Для багатьох батьків, на сьогоднішній день, важко вчити дітей, як поводитися з грошима, так як і їх самих батьки цьому не вчили. Можливо, в цьому і криється причина того, що не так вже й багато у нас успішних і упевнених у собі людей.
Не варто нехтувати фінансовим навчанням Вашої дитини, так як це може визначити його майбутнє. І якщо Ви не поставитеся до цього з усією серйозністю, плоди доведеться пожинати не тільки йому, але і Вам.
У багатьох виховання закінчується фразою: "Гроші на деревах не ростуть" або "Без праці не витягнеш і рибку зі ставка". Фінансове виховання має на увазі під собою не просто розмови, а й реальні дії. Діти не здатні зрозуміти все з розмов. Їм потрібно відчути все у дії, інакше результату не буде.
Отже, найперше, необхідно зацікавити дитину. Спочатку намагайтеся виділяти йому гроші на кишенькові витрати і дозволяйте приймати самостійні рішення. Контролюйте їх, але непомітно, так, щоб це виглядало, наче це рішення Вашої дитини. Постійно пояснюйте, що відбудеться якщо він, наприклад, витратить всі свої гроші на солодощі, що краще накопичити ще трохи грошей і купити цікаву книгу.
Дуже важливо також давати гроші не на один день, а, наприклад, на тиждень і далі цей період бажано збільшувати. Таким чином, Ви навчите дитину планувати свої фінанси на майбутнє. Якщо дитина витратить гроші, які Ви дали йому на цілий тиждень за один день, тоді дуже важливо не давати йому більше ні копійки до наступного тижня. Це навчить його відповідальності за свої фінансові вчинки.
Деякі батьки відкривають депозитний рахунок для своїх дітей, коли вони ще маленькі. Це може стати ще одним корисним уроком для дитини. Введіть його в курс справи, розкажіть, для чого взагалі відкривається рахунок, що це дасть дитині. Візьміть дитину з собою в банк і оформіть всі папери разом. Таким чином, дитина сприйме все набагато серйозніше, ніж якби Ви розповідали йому про все це. Якщо з банку приходитимуть листи, дозволяйте першими прочитати їх дитині. В майбутньому дитина це оцінить.
Якщо ви займаєтеся інвестуванням, постарайтеся і Вашу дитину ввести в курс справи, звичайно ж на примітивному рівні. Дайте і йому можливість вкласти кудись частину своїх грошей.
Майбутнє Вашої дитини багато в чому залежить від Вас, від того виховання, яке Ви дасте. Не намагайтеся вберегти дитину від всіх проблем, а дозвольте справлятися з ними. І завжди пам'ятайте вислів про те, що краще дати людині вудку і навчити його ловити рибу, ніж давати йому весь час рибу.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: