Отже, ви вже знаєте, що в нашій голові одночасно працює два мізки — людини і рептилії. Який з них потрібен для прийняття рішень? Сказати, що лише новий мозок, тобто мозок людини, мозок логіки та мудрості, не можна, адже іноді швидкі рішення бувають необхідні, а їх приймає саме древній мозок рептилії. А ще є ліва та права половини головного мозку, і в них також є важливі особливості думання та прийняття рішень.
Саме тому потрібні правила, як приймати фінансові рішення, щоб вони були мудрими і зваженими, щоб приносили людині позитивний результат.
Перше і найважливіше правило – ніколи не приймайте фінансових рішень під впливом емоцій.
Будь-які емоції – і позитивні і негативні – суттєво обмежують здатність людини бачити перспективу, оцінити загальну картину ситуації, в якій людина знаходиться в цей момент. В полоні емоцій людина не здатна передбачити довготривалі наслідки своїх рішень.
Людина, яка знаходиться в стані емоційного збудження, не здатна почути розумні та логічні аргументи, вони її лише дратують. Тому я, як фінансовий консультант, уникаю спілкування на фінансові теми з перезбудженими співбесідниками, адже такі люди чекають від мене лише схвального хитання головою.
Друге правило – не приймайте фінансових чи інших важливих рішень в стані втоми, стресу чи внутрішньої напруги.
В стресі чи при втомі людина стає подібною на маленьку дитину – капризну, непередбачувану, плаксиву, яка вимагає невідомо що і прямо вже. В такому стані втрачається самоконтроль говорить і робить такі речі, про які вже наступного дня дуже сильно шкодує. Дайте спочатку собі час для відпочинку, зніміть напругу, а вже тоді почніть обдумувати рішення. Саме тому висновок: не приймайте важливі рішення після 21-00.
Правило третє – якщо вам прийшла в голову хороша думка, обдумайте все повторно на наступний день.
Насправді в нашому житті не так часто виникають ситуації, які вимагають негайного прийняття рішення. До таких ситуацій точно не відносяться придбання плазми в кредит чи купівля акцій. Якщо та фінансова ідея, яка раптом прийшла вам в голову, є справді вартісною, то вона залишиться такою і на завтрашній ранок, після того як ви виспитеся і прокинетесь відпочивши. Ваше бачення перспективи проясниться, і це не відмова від прийняття рішення, а усвідомлене очікування найкращого моменту для його прийняття.
Правило четверте – в наступній статті. Очікуйте і відпочивайте в своє задоволення…
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: