Як повернути гроші, якщо винен банк або приватна особа?

Як повернути гроші від приватної особи

Як повернути гроші, якщо винен банк або приватна особа?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 4,089 просмотров

Бажання повернути вкладені гроші абсолютно недивне. Вкладник, переслідуючи бажання заробити, виділив певну суму з власних коштів і поклав у банк на депозитний рахунок або видав їх приватній особі під відсотки.

При сприятливому результаті в будь-якому з варіантів вкладник отримує назад суму вкладу, плюс відсотки. Але ми живемо не в ідеальному світі, тому трапляється й таке, що вкладникові доводиться виривати свої гроші з боєм, і не завжди цей бій успішний.

Давайте докладніше розглянемо стратегії, яких повинен дотримуватися вкладник, який бажає повернути свої день у приватної особи або банку.

Як повернути гроші, якщо винен банк?

На сьогоднішній день відносини вкладника та «проблемного» банку можна умовно ділити на три стадії. Розглянемо кожну з них більш детально.

Банк без введених спеціальних процедур

На цій стадії банки повертають депозитні вклади і виплачують вкладникам обов'язковий відсоток у встановлені договором строки. Незалежно від виду вкладу банки зобов'язані виплачувати повну суму або частину на першу вимогу вкладника. З урахуванням всього вищесказаного правильною поведінкою вкладників на цьому етапі:

  • Подання до банку письмової заяви про дострокове повернення вкладу, в якому повинні бути вказані терміни та способи повернення. Якщо банк не виконає вимоги вкладника, він повинен у відповідній формі надати фізичній особі всі дані з печатками і підписами уповноважених осіб про дати поставки заявки на облік, дати видачі повідомлення про відмову у виплаті. Саме документ від банку в письмовій формі про невиконання вимоги вкладника про повернення частини або повної суми вкладу є головною підставою для переходу до наступних дій.
  • Вкладник може подати позов до суду для зобов'язання банку повернути вкладені кошти і висловити побажання про стягнення з банку штрафних санкцій за несвоєчасну виплату депозиту.
  • Після позитивного рішення суду вкладник повинен передати це рішення до державної виконавчої служби, яка організовує примусове стягнення з банку коштів — вкладу, відсотків по вкладу та суми штрафних санкцій.

На другому і третьому кроці вкладник має повне право на подачу скарги в НацБанк або Держспоживінспекцію України, які після розгляду заявки зобов'язані застосувати до банку, який не виконав умови договору, відповідні санкції.

Повернення вкладів з банку

 

Запровадження в банку тимчасової адміністрації

Всі дані про введення тимчасової адміністрації в якомусь банку публікуються на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб http://www.fg.gov.ua/.

При введенні тимчасової адміністрації всі виплати здійснює банк, але сума не перевищує 200 тисяч гривень на одну фізичну особу. При цьому абсолютно не важливо, яку кількість вкладів мало конкретне фізична особа в даному банку.

На стадії тимчасової адміністрації Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує вкладникам повернення вкладів у повному розмірі з відсотками, нарахованими на день набрання чинності рішення про введення тимчасової адміністрації.

Вкладник повинен бути впевнений, що кошти, утримувані банком, не потрапляють ні під які обмеження по виплатах:

  • коли підтвердженням виплати є депозитний (ощадний) сертифікат на пред'явника; вклади осіб, що надають банку послуги консультаційного характеру, наприклад, аудиторів та юридичних радників, у тому випадку, якщо надаються послуги мали безпосередній вплив на виникнення ситуації неплатоспроможності банку, і з моменту надання послуг і до моменту прийняття рішення Нацбанком про неплатоспроможність банку минуло менше року;
  • вклади осіб, які мають індивідуальні фінансові привілеї від банку;
  • вклади, які використовуються для забезпечення інших зобов'язань перед цим банком;
  • вклади у вигляді банківських металів.

При цьому вклади, зроблені в іноземній валюті, перераховуються у гривні за офіційним курсом, озвученим Нацбанком на день введення тимчасової адміністрації. Якщо вимагається отримання вкладу, сума якого не перевищує суму обов'язкової виплати, подача заявки у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не потрібно.

Виплати проводяться за списками вкладників, сформованим відповідальним представником Фонду. Процес виплати вкладникам, договір яких ще не завершено, здійснюється в залежності від обраної стратегії виведення банку з фінансового ринку.

