Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

kak_rasschitat_zarplatu_po_okladu

Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 9,529 просмотров

На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей!

Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі податки, коли ми йдемо в магазин за покупками.

Не вірите?  Давайте порахуємо разом ...

2

 Конкретні цифри

Візьмемо для прикладу заробітну плату в розмірі 10 000 грн. Звичайно, «брудними», до вирахування всіх податків і зборів.

Прямі податки (сплачує працівник):

 • Податок на доходи фізичних осіб

В Україні ставка ПДФО складає 18%.  У нашому прикладі українцю доведеться віддати в «загальний казан» 1 800 грн.

 • Військовий збір 1,5%

Цей збір стягується тимчасово — до моменту припинення бойових дій на Сході України.  Ще мінус 150 грн. із заробітку.

Підсумок.  Замість обіцяних на співбесіді 10 000 грн.  працівник отримає на руки 8 050 грн.

Прямі податки (платить роботодавець):

Ще одну частину заробленого держава забирає вже не у нас, а у роботодавця.

 •  Єдиний соціальний внесок

Теоретично, саме за рахунок ЄСВ поповнюється Пенсійний фонд.  З цих коштів також виплачуються «лікарняні» і компенсації за нещасними випадками.  У 2018 році розмір ЄСВ в Україні становить 22%.  В нашому прикладі це 2 200 грн.

А тепер давайте порівняємо дві суми: до «подвійного» оподаткування і після нього: 12 200 грн. та 8 050 грн.  Із зарплати в 10 000 грн.  втрати на користь держави склали 4 150 грн.  або 41,5%.

4

 Непрямі податки (сплачують майже всі):

 1. Податок на додану вартість

ПДВ — це непрямий і дуже «хитрий» податок.  Саме він приносить в державну скарбницю більшу частину грошей.  У 2017-му році частка ПДВ в загальних податкових надходженнях склала 79,06%.  Куди там ПДФО та ЄСВ...

У чому підступність ПДВ?  У тому, що теоретично, держава отримує його від виробників і продавців товарів і послуг.  Але фактично ПДВ повністю лягає на плечі пересічних покупців — тобто, нас з вами.

Чому так?  Тому що 20% ПДВ входить до ціни практично БУДЬ-ЯКОГО товару або послуги.  Продукти харчування й одяг, комуналка, мобільний зв'язок, побутова техніка та меблі — все це має коштувати для кінцевого споживача на 20% менше.  Якщо чиста продажна ціна, скажімо, палиці ковбаси — 100 грн., то з урахуванням ПДВ вона обійдеться нам вже в 120 грн.

Лише на деякі види ліків ставка ПДВ знижена до 7%.  Ну, і звичайно, ПДВ не закладається в ціну експортних товарів, які вивозяться за межі України.  Тому на покупках в зоні дьютіфрі в аеропортах можна трохи зекономити.

6

 А ще ПДВ справедливо називають «податком для бідних».  Адже якщо ВСЯ Ваша зарплата йде на споживання (немає накопичень та інвестицій), то 20% доходу «з'їдає» податок на додану вартість.

 1. Акцизний збір

Акцизний збір — ще один непрямий податок, який стягується з популярних у населення товарів.  В Україні до таких товарів відносять алкоголь, сигарети і ... паливо.

Ставки акцизів постійно переглядаються.  І майже завжди — в сторону збільшення.

Яка сума акцизу закладена в кожній одиниці акцизного товару зараз?

 • 29 грн. в пляшці алкогольного напою;
 • 5 грн. в пачці сигарет;
 •  ,5 грн. в літрі бензину.

І навіть якщо українець не п'є, не палить і в нього немає особистого авто, він користується послугами таксі або їде на роботу маршруткою.  А в вартість проїзду обов'язково закладений акциз!

У 2017-му році бюджет України поповнився за рахунок акцизів на 125 млрд. грн.  Це означає, що кожен українець, в середньому, віддає державі близько 250 грн.  акцизу на місяць.

