Мінімальну заробітну плату збільшено, але чи суттєво?

43718824840_d85c9fe229_k-7007a

Мінімальну заробітну плату збільшено, але чи суттєво?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 546 просмотров

Вивчаючи економічну діяльність у школі чи інституті, ми почали розуміти, що вартість праці визначається попитом та пропозицією на ринку, а будь-яке втручання може порушити ринковий баланс, що згодом призведе до дефіциту та сірої зайнятості. Тому практично у всіх розвинених країнах ринок праці врегульований за допомогою мінімальної погодинної ставки, обмеження робочого часу та соціальної допомоги. До таких понять належить і мінімальна заробітна плата.

64366

Мінімальна зарплата: поняття та її розмір

Мінімальною зарплатою називають гарантовану суму оплати праці за місяць, якщо працівник дотримується всіх умов виконання норм. Її розмір регулюється законодавством та змінюється щороку.

У 2021 році мінімальна зарплата підвищувалася двічі – на самому початку та в грудні. З грудня 2021 року її розмір становитиме 6500 грн. Підвищення вплине на оклади бюджетних працівників, мінімальний ЄСВ та розмір пенсії. Бухгалтерам необхідно приділяти особливу увагу таким змінам, аби правильно розрахувати доплати. А щодо кожного працівника, то необхідно перевірити чи не перевищує сума зарплати максимальну величину бази нарахування єдиного соціального внеску (ЕСВ). На сьогодні цей показник становить 15 мінімальних заробітних плат і в грудні 2021 року сума дстановитиме  97 500 грн.

Мінімальний розмір заробітної плати визначає мінімальний ЄСВ, його максимальну базу, мінімальний розмір декретних та максимальні обмеження у розрахунках лікарняних за відсутності достатнього страхового стажу. Важливо, що зі збільшенням мінімальної заробітної плати зростає і пенсія за віком.

6555
Мінімальний прожитковий мінімум

Не варто плутати мінімальну зарплату із прожитковим мінімумом. Зростання мінімальної зарплати не пропорційне прожитковому мінімуму, проте з 1 грудня прожитковий мінімум для працездатних осіб зросте і становитиме 2481 грн. Колись давно мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум були рівними, а зараз це далеко не те, що закладено у поняття. Це умовна сума, до якої прив'язують розрахунки соціальних виплат, пільг та суми єдиного податку.

65558

Оподаткування під час зміни показників

Податковим кодексом для фізичних осіб підприємців передбачено ставки оподаткування, які залежать від розміру мінімальних показників, але встановлюються один раз. Зазвичай на 01.01 звітного року та протягом року не змінюються:

 • І група – ставка становить до 10% від прожиткового мінімуму (на 01.2021 = 2270 грн) = 227 грн/міс;
 • ІІ група – ставка розраховується до 20% від суми мінімальної зарплати (на 01.2021 = 6000 грн) = 1200 грн/міс;
 • III група – ставка залежить від доходу:
 • якщо ви платники податку на додану вартість, тоді сумма складатиме 3%;
 • якщо ви не платник податку на додану вартість, тоді 5%.
 • IV група — призначена для аграріїв, тому ставка податку розраховується з 1 га с/г угідь та земель водного фонду, від 0,19% до 6,33%, залежно від типу землі та розташування.

Ставка єдиного внеску для всіх груп складає 1430 грн. на місяць.

Наступне зростання заробітної плати планується з жовтня 2022 року до суми в 6700 грн.

5444

У чому важливість мінімальних показників

Якби в Україні не існувало таких понять як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, не було затверджено ставки та внески, то роботодавці легко б економили на оплаті праці, залучаючи осіб, яким прийнято платити менше. Так, наприклад, на великих фірмах на офісну роботу привертають більше жінок, ніж чоловіків. Це пов’язано саме з оплатою праці. Обмеження заробітної плати з погляду мінімуму – це найкращий спосіб боротьби з дискримінацією, аби роботодавець не міг маніпулювати окладом.

65666

То як же має нараховуватися заробітна плата і які податки від неї віднімаються? Якщо у вас є сумніви чи питання — ласкаво просимо на портал «ВСЕ ПРО ГРОШІ». Фінансові консультанти на безкоштовній консультації зможуть докладно пояснити від чого залежить оплата вашої праці, як розрахувати податок і яку суму сплачених податків ви зможете повернути від держави.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of