Що робити, якщо банк не повертає гроші

 

Банк на етапі ліквідації

Вся інформація про ліквідацію банку та відкликання ліцензії також розміщується на сайті http://www.fg.gov.ua/.

Виплата грошових коштів, що підпадають під гарантовані Фондом, здійснюються через банки-агенти, з якими підписані договори про співпрацю. Відшкодування коштів починається не менш ніж через тиждень після прийняття Нацбанком рішення про відкликання ліцензії та ліквідацію банку. Для банків-агентів термін виплати збільшується до 30 днів. У цей період вкладникові не потрібна подача заяви до Фонду, але лише за умови, що мова йде про виплату гарантованої суми.

У тому випадку, якщо вкладник не звернувся за отриманням грошових коштів протягом наданих 30 днів, йому необхідно направити до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб письмове звернення, яке буде розглядатися в індивідуальному порядку. Термін розгляду звернення – не більше трьох календарних місяців.

Що ж робити, якщо кошти не потрапляють під гарантії Фонду? 

Якщо вкладник хоче отримати суму, що перевищує гарантовані 200 тисяч гривень або нараховані за період дії тимчасової адміністрації відсотки, йому слід подати в банк заяву в письмовому вигляді. Прийом заяв відбувається протягом тридцяти днів з моменту публікації інформації про початок процесу ліквідації банку.

Фонд гарантованих вкладів фізичних осіб

Як повернути борг фізичної особи?

Ситуація, в якій людина позичив певну суму і не поспішає її повертати, досить стандартна. У таких випадках процедура повернення може затягнутися і обрости масою проблем.

Причина виникнення боргу

Називати в якості причини виникнення боргу безпосередньо сам факт позики – абсолютно невірно. Будь-яка сума коштів, передана фізичній особі при дотриманні ряду необхідних умов, гарантовано буде повернута. Головна причина появи боргу – неспроможність у фінансовому плані. Проблеми з грошима можуть бути тимчасовими, тоді є великий шанс, що кредитор отримає свої гроші, хоч і з невеликою затримкою.

Зовсім інакше складається ситуація, коли матеріальні труднощі перетворюються в константу, адже тоді повернення грошей перетворюється в дуже складне, а часом і неможливе заняття. Дізнатися заздалегідь про подібні неприємності досить складно. Але перш ніж давати в борг, непогано було б поцікавитися, на що будуть витрачені кошти, і яким чином буде здійснюватися повернення.

Ні в якому разі не можна видавати гроші в борг без розписки, навіть якщо сума позики незначна. Справа в тому, що ще один варіант причини виникнення боргу – це повна впевненість позичальника в тому, що кредитор не має інструменту для стягнення з нього грошових коштів.

Способи повернення боргу з фізичної особи

Виділяють два основних способи повернення грошових коштів з фізичних осіб.

Самостійний

Кредитор впливає на позичальника усіма можливими засобами. При наявності документального підтвердження факту видачі позикових коштів ймовірність успіху значно вище, так як можна впливати на боржника серйозний тиск, погрожуючи подати в суд за невиплату.

Врахуйте, що спроби самостійно стягнути борги будуть більш успішними, якщо кредитор володіє деякими психологічними навичками. У найбільш складних випадках допустимо використання погроз, які при цьому ні в якому разі не повинні поширюватися на здоров'я і життя боржника та його сім'ї, так як подібні висловлювання дуже легко можуть підвести кредитора під кримінальну статтю.

В якості загрози можна використовувати обіцянку поширити інформацію про борг, що може зіпсувати репутацію. Також варто згадати про значні витрати, які доведеться здійснити позичальникові, якщо ви все-таки надішлете справу до суду.

Повернення грошей банком

 

Колекторські компанії

Проблема повернення боргу з допомогою таких компаній вирішується в рази швидше. Колекторські компанії у своєму штаті мають кілька досвідчених юристів, які детально вивчають суть справи і виробляють оптимальну стратегію поведінки.

У деяких випадках необхідна особиста зустріч боржника і кредитора, тоді колектори виступають посередником. Справа в тому, що юридичні компанії мають у своєму арсеналі значно більш широкий спектр інструментів з пошуку інформації, наприклад, коли необхідно з'ясувати реальне фінансове становище боржника.

Обов'язково знадобитися допомога юридичної компанії і в тому випадку, якщо справа буде доведена до судового розгляду.

Щоб убезпечити себе від проблем, пов'язаних з несвоєчасною виплатою боргів, необхідно з максимальною відповідальністю підійти до питання їх надання.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of