Амністія капіталів: прийняття закону після трьох років очікувань

Амнистия налогов

Амністія капіталів: прийняття закону після трьох років очікувань

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 717 просмотров

Амністія капіталів тема, яка довгий час була ключовою в економічному блоці президента України Володимира Зеленського. Про це він заявляв ще на етапі своєї передвиборної кампанії. У необхідності проведення такої амністії зійшлися багато незалежних експертів. Такі дії є вкрай важливими для економіки України в цілому. При цьому раніше були спроби подачі відповідних законопроектів, проте прийняті вони не були.

25 лютого 2021 року Офісом президента були внесені до Верховної Ради ще 4 супутніх законопроекту:

  • №5153;
  • №5154;
  • №5155;
  • №5156.

30 березня 2021 року Верховна рада прийняла законопроект №5153. Саме він пропонує одноразове декларування активів фізичних осіб з метою легалізації своїх доходів амністія капіталів. В підтримку документа проголосували 245 депутатів.

Підтримку отримали і два інших законопроекти: документ №5155, який стосувався змін до статті 16 Закону України «Про валюту і валютні операції» та  документ №5156, який стосувався змін до Кодексу України про адміністративні порушення, змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. За документи проголосувало 249 і 252 депутати відповідно.

4444

Хто може скористатися амністією

Особи, які ухилялися від сплати податків, тепер можуть відкрити свої справжні доходи. При цьому в рамках податкової амністії такі громадяни уникнуть покарання. Головна мета амністії капіталів детінізація економіки через декларування своїх активів. Закон передбачає проведення добровільного декларування активів фізичними особами з 01.07.2021 року по 01.07.2022 року. 

При цьому особами повинен бути сплачений одноразовий збір у розмірі 5% від активів, які розміщені в українських банках; 9% від активів, розміщених за кордоном. Амністія стосується лише тих активів, які придбані до 01.01.2021 причому як в Україні, так і за кордоном. Варто ще врахувати той факт, що ті, хто подавав декларації в рамках антикорупційного законодавства з 2015 року, скористатися амністією не зможуть. 

В рамках закону не можна декларувати:

  1. Готівкові кошти.
  2. Активи, які отримані шляхом злочинів і порушень (крім ухилення від сплати податків).
  3. Активи, які є об'єктом судових розглядів. 

Всі інші активи можна задекларувати, а сама декларація подається в електронному вигляді або через нотаріуса.

Головний ефект, який очікується від податкової амністії це повернення в легальну внутрішню економіку тих капіталів, які раніше були виведені в тінь.

Амнистия капиталов

Головний принцип добровільність. Чим це загрожує?

Проведення декларування своїх активів ґрунтується на добровільній підставі. Однак не всі вважають цей принцип вдалим. Щоб ефект  був дійсно відчутним, декларувати свої активи повинні абсолютно всі. Інакше обов'язково будуть ті, хто не захоче виводити свій капітал з тіньової економіки. На сьогодні не кожен громадянин готовий сплатити збір і показати приховані капітали. 

Таким чином принцип добровільності може стати основою для розколу і суперечок. І начебто ідея хороша, але явно недопрацьована. З одного боку ніхто не змушує тебе бігти і декларувати свої активи, платити збір і легалізувати доходи. З іншого боку це дасть можливість нового етапу ведення бізнесу. Добровільно заплатив податок, легалізувався і спи спокійно. 

У разі декларування активів в рамках закону про амністію капіталів, в податкову потрапляють нові відомості про громадян. І незважаючи та те, що ці дані відповідно до закону не можна буде використовувати в суді, не всі готові ризикувати. Вся інформація може стати підґрунтям для подальших перевірок, адже тепер податкова буде знати що шукати. Особи, які протягом довгого часу ховалися від податків і ретельно приховували свою діяльність, з малою вірогідністю побіжать легалізувати свій бізнес.

Суперечки між громадянами

Ухвалення закону про амністію викликало величезну кількість суперечок між громадянами. Головною проблемою стала несправедливість. Тепер виходить, що всього за 5% можна легалізувати свої доходи, які роками виводилися через офшори. Така процентна ставка ніяк не відіб'ється на великому бізнесі і можна вважати таку легалізацію практично безкоштовною і до того ж безкарною. 

В цей же час чесні власники бізнесу регулярно сплачували всі податки в бюджет. Суми виплат за довгий час точно не співмірні з одноразовою сплатою в розмірі 5%. І виникає питання: кому потрібна така чесність, якщо можна роками заробляти гроші в тіні, а потім сплативши незначну суму з цієї тіні легко вийти.

Амнистия капитала

Якщо ж законом про амністію ввести значно вищу ставку, то це взагалі ніяк не змотивує виводити свої доходи із тіні. 

Незважаючи на всі суперечки і обурення, відмова від податкової амністії не допоможе вирішенню проблем, що складалися довгі роки. Відмовившись від такого закону країна продовжить існувати, коли процвітає тіньова економіка. Тому закон важливий і потрібний, однак його необхідність і значущість потрібно донести людям. Легалізація активів сприятиме веденню чесного та відкритого бізнесу, що стане причиною зростання економіки країни в цілому.

Якщо ви входите в число громадян, що збираються показати свої доходи та якщо вам необхідно заповнити і подавати декларацію — ви  можете замовити безкоштовну консультацію на нашому порталі «Все про гроші». Наші фахівці допоможуть правильно заповнити документи, роз'яснять всі положення закону і дадуть відповіді на всі ваші питання.

Читайте також:

Забираємо податки у держави — легальні методи!

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of