Банки та державні фінанси: зміни на час воєнних дій

229c6e2e40786ce69fc26a78a3c8

Банки та державні фінанси: зміни на час воєнних дій

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 429 просмотров

Банківська система, як і весь сектор фінансів України, зараз тримається «на плаву». Усі осередки фінансових ресурсів залишаються стійкими та ліквідними. Істотного відпливу депозитів населення сьогодні не помічається, щоправда більшою мірою це пов'язують із обмеженою роботою банків, особливо у галузях бойових дій.

211

Наприкінці лютого — на початку березня на рахунках компаній відбувалися великі надходження, за рахунок яких роботодавці виплатили зарплати, а деякі навіть заборгованість перед працівниками, тим самим забезпечивши українців грошима. Значну роль у банківському секторі цього місяця відіграв розрахунок Державною казначейською службою України з експортерами.

Рефінансування банків

Будь-який банк має право отримати рефінансування від Національного банку України. Вкладення здійснюється двома способами: під заставу і без нього – бланкове рефінансування.

212

Спочатку Нацбанк не передбачав жодних рамок у програмі та встановлення обмежень. Але для того, щоб надалі не викликати інфляцію в нашій країні, НБУ встановили ліміт у терміні не більше одного року та у межах 30% вкладів українців. За перший тиждень військових дій 29 банківських установ скористалися такою можливістю на загальну суму 20,2 млрд. грн., що не перевищило 3% від усіх вкладів мешканців України. Для банківської системи, особливо в такий складний час, ця сума вважається робочою та прийнятною.

На час запровадження військового стану в Україні ліміт суми гарантування скасовано, що дозволяє його вкладникам отримати 100% виплати у разі банкрутства банку.

213

Кредитування підприємств та населення

Уряд країни стимулює українську економіку у складний час, та розробив програму кредитування бізнесу без відсотків. Кредити для бізнесу під 0% планують запровадити на базі державної програми, яка кредитуватиме підприємців «5-7-9%».

214

Безвідсоткова ставка поширюється як на період воєнного стану, а ще й місяць після припинення військових дій. Надалі діятиме мінімальна ставка — 5%, а загальна сума кредиту може становити не більше 60 млн гривень.

215

Під час воєнного стану банки на власний розсуд вирішують про надання кредитних канікул на існуючі договори і про те, чи варто видавати нові кредити чи призупинити. Великі банки України одноголосно заявили, що видача кредитів зараз призупинена.

Ліквідність банківської системи

Щоб підтримувати достатній рівень ліквідності, НБУ ухвалило рішення:

  • не проводити конкурси, які зобов'язують розміщувати депозитні сертифікати;
  • проводити щоденно тендери з рефінансування;
  • не зважати на нормативи, які є обов'язковими для резервування.

Для розрахунку населення варто віддавати перевагу безготівковим грошам (картам), а торговим магазинам, центрам та заправкам не відмовляти в цьому. Також на касах дозволено «знімати» готівку з карти, оскільки більшість банкоматів у країні порожні.

216

Державні фінанси

Платежі уряду України наразі здійснюються без обмежень. Оскільки бізнес знову працює в тих областях та районах, де це безпечно, всі підприємці намагаються сплачувати податки, а деякі це роблять навіть наперед. Завдяки цьому бюджет країни поповнюється своєчасно. Національний банк України зі свого боку перерахував прибуток у розмірі 19 млрд. грн., а Міністерство фінансів України розміщує «військові» облігації внутрішньої державної позики, які вже дозволили залучити 8,1 млрд. грн. Сьогодні невід'ємною частиною бюджету є гуманітарна підтримка.

217

Зі сказаного вище можна зробити висновки, що банківська система України гідно витримала перший місяць з моменту військових дій росії на території нашої країни. На сьогодні вона є досить стабільною та ліквідною. У планах підтримувати той самий рівень та можливість наповнення бюджету грошовими коштами.

Більше про банківську систему можна дізнатись, замовивши безкоштовну консультацію на порталі «Все про гроші». Це дасть вам можливість розумніше розпоряджатися своїми фінансами.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of