 1. Інші податки

Багато з нас непомітно сплачують в казну і інші податки.  Наприклад, з кожної гривні, витраченої на розмови по мобільному телефону, 7,5 копійок автоматично перераховуються до Пенсійного фонду.

Не варто забувати про транспортний податок і про податок на нерухомість.

 Які податки виростуть в 2019 році?

У вересні 2018 року Кабмін вже склав проект бюджету на наступний рік.  Український уряд налаштований оптимістично.  У проект заклали зростання дохідної частини бюджету на 130 млрд. грн. Звідки візьмуться «зайві» кошти?  Від збільшення податкових ставок і зборів, звичайно.

У парламенті вже розглядають законопроект №9085.  Він пропонує відкоригувати акцизи на тютюн і алкоголь, екозбір, а також збір за користування надрами і частотний ресурс.  За рахунок їх підвищення уряд планує залучити в бюджет більше 6 млрд. грн.

Експерти вже підрахували, як подорожчають в 2019 році окремі товари:

 • пляшка пива — мінімум, на 15%;
 • пляшка вина — на 10%;
 • пачка сигарет — на 31%.

 А як в інших країнах?

Податок на прибуток фізичних осіб

На жаль, податок на особисті доходи сплачують майже в усьому світі.  Виняток — багаті нафтовидобувні країни на кшталт Саудівської Аравії, ОАЕ, Монако і Багамських островів.

В Україні розмір ставки не залежить від рівня доходу (18% платять і багаті, і бідні).  Таку шкалу оподаткування називають «плоскою».  А ось за кордоном ставка ПДФО часто залежить від розміру доходу (прогресивна шкала).

Наприклад, в США податок на дохід коливається в діапазоні від 10% до 39,6%.  Чим вищий заробіток — тим більша його частина йде в казну Сполучених Штатів.  Цікаво, що для «одинаків» і сімейних пар передбачені різні ліміти і ставки.

У Франції прибутковий податок стягується не з конкретної людини, а з загального доходу сім'ї.  Чим більше в сім'ї членів, які нічого не заробляють (діти, утриманці) — тим менше оподатковувана база.  При цьому ставка ПДФО у Франції «плаває» від 0% до 41%.

 Податок на додану вартість

Сьогодні ПДВ використовують практично в усіх країнах світу.  Як правило, є два варіанти ставок: базова і знижена (для книг, ліків і продуктів харчування).

Приклади базових ставок ПДВ в інших країнах.

Австрія 20%

Угорщина 27%

Іспанія 21%

Польща 23%

Туреччина 18%

Саудівська Аравія 5%

Південна Корея 10%

У деяких країнах податку на додану вартість немає взагалі.  Наприклад, в Канаді і США стягується не ПДВ, а його аналог — податок з продажу.  Ставка податку залежить від штату і становить 5-6% і 2-15% відповідно.

 Чи багато податків сплачують українці?

Пряме податкове навантаження на працюючого українця в 2018 році становить 41,5%.  Для порівняння: бельгієць віддає державі 55% доходу, німець — близько 50%, швед — 42,5%, болгарин — 10%, росіянин — 12%.

Цікаво, що з урахуванням непрямих податків ми платимо в скарбницю майже стільки, скільки жителі високорозвинених країн.  Але чи отримуємо ми від держави той же рівень життя? Питання риторичне ...

Як законним способом повернути собі частину сплачених в Україні податків?  Замовте безкоштовну консультацію тут.  Ми не тільки допоможемо сформувати особистий інвестиційний портфель, але і підкажемо, як заощадити на оподаткуванні.

А також переглянути безкоштовний відео курс про повернення Ваших грошей від держави можна тут.

Пропонуємо відвідати майстер-класи завдяки яким Ви дізнаєтеся секрети багатих людей тут.

Читайте також:

Податкова знишка на навчання. Як? Кому? Скільки?

Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечному кредиту?

Заберіть від держави гроші, які Вам належать — скористайтеся податковою знижкою!

Податкова декларація про майновий стан і доходи. Бланк і зразок заповнення 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of