Ціна на газ для автомобілів зростає, але як і раніше істотно нижче, ніж ціна на бензин. Тому можна переобладнати двигун на більш екологічно доброзичливий і економити на паливі. Чи так це?
І відповіддю на мій запит була новина про переобладнання двигуна Hyundai Getz одного знайомого. І сьогоднішній день я присвятила вивченню вартості такої заміни.
Отже, Hyundai Getz, компактний автомобіль для міста. Витрати по місту (за технічними характеристиками) 8,6 — 9 літрів на 100 км пробігу.
Отже, середні витрати палива за місяць (по 2016-му році) 3000 грн.
Ціни для розрахунків навмисно будемо брати вище середніх.
Ціна бензину А-95 23.49 грн. за літр.
Ціна газу 11.35 грн. за літр.
Витрати газу в автомобілі, оснащеному газовим обладнанням, становить, приблизно 115%. Хоча в одному з сервісів мені назвали цифру в 150%.
Вартість обладнання (включаючи роботу і пакет документів для МРЕВ) 410 євро, за курсом НБУ на момент написання цієї статті 29.084453, тобто 11 925 грн.
Економія в місяць на паливі при витратах 115% становить 1333 грн., при витратах 150% — 826 грн.
Середній розрахунковий період окупності газового обладнання, при витраті газу 115% становить 9 місяців, при витраті газу 150% — 14 місяців.
Тобто переобладнати автомобіль однозначно вигідно, варто тільки підібрати оптимальне обладнання. А це вже питання до технічних фахівців.
Пакет документів для МРЕВ включає в себе:
Але це ще не вся економія!
Скориставшись положеннями Податкового кодексу України щодо отримання податкової знижки, можна отримати до 18% від вартості газового обладнання свого автомобіля. Зробити це можна в наступному календарному році після установки такого устаткування. І зробити це можуть тільки ті, хто отримував протягом року, в якому встановлювалося обладнання, заробітну плату і платив із заробітної плати податок на доходи фізичних осіб.
Доходи приватних підприємців не є заробітною платою, тому податкова знижка за такими доходами не надається.
При цьому Ви повинні бути власником автомобіля, який переобладнали.
Тепер про документи, які потрібні для цього.
З цим пакетом документів Ви звертаєтеся до податкової за місцем реєстрації або ту, де Вам видали довідку про присвоєння податкового номера (ідентифікаційного коду).
У податковій Ви заповнюєте декларацію про доходи за попередній рік (так написано в Податковому кодексі України), адже саме в тому році Ви встановили газове обладнання на своїй машині. До декларації докладаєте всі копії та оригінали документів п. 1 і п. 8. Іноді (!) співробітники податкової можуть запросити додаткові документи. Якщо Вам це не становить труднощів — надайте. Оригінали документів залишаються у Вас і Ви зберігаєте їх не менше 5-ти років.
Справу зроблено!
Протягом 60-ти днів Вам на карту повинні надійти до 18% від вартості газового обладнання, встановленого на Вашій машині, і розміру Вашої заробітної плати за той же рік.
Зараз саме час піти в податкову і заповнити декларацію, якщо Ви встановлювали газове обладнання на Вашій машині в 2016-м!
Виникли додаткові питання? Звертайтеся! Наша команда охоче допоможе Вам.
З повагою, Марина Довніч.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: