Зміст:
Перш ніж приступати до планування сімейного бюджету, необхідно чітко розуміти, що бережливе ставлення до своїх фінансових засобів не має нічого спільного зі скупістю і відмовою від усіх задоволень у житті. Дуже часто можна спостерігати ситуацію, коли в сім'ї все і вся поставлено на виконання якоїсь мети (купити новий автомобіль, будинок за містом і т.д.) і при цьому всі члени родини утиснені, і вони у всьому собі відмовляють. Як підсумок — досягнута мета вже не принесе очікуваного задоволення.
Щоб років через п'ять не перетворитися на скнару, який трясся над кожною копійкою, потрібно правильно підійти до питання про планування бюджету. Бажано скласти певний план, якому послідовно слідувати, просуваючись від одного виконаного пункту до наступного.
Цей цілком банальний пункт плану насправді здатний творити чудеса і допомагати в управлінні вашими фінансами.
Ми рекомендуємо для початку скласти план хоча б на місяць і потім вже займатися плануванням сімейного бюджету на більш тривалий час.
Почати слід з складання докладного списку всіх джерел доходів, які й приносять поповнення вашого сімейного бюджету.
Далі вписуємо всі статті витрат, причому бажано згрупувати їх:
Після того, як прийшли перші надходження, необхідно розписати їх за джерелами доходів і тут же приступити до заповнення пунктів про витрати. Можна купити конверти і розкласти по ним гроші — на комуналку, на продукти і т.д. Намагайтеся суворо дотримуватися написаного плану і не перевищувати встановлених для себе сум.
Коли наприкінці місяця перед вами лежать змарнілі конверти, це може говорити про те, що ви:
Що робити?
Сказати про це простіше, ніж зробити, але для тих, хто хоче підвищити рівень сімейного бюджету, немає нічого складного.
Почати слід з ретельного аналізу всіх статей витрат. Як приклад візьмемо пункт про витрати на продукти харчування.
Перш ніж відправлятися в продуктовий магазин, відкрийте дверцята свого холодильника і виставите на стіл всі продукти, які там є. Тепер увага: ми з упевненістю в 100% стверджуємо, що половина з усіх продуктів має нормальний термін придатності і купувати аналогічний продукт харчування просто «про запас» не варто. Друга частина цього набору поки ще перебуває в досить великій кількості, і немає потреби купувати ще пачку масла, якщо точно така ж присутня в холодильнику.
Далі таким же чином поступаємо і з тими продуктами харчування, які знаходяться в засіках кожної господині: мука, крупи, овочі і т.д.
За підбитими підсумками у вас вийде, що щотижневі витрати на продукти харчування можна скоротити вдвічі, а то і втричі і при цьому ви не економите, чи не відмовляєте собі в улюблених стравах.
До таких ми відносимо нестриманість у витратах і відсутність самоконтролю.
Є такі індивідууми, які коли потрапляють в магазин, відразу забувають про всі свої добрі наміри економити і збільшувати сімейний бюджет. В даному випадку, ми можемо порекомендувати одне: завжди пам'ятайте про ті цілі, які ви поставили перед собою. Наприклад — сімейна поїздка в європейську країну.
Пасивний дохід — це ідеальний метод поповнення сімейного бюджету. Але, на жаль, більшість людей, коли чують терміни «інвестування», «цінні папери», «депозити» і т д., просто починають трястися в священному жаху. Нічого страшного тут немає, для початку можна просто вибрати найоптимальнішу програму депозиту, яка почне давати вам дивіденди. А щоб почати інвестувати, можна трохи підучитися, почитати спеціальну літературу, поспілкуватися з професіоналами цієї діяльності і спробувати себе на цьому поприщі.
Ніщо так ефективно не поповнює сімейний бюджет, як власна підприємницька діяльність, коли ви працюєте тільки на себе, а не на дядю. Спочатку, коли ви знаходитесь на стадії планування власного бізнесу, у вас має бути місце роботи, яке забезпечує поповнення сімейного бюджету, а потім, вже в процесі реалізації планів, можна і залишити цю роботу. До речі, однією з цілей сімейного бюджету, може стати і накопичення стартового капіталу для бізнесу.
Прагнення до здійснення своїх мрій — це нормальна і навіть необхідна якість будь-якої людини, різниця в тому, яким шляхом йти до поставленої мети.
У випадку з сімейним бюджетом, планувати цілі можна на тиждень, місяць, два місяці, півроку і т.д. Для цього чудово підходять ті ж самі конверти або ж відкриття рахунку, гроші на якому, будуть призначені для майбутнього навчання дитини або поїздку на відпочинок (а можна і на те, і на інше).
Якщо раптом в кінці місяця у вас залишаються від статті витрат вільні гроші, не потрібно бігти в магазин і відразу їх витрачати — розкладіть по конвертах з цільовим спрямуванням і це стане вашим приємним бонусом і показником того, що ваша економія вже дає позитивні результати.
Як часто буває: «людина припускає, а Бог розташовує». Ось щоб не з'явилася непередбачена стаття витрат, ви повинні врахувати:
Протягом усього запланованого місяця необхідно коригувати свої витрати і краще, якщо ви будете поповнювати непередбачені статті, наприклад, ремонт автомобіля не зі своєї «подушки безпеки», а урізуючи деякі витрати, перерозподіляючи свої витрати в міру потреби і своєчасності.
