Ми з вами почали вивчати правила прийняття фінансових рішень. Здається, що все зовсім просто, елементарно. Адже ми і так, ніби, знаємо, що в нервах, в емоціях, не варто нічого вирішувати. Проте найчастіше робимо зовсім навпаки, все вирішуємо саме в емоційному стані. Ще часто буває, що якесь фінансове рішення приймаємо ввечері, після важкого дня, в стані стресу, а потім дивуємося, що наші гроші втікають від нас, як вода між пальцями.
Дуже рідко в людей доходить до повторного обдумування своїх думок, своїх рішень. Чому так? Можливо, тому , що ми використовуємо в фінансових питання не логіку, а емоції, хоча ретельно це від себе самих приховуємо.
Сьогодні ви дізнаєтесь ще кілька правил свідомого управління фінансами.
Правило четверте: створіть комплексний план управління своїми фінансовими справами, своїми інвестиціями, який ґрунтується на достатньому об’ємі достовірної інформації.
При складанні такого плану слід взяти до уваги в першу чергу реальну картину справ на сьогоднішній день та свої особисті довготривалі цілі.
Важливо також врахувати та передбачити, яка допомога вам може бути потрібна. Саме на основі цього повинна бути вироблена стратегія та план дій. Головне, щоб емоції та інстинкти не впливали на прийняття ваших стратегічних фінансових рішень. При складанні такого плану варто скористатися порадами фахівця в справах особистих фінансів, тобто незалежного фінансового радника, або навіть повністю доручити йому скласти ваш довготривалий план, адже на нього не впливають ваші емоції та настрої, він дивиться на вашу фінансову ситуацію зі сторони, ззовні. Також варто регулярно переглядати свій план, щоб узгодити його з новими даними в галузі фінансів та інвестицій.
План дуже важливий, а ще важливіше діяти за цим планом, тому п’яте правило: дотримуйтесь свого плану, причому дотримуйтесь завжди, і тоді коли справи йдуть просто супер, і тоді, і тоді, коли здається, що все дуже погано. Не піддавайтесь на ейфорію успіхів, яка підштовхує вас ризикнути, і так само не піддавайтесь своїй депресії, яка спонукає все кинути, забути, припинити…
І, нарешті, правило шосте, і найважливіше: переживайте лише про те, про що справді варто переживати. Чітко розмежуйте, що ви можете контролювати, а що контролювати не в ваших силах. Наприклад, ринкові умови, курс долара, інші зовнішні події не піддаються нашому впливові, а тому і не треба за це переживати.
Сконцентруйте свої зусилля та життєву енергію на тому, що вашому впливу піддається. А в ситуаціях, які ви не можете ні змінити, ні контролювати, порада проста: «Дотримуйтесь свого плану!»
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: