Як навчити дітей фінансової грамотності

Финансовая грамотность детей

Як навчити дітей фінансової грамотності

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 6,723 просмотров

SОзброївшись підручниками, зошитами та бутербродами, діти ходять в школу за новими знаннями з математики, мов, географії. Мабуть, єдиний урок, який вони не отримають в школі, але який, тим не менш, чи не найважливіший для їх майбутнього сьогодні: як з розумом і відповідальністю поводитися з грошима. Цей урок залишається на совісті батьків, у яких поки що немає ні власного досвіду, ні методики, ні плану занять.

 У якій же формі батькам донести таку інформацію найкраще?

Діти більше схильні робити те, що Ви робите, ніж те, що Ви говорите. Тому з самого початку важливо демонструвати дітям здорову фінансову поведінку і говорити про гроші часто і спокійно.

Та разом з тим, варіантів є декілька:

1. Рутинні повсякденні завдання можуть стати прекрасним способом показати дітям, як потрібно поводитися з грошима. Візьміть дитину в продуктовий магазин, щоб навчити її розуміти планування, економію і пошук кращої вартості.

Дайте їй потримати список продуктів, продемонструйте, що означає здійснювати покупки цілеспрямовано. Вкажіть на різницю в цінових структурах і брендах. Запитайте, що краще: 30 г. за 35 грн. або 60 г. за 55 грн.? Вона дізнається цінність і заодно зможе повправлятися в математиці.

Проте застерігаю від занадто частих походів по магазинах з дітьми, що може розвинути схильність до незапланованих покупок.

2. Придбайте книги або фінансові комікси, що у комедійній формі розкажуть про основи грамотної фінансової поведінки. Які саме? Можете почати з цих (чудовий подарунок під Новий рік):

 • Пес на ім'я Money | Бодо Шефер
 • Бізнес крокодила Гени | Е. Успенський
 • Дивовижні пригоди в країні Економіка | І. В. Липсиц
 • Багатий тато, бідний тато для підлітків | Роберт Т. Кийосаки, Шерон Л. Лектер
 • Прощайте, щурячі перегони! | Роберт Т. Кийосаки і Шерон Л. Лектер (комікси)

3. Запишіть дитину на курси фінансової грамотності, де всю інформацію подадуть у ігровій та Богатый ребенокповчальній формі. Саме на таких курсах, завдяки відкритій атмосфері та взаємній довірі, діти мають можливість засвоїти необхідні фінансові навики в ході практичних занять. Це один із найрезультативніших способів опанувати знання про фінанси. 4. Дайте можливість пограти у навчально-розвиваючі ігри, адже гра є найприроднішою і найпривабливішою діяльністю для дітей. Це можуть бути настільні ігри такі як Cash flow for kids (Кеш-флоу для дітей), Монополія та їм подібні. У процесі таких ігор в дітей виробляється звичка зосереджуватися, уміло спілкуватися, логічно мислити, формуються знання про певні фінансові поняття та механізми. Необхідність дотримуватися правил у грі та приймати рішення дає той досвід, який допомагає виробляти грамотну поведінку з грошима.

5. Всі діти дуже люблять дивитися мультфільми. Але діти не просто отримують задоволення від перегляду, вони ще й витягують з них уроки! Вибирайте розумні мультфільми, які справді будуть мати повчальну форму. Для початку прогляньте декілька:

 • Притча про водопровід Пабло і Бруно Грошовий потік
 • Гроші. Мультфільм про гроші

6. Розкажіть казку, завжди повчально. Роль дитячих казок не обмежується тільки приємним проведенням часу, адже, доведено, що діти, яким з раннього дитинства читалися казки, швидше починають правильно висловлюватись.

Казка допомагає формувати основи поведінки і відношення до речей, втому числі і до грошей. Зрозуміло, що в рамках виховання фінансової грамотності, казка має бути особлива, але навіть відома казка «Троє поросят» навчить вашу дитину основам фінансової грамотності! Адже кожен з поросят уособлює собою образ звичайної людини. Кожен побудований будиночок — ФІНАНСОВИЙ будинок. Раптово з'явився злий вовк – ФІНАНСОВА криза.  Головне ж, подати інформацію в правильному ракурсі.

Важливо, щоб Ви обрали варіанти, що підходять саме Вам і Вашій дитині, адже робота батьків дати Коваль Наталіядітям коріння і крила, щоб вони надалі могли реалізувати себе в реальному світі.

Станьте для них прикладом і виховуйте фінансово грамотних дітей для їхньої ж безпеки.

Автор статті: Наталія Коваль

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of