В кінці місяця, при аналізі свого бюджету ви побачите, що у вас забирає надто багато грошей, і ви зможете внести деякі зміни, що допомагають економити: станете їздити в оптові магазини, а не в торгові центри з накрутками вартості, уріжете бюджет на розваги та перестанете купувати багато солодощів, т.я. оплата послуг дантиста забирає надто велику частину доходів.
Цей термін позначає енну кількість накопичень у вигляді резервного фонду, який призначений на різні непередбачені випадки, причому не потрібно плутати ці кошти з вашими основними або певними накопиченнями.
Більшість наших співвітчизників живуть від зарплати до зарплати і в разі непередбаченої ситуації, у них просто немає коштів, щоб ефективно і швидко вирішити виниклі питання. А такі ситуації можуть виникнути у кожного і в самий невідповідний момент. Питання про резервний фонд постає ще більш істотно, коли у вас є неповнолітні діти.
На самому початку планування свого сімейного бюджету, слід поставити собі завдання сформувати резервний фонд у розмірі від 3 до 6 сум, які ви щомісяця витрачаєте. Залежно від розміру виділених на виконання цього завдання сум, період накопичення може зайняти від декількох місяців до декількох років, але це стратегічно важливе питання, яким протипоказано ігнорувати. Сформувавши свою сімейну «подушку безпеки» ви убезпечите себе і від криз в країні, і від фінансових складнощів в разі хвороб та інших катаклізмів у житті. Маючи такий резервний фонд, ви зможете значно простіше і ефективніше досягати всі бажані цілі.
Буває корисним у плануванні та управлінні сімейним бюджетом ставити дуже високу планку і мету.
Приклад: середньостатистична сім'я, без особливих зарплат, з двома дітьми раптом взяла і купила квартиру, чим приголомшила всіх знайомих, які бачили їх фінансовий стан і спосіб життя.
Як виявилося, молоді люди, з найпершої своєї заробітної плати почали щомісяця відкладати гроші на реалізацію цієї мрії. Через п'ять років таких накопичень вони підрахували, що такі повільні темпи дозволять купити нерухомість років через 15.
Їх кроки для прискорення процесу накопичення:
Таким чином, молода сім'я змогла виконати свою мрію не за 15, а за 10 років і при цьому не влізла в борги і не брала кредитів.
Досить ефективний інструмент сімейного бюджету, це застосування формули розподілу всіх доходів:
Цю формулу можна застосовувати протягом декількох місяців і потім, коли ви побачите, як це допомагає, потроху урізати витрати і замість 10% визначте для себе 9%, а деякі витрати (цілі та мрії), нехай отримують більше грошових сум.
Досить зручно і практично застосовувати для управління сімейним бюджетом різні сучасні технології: спеціально розроблені програми, куди ви просто вносите свої дані по грошовим доходам і витратам, і потім перед вами відкривається цілісна картина руху ваших фінансів в родині. Сьогодні такі додатки випускають багато відомих компаній, тому ви без зусиль знайдете найбільш підходящий для себе варіант.
Перш за все, ви завжди повинні пам'ятати про те, що ви РОЗУМНО ЕКОНОМИТЕ, а не скупитися. І ця економія обов'язково приведе вас до певного соціального і фінансового становища, допоможе втілити свої мрії і забезпечити належне майбутнє своїм дітям.
Ставте перед собою розумні цілі, які ви можете досягти в найкоротші терміни. Не потрібно відразу бажати купити новий і наймодніший автомобіль, зробіть якісний ремонт в квартирі.
Перекрийте собі всі можливі лазівки, які дозволять вам задовольнити свої капризи. Наприклад — відкрийте депозитний рахунок, з якого не зможете зняти гроші і витратити їх на дурниці.
Періодично переглядайте свій сімейний бюджет: ви обов'язково знайдете там такі статті витрат, які можна зменшити. Це буде говорити не про те, що у вас зменшилися потреби, а про те, що ви вже навчилися економити.
Секрет достатнього сімейного бюджету не в тому, що ви багато заробляєте, а в тому, що правильно і раціонально розподіляєте свої доходи, вмієте себе контролювати і не піддаєтеся миттєвим бажанням і поривам, що створює дірку у вашому сімейному бюджеті.
Іноді буває, що людина, що сидить на дієті зривається і починає поїдати в неймовірних кількостях солодощі. Такі ситуації бувають і в справі управління сімейним бюджетом, і якщо поставлена мета вчасно не досягнута, ви втрачаєте віру в себе і свої можливості, витрачаєте всі накопичені кошти. Щоб такого ніколи не сталося, вмійте правильно себе мотивувати, ставити перед собою посильні завдання і дозволяйте собі маленькі, але такі приємні витрати на різні дрібниці.
Якщо Ви бажаєте ще більше дізнатися про планування та ведення сімейного бюджету, про те, як ефективно розпоряджатися зекономленими грошима, про інвестування і вибір надійних фінансових установ, рекомендуємо для вивчення безкоштовний відеокурс «Управління особистими фінансами»
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: