гарантованої мінімальної оплати в Україні залишається одним із найнижчих у світі (157 доларів). У 2021 році мінімальна заробітна плата становить 6000 грн, а з 1 грудня 2021 року становитиме 6500 грн.

4

Бідні чи багаті?

Держстат провів опитування, згідно з яким: більше половини українців відносять себе до бідних, 1% населення вважають себе представниками середнього класу та близько 30% відносять себе до небідних, але ще й не вважають себе представниками середнього класу. Багатих українців Держстат виявити не зміг.

Працівники бажають отримувати мінімально 10 000 гривень щомісяця. Така сума не дасть їм вважати себе бідними. Щомісячна оплата у розмірі 22 000 грн вважається опитуваними достатньою для хорошого рівня життя.

За даними 2020 року, достатній прибуток отримали близько 12% українців, а 3,5% не могли забезпечити навіть достатній рівень харчування. Близько 50% опитаних  називають свої доходи прийнятними, але в той же час зробити заощадження не можуть. У найнеобхіднішому, окрім харчування, відмовляли собі 36,6% опитаних.

Зростання доходів громадян, зокрема і завдяки зростанню заробітної плати, спрямоване на забезпечення кращого рівня життя. Однак, якщо запитати про рівень задоволеності, більшість людей скажуть, що отримують недостатньо. Невдоволені були і будуть завжди. При цьому незадоволеними частіше виявляються саме ті, чия заробітна плата набагато вища за середню. Оскільки зі зростанням доходів зростають і запити, задовольнити які стає дедалі складніше.

5

Найбільш оплачувані професії

Молоде населення, яке взагалі ще не має роботи та заробітної плати, тепер все частіше йде вчитися не туди, куди би хотіли, а туди, де зможуть отримати більш високі доходи в майбутньому.

Якщо подивитися на список найбільш оплачуваних професій в Україні, то він виглядає приблизно так:

 1. IT – розробник. Середня зарплата в Україні від 45 тис грн.
 2. Стоматолог – від 20 до 80 тис грн на місяць.
 3. Співробітник авіації – 50 тис грн.
 4. Медіабайєр. Фахівець у сфері просування. Заробітна плата близько 50 тис грн.
 5. Комерційний директор – 30 тис грн.
 6. Національний менеджер – 30 тис грн.
 7. Фінансовий директор – 29 тис грн.
 8. Біржовий брокер – 29 тис грн.
 9. Трейдер – близько 30 тис грн.
 10. Будівельник – близько 20 тис грн, а на великих будівлях заробітна плата сягає 50 тис грн на місяць.

Звісно ​​ситуація постійно змінюється. Все залежить від кількості фахівців у тій чи іншій сфері. І те, що затребуване сьогодні, може бути непотрібним завтра.

То як же має нараховуватися заробітна плата і які податки від неї віднімаються? Якщо у вас є сумніви чи питання — ласкаво просимо на портал «ВСЕ ПРО ГРОШІ». Фінансові консультанти на безкоштовній консультації зможуть докладно пояснити від чого залежить оплата вашої праці, як розрахувати податок і яку суму сплачених податків ви зможете повернути від держави.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of