Заробіток на ф'ючерсах. І хочеться, й колеться ..

36

Заробіток на ф'ючерсах. І хочеться, й колеться ..

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,932 просмотров

Як заробити, не маючи великого капіталу? Це, напевно, найголовніше питання, яке не дає спокою інвесторам-початківцям. Прибутковість банківських депозитів ледь перекриває інфляцію. Структурні інструменти вимагають досвіду і глибоких знань. Заробіток на ETF не може похвалитися високою прибутковістю. Торгівля валютою передбачає розуміння працюють патернів, визначити які доволі складно. А для вкладень в IPO необхідно розбиратись в нюансах ведення бізнесу обраної компанії.

Ось так методом виключення більшість інвесторів й приходить до думки, що потрібно спробувати ф'ючерси. Ризиковано? Якщо діяти навмання – ще й як. Але якщо дотримуватися стратегії, можна непогано заробляти на постійній основі. Не подумайте, що ми вас схиляємо до ризику. Якраз навпаки (дочитайте цю статтю до кінця). Просто ф'ючерси – високоприбутковий фінансовий інструмент й заслуговує на те, щоб його розглянути. А підходить він вам чи ні, краще вирішувати на основі розуміння що він собою являє, аніж, керуючись порадами «старших товаришів». Ну а коли так, давайте розглянемо, що ж це за «звір» такий.

Поняття ф'ючерсу

Ф'ючерс – це похідний фінансовий інструмент (дериватив), що застосовується на ринку купівлі-продажу базових активів (товарів або цінних паперів). Основою укладення ф'ючерсного контракту є ціна та терміни. Іншими словами, це певна домовленість, яка дозволяє здійснити операцію в майбутньому за ціною, обумовленою в минулому. Свого роду відстрочка платежу.

Ф'ючерсні контракти були вигадані фінансистами для того, щоб виключити ризики зміни вартості активу в майбутньому. Розглянемо на прикладі. У фермера через 3 місяці починається посівна. Побоюючись, що зерно може до моменту початку робіт подорожчати, він домовляється з постачальником, про купівлю його за ціною, яка є на сьогоднішній день. Але купувати зерно фермер збирається не зараз, а через 3 місяці, щоб не витрачати гроші на оренду приміщень для зберігання.

Така домовленість називається ф'ючерсом і має «дві сторони медалі». Якщо товар до дати його фактичної покупки дорожчає, у виграші залишається покупець, якщо дешевшає – продавець. Хтось обов'язково повинен програти, тому що вкрай рідко буває, що вартість залишається такою ж. І чим більше товар зростає/падає в ціні, тим вище прибуток/збиток. Нижче ми розповімо про ф'ючерсні контракти стосовно фондового ринку, а зараз невеличкий екскурс в історію.

2

Історія виникнення ф'ючерсів

Народження й становлення ф'ючерсного ринку почалося в середині 19 століття в США, але на практиці деривативи використовувалися ще до нашої ери. Так, в роботах Аристотеля є розповідь про філософа, на ім’я Фалес, який виявив в собі здатність передбачати врожайність оливкових дерев й вирішив на цьому заробити. В один із сезонів, коли за його прогнозом осінь обіцяла бути щедрою на врожай олійних плодів, Фалес зважився на незвичайну на ті часи угоду. Він домовився з власниками пресувальних машин про оренду обладнання за фіксованою ціною на період збору врожаю. Ті погодилися, тому що були не впевнені в прихильності природи й вирішили застрахувати себе від неврожаю. Фалес хоч і ризикував, але мав шанс пристойно заробити й врешті-решт не прогадав. Урожай в той рік був великим, і заповзятливий філософ збагатився на перепродажі прав на оренду пресувальних машин. Але, якщо б він помилився, то отримав би збиток, що дорівнює різниці між сумою, яку він заплатив власникам обладнання, і вартістю, за яку він зміг би здавати техніку в оренду при низькій врожайності. Цей приклад наочно демонструє, що таке ф'ючерс та як він працює.

Також в історії економіки є відомості, як в 1710 році в Японії укладались ф'ючерсні контракти на поставку рису в майбутньому, але офіційний торговий майданчик для обігу похідних фінансових інструментів з'явилася в 1848 році в Чикаго. А в 1851-му був оформлений перший дериватив на поставку кукурудзи. Пізніше, в 1881 році, в Міннеаполісі була організована Торгова палата, завданням якої було формування справедливої ​​ціни на зернові продукти. Згодом список контрактів по похідних активах розширився, з'явились ф'ючерси на багато інших товарів.

Стрімкий розвиток фондового ринку деривативів почалося в 1970 році після припинення роботи Бреттон-Вудської системи та зміни валютних режимів. У цей період фінансової невизначеності все більше й більше підприємців стало замислюватися про хеджування угод і вдаватися до ф'ючерсів. Згодом нью-йоркська і чиказька біржі ввели ф'ючерси на казначейські облігації та іноземні валюти, трохи пізніше ф'ючерсні контракти на популярні види товарів стали невід'ємною частиною більшості торгових майданчиків. З впровадженням нових технологій та комунікаційних зв'язків, які функціонують в Інтернет, доступ до деривативів став відкритий для всіх бажаючих.

История возникновения фьючерсов

Ф'ючерси й акції – а в чому різниця?

