Українська пенсія в 2019 році. Пацієнт скоріш мертвий, ніж живий ..

1515162023-5200

Українська пенсія в 2019 році. Пацієнт скоріш мертвий, ніж живий ..

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,036 просмотров

Шокуючі цифри.  За даними Світового банку «крайньою межею бідності» вважається дохід в $2 на день ($60 на місяць).  А безпосередньо межу бідності визначають як $3,2 в день (близько $100 на місяць).

Пару «теплих» слів щодо українських пенсій.  Мінімальна пенсія українців станом на 1 січня 2019 року становить 1497 грн.  Це близько $55 в місяць — менше еквівалента «крайньої бідності»!

У липні цього року мінімальну пенсію повинні підвищити аж до 1564 грн., А в грудні — до 1638 грн.  Влітку середня надбавка до пенсії складе 67 грн., а взимку — 74 грн.  І якщо курс долара не дуже підскоче, то в українських пенсіонерів є всі шанси перейти з категорії «вкрай бідних» в категорію «бідних, але не жебраків»J.

Яких ще сюрпризів від уряду очікувати нинішнім і майбутнім пенсіонерам в 2019 році?

 Найнижча в світі?

В Україні частка витрат на пенсії в доходах бюджету — одна з найвищих в світі.  У 2018 році на виплату пенсій пішло більше 18% ВВП країни.  В цьому році ця цифра зросла до 166,5 млрд. грн.

Одне з трьох запланованих на 2019 рік підвищень пенсій відбулося в березні.

За розрахунками віце-прем'єр міністра Павла Розенка середня сума «бонуса» склала 514 грн.  І в будь-якому випадку підвищення не могло становити менше за 100 грн.

 Статистика:

  • для 2,5 млн. пенсіонерів підвищення склало 100 — 400 грн.;
  • для приблизно 1,5 млн.: 400 — 700 грн.;
  • для приблизно 500 тис.: 700 — 1000 грн.

Але навіть після березневої індексації пенсій 72% українських пенсіонерів отримують ... до 3 000 грн  у місяць.

Адже відсоток «доплати» пенсіонерам уряд розраховує за «жадібною» формулою: «50% інфляції + 50% від зростання середньої зарплати».  Тому в доларовому еквіваленті українські пенсії як і раніше залишаються найнижчими в світі ...

Розмір пенсій в Україні станом на 01.03.2019 року

 Розмір пенсії, грн. Який відсоток пенсіонерів її отримує?
до 1400 1%
до 1500 11%
до 2000 16%
до 3000 44%
до 4000 12%
до 5000 6%
до 10 000 8%
понад 10 000 2%

Рис.5

Щоправда, в 2019-му на 25% зросли пенсії колишніх військовослужбовців.  Причому, «порадувати» цю категорію пенсіонерів уряд мав ще два роки тому.  Нагадаємо, що постанова Кабміну №704 безпосередньо прив'язала військові пенсії до окладів діючих військовослужбовців.  І ці оклади підвищили ще в 2017 році.

Однак за фактом підвищення військових пенсій «розтягнули» на три роки.  У 2018-му їх підняли на 50%, в 2019-му — на 25% і в 2020-му — ще на 25%.  На повну індексацію військових пенсій знадобиться не менше 8-10 млрд. грн.  А грошей у Пенсійному фонді як не було, так і немає ...

І ще одна «щедра» обіцянка від українського уряду.

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко пообіцяв виплачувати додаткову 13-ту пенсію тим, хто зараз отримує мінімальну.  Але тільки в тому випадку, якщо в Україні почнеться серйозне економічне зростання.

Нагадаємо, що за офіційними даними середня пенсія в Україні сьогодні становить 2645 грн., Що теж, м'яко кажучи, небагато...

У 2018 році директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко поширив у Facebook жахливу статистику.  Він перерахував середню зарплатню українського пенсіонера в жовтні (2577 грн.) у ... продуктах харчування.  Цифри вийшли приголомшливі.

 Середня зарплата пенсіонера в жовтні 2018 році дозволяє купити:

  • 155 кг макаронів вітчизняного виробника;
  • або 232 кг пшеничного борошна;
  • або 395 кг картоплі;
  • або 147 кг житнього хліба.

Коментарі до такої сумної статистики, на жаль, зайві ...

 Хто в 2019 році не зможе вийти на пенсію в 60 років?

Пенсійна реформа «скоротила» кількість українців, які мали вийти на пенсію в 60 років.  У 2019 приблизно 30% «претендентів» доведеться працювати до 63 або 65 років.  Команда ВСЕПРОГРОШІ нагадує, що покрокове підвищення пенсійного віку уряд передбачив до 2028 року.

Автори реформи впевнені, що з часом українці зрозуміють необхідність офіційного працевлаштування.  Адже без «трудової книжки» їм доведеться працювати набагато довшеL. Однак на практиці офіційне оформлення при влаштуванні на роботу — скоріш виняток, аніж правило.

І швидше за все, пенсійний вік рано чи пізно підвищать і в Україні.  Зробити це рекомендують і ООН, і МВФ, і Світовий банк.  Цікаво, що співвідношення працюючих і пенсіонерів у нас знаходиться на рівні розвинених європейських країн.

 Хто закриє «дірку» в Пенсійному фонді?