На відміну від акцій, укладення ф'ючерсних контрактів не є інвестуванням з двох причин. По-перше, у вас не вийде просто купити дериватив й надовго про нього забути, як це зазвичай відбувається при роботі з цінними паперами. Ф'ючерс є інструментарієм термінового ринку, про що говорить фіксована дата його виконання, коли одна зі сторін домовленості отримує прибуток, а інша виявляється в збитку. Іншими словами, маючи справу з похідними фінінструментами, ви не зможете «перечекати» спад, в той час як акції можна тримати необмежений час. По-друге, ф'ючерси відрізняються від цінних паперів тим, що позбавлені додаткового капіталу. Дериватив – це одноразова угода.

Незважаючи на те, що період дії ф'ючерсних контрактів обмежений кількома місяцями, їх привабливість від цього не страждає. Справа в тому, що угоди по деривативам супроводжуються значно меншими, ніж по акціях, комісіями, і в рази більшим левериджем (співвідношенням власних фінансів трейдера до засобів, взятим в кредит від брокера для торгівлі на біржі).

Слід розуміти, що, здобуваючи акції, ви отримуєте частку в компанії – тобто, це в першу чергу актив, а потім вже біржовий інструмент для заробітку. Купуючи ф'ючерси, ви робите свого роду ставку на те, що ринкова вартість тих чи інших цінних паперів зросте. Наприклад, вартість активів якоїсь компанії складає 100 грн. Для покупки ф'ючерсу на 1000 акцій вам досить заплатити гарантійне забезпечення (в середньому 10-12%). Візьмемо для розрахунку 12% (або 12 грн.), Отримуємо – 12×1000 = 12 000 грн. Якщо купувати самі акції, то цієї суми вистачить лише на 120 штук.

А тепер порівняємо, скільки ви зможете заробити безпосередньо на акціях й на похідному інструменті. Припустимо вартість цінних паперів зросла на 5% (5 грн. на 1 шт.). Таким чином, ваш прибуток за ф'ючерсним контрактом складе: 5×1000 = 5000 грн., А по акціях: 5×120 = 600 грн. Висока прибутковість ф'ючерсів пояснюється вбудованим кредитним плечем, але й про ризики забувати не варто, адже в разі зниження ціни ефект буде аналогічним тільки зі знаком «мінус».

Виды фьючерсов

Види ф'ючерсів

За способом виконання ф'ючерсні контракти діляться на поставочні й розрахункові, по виду ринку, до якого вони належать, – на товарні й фінансові. Поставочний дериватив передбачає поставку базового активу згідно обумовленого в угоді терміну. Це можуть бути товари, послуги, валюта, сировина, фінансові інструменти та інші продукти. Розрахунковий ф'ючерс ніяких поставок не передбачає. Його роль – лише зарахування/списання коштів в день експірації. Більшість ф'ючерсних контрактів на біржах – розрахункові, тобто, носять хеджирувальний або спекулятивний характер.

Як зазначалося вище, товарні деривативи з'явилися найпершими. З їх допомогою виробники та покупці страхували ризики неврожаю, неналежного зберігання продукції та інші недоступні для прогнозування ситуації. Згодом кількість базових активів за товарними й фінансовими ф'ючерсами зростала, й вони розділилися на кілька категорій.

Виды фьючерсов

Переваги та недоліки ф'ючерсів

Дериватив передбачає укладення договору між продавцем й покупцем щодо ціни товару й дати його продажу. Всі інші умови контрактного зобов'язання стандартизовані, і за їх дотримання відповідає біржа. Однак на практиці все набагато простіше – при торгівлі ф'ючерсами фактично ні про що домовлятися не потрібно: ціну формує ринок, дату визначає біржа.

Резюмуючи вищесказане, зазначимо переваги та недоліки деривативів. До привабливих сторін цього фінансового інструменту слід віднести:

  • велике кредитне плече, що дозволяє добре заробити на купівлі/продажу базових активів;
  • широкий доступ до сировинних ринків (нафта, газ, мазут, метали, зернові продукти та інші активи);
  • висока ліквідність – ф'ючерси можна реалізувати практично миттєво;
  • невеликі витрати — спреди й комісії тут найнижчі;
  • можливість проведення фінансових операцій навіть після закриття основної біржі, оскільки ф'ючерси обертаються в окремій біржової секції.

Крім не найпривабливішого назви (спекулятивний фінінструмент), дериватив має ще один істотний недолік – високий ризик. Ви можете як добре заробити, так і суттєво втратити. А в який бік зміниться вартість базових активів, передбачити практично неможливо. Тому команда «Все PRO Гроші» рекомендує вам почекати з ф'ючерсами, якщо ви тільки починаєте свій шлях у інвестуванні або трейдингу. Спочатку спробуйте свої сили в консервативних методах та попутно вивчайте похідні фінансові інструменти. А взагалі одним з найбезпечніших способів вкладень капіталу є довірче управління, і в цьому випадку ми пропонуємо своїм клієнтам комплексний підхід, де ф'ючерси є лише одним з інструментів в інвестиційному портфелі. Ось, до речі, наші показники за ф'ючерсними контрактами за останні кілька місяців:

6 7

Працюючи з ф'ючерсними контрактами, ми дотримуємось налагодженої стратегії. А, якщо у вас її ще немає, радимо приділити цьому питанню час або звернутися до професіоналів. Контакти для зв'язку – тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of