У 2018-му році дефіцит Пенсійного фонду складе вже 167 млрд. грн.  Причому, пенсійна реформа ситуацію не виправила, а навпаки посилила.  І з кожним роком «діра» в українському ПФ стає все більшою.

У 2019 тільки 58% пенсій Пенсійний фонд зможе виплатити за рахунок власних коштів.  Сума, що залишилася (а це майже половина від того, що потрібно) буде виділена з бюджету у вигляді дотацій.

Як уряд планує боротися з дефіцитом Пенсійного фонду?

Головне джерело наповнення ПФ — Єдиний соціальний внесок (ЄСВ).  Внесок, який кожен українець зобов'язаний щомісяця платити із своєї зарплати.  Сум зібраних за рік ЄСВ, на виплату пенсій не вистачає.  Скажімо, в 2019 році уряд планує зібрати близько 200 млрд. ЄСВ, що майже вдвічі менше, ніж вимагає Пенсійний фонд.

Звідси висновок: в 2019 році уряд буде всіляко тиснути на бізнес, щоб «зібрати» якомога більшу суму ЄСВ.

Яким чином?

Наприклад, в Кабміні хочуть посилити санкції проти неплатників.  Скажімо, власників компаній з простроченням по податках можуть обкласти серйозними штрафами, накласти арешт на майно або заборонити виїжджати за кордон.

Український уряд планує витягнути «з тіні» частину зарплат і змусити бізнесменів оформити офіційно всіх реальних працівників.  Крім того, в 2019-му готують масові перевірки співпраці з ФОП.  Адже не секрет, що договорами з «липовими» ФОП підприємці прикривають власних найманих працівників, щоб заощадити на єдиному соціальному внеску.

Тільки за рахунок цих заходів Кабмін планує залучити додатково до Пенсійного фонду 1-2 млрд. грн.

Ще одне запропоноване нововведення: передати контроль за сплатою ЄСВ до Пенсійного фонду.  Точніше, створити при ПФ окремий підрозділ.  До речі, подібна схема вже діяла в Україні до 2013 року.  У такому випадку, Пенсійний фонд перетвориться на повноцінний страховий фонд, який буде контролювати і надходження, і виплати.

 Глобальна «чистка» пенсіонерів

Перевіряти пенсіонерів в 2019 році почнуть більш ретельно.  Мінфін вже розробив цікавий законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Якщо документ ухвалять, то буде створена окрема «поліція».  Вона повинна контролювати, чи має право пенсіонер (або інший «пільговик») на ту чи іншу виплату.  Перевіряти планують все: від особливостей отримання виплати до законності нарахованої пенсії.

Ще одна пропозиція від уряду.  Примусити українських пенсіонерів двічі на рік проходити перевірку в регіональних підрозділах ПФ.  Кожен повинен прийти туди особисто, заповнити реєстраційну карту, переоформити посвідчення і вклеїти нове фото.

Однак, по суті, всі ці ноу-хау порушують Конституцію України і можуть бути оскаржені в судах.  Насправді, провести верифікацію пенсіонерів можна вже зараз і без їхньої фізичної присутності.  Достатньо лише об'єднати всі наявні бази даних...

 1,8 млн. українцям загрожує мінімальна пенсія

Багато хто знає про те, що реформа зменшила коефіцієнт оцінки стажу.  Раніше за кожен відпрацьований рік українці отримували 1,35% до пенсії.  А зараз вони можуть розраховувати тільки на 1%.

Іншими словами, сьогодні стаж практично ніяк не впливає на розмір пенсії.  В результаті пенсія 1,8 млн. українців, яка розрахована за формулою, МЕНШЕ мінімальної!  Держава доплачує таким пенсіонерам із «власної кишені», щоб вони отримували хоча б символічні 1497 грн.

Наведемо два конкретних приклади.

Віталій вийшов на пенсію в 2019 році.  Його загальний трудовий стаж склав 26 років.  Весь цей період він заробляв трохи менше середньої зарплатні по країні.  Якщо розрахувати розмір його пенсії за формулою, то в підсумку вийде 1,4 тис. грн.

Олексій відпрацював до виходу на пенсію 35 років.  Але при цьому весь цей час він отримував мінімальну зарплатню.  В результаті його пенсія, розрахована за формулою, теж буде менше мінімальної пенсії.

І першому, і другому пенсію автоматично підвищать до 1497 грн.

Рис.6

 Накопичувальний рівень пенсії перенесли ще на один рік

«Пригод» накопичувальної пенсії в Україні ми нещодавно присвятили окремий пост.  Зараз лише нагадаємо, що термін введення накопичувального рівня пенсійного забезпечення переносився вже неодноразово.

На жаль, до таких кардинальних реформ наша країна ще не готова.  Навіть у Світовому банку визнали, що термін «запуску» з січня 2019 року краще перенести, щонайменше, на один рік.

 

У ситуації, яка зараз склалася в Україні, розраховувати на пристойну пенсію може тільки нестримний оптиміст.  Ну, або судді з депутатами.  Всім іншим навряд чи вдасться прожити на щомісячний дохід в $100-200.

Тому подбати про майбутню пенсію потрібно зараз і без оглядки на державу!  Команда ВСЕПРОГРОШІ допоможе підібрати надійні і перевірені інструменти для довгострокових накопичень.  Почніть формувати свою майбутню пенсію сьогодні.  Щоб вже завтра ні від кого не залежати.

Замовити безкоштовну фінансову консультацію Ви можете тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of