Безготівкові розрахунки під час воєнних дій

Безналичные расчеты во время военных действий

Безготівкові розрахунки під час воєнних дій

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 437 просмотров

З 24 лютого, за умов воєнного стану, фінансова система України змушена була змінити свою роботу. НБУ скоригував частину правил та змінив умови для деяких фінансових послуг. 

Серед населення розпочалася паніка – всі кинулися знімати гроші з банківських карток. На це кожен мав свої причини. Психологічний фактор зробив свою справу, але найбільше вплинув момент, що багато магазинів та АЗС відмовилися від розрахунку картками, і тому наші громадяни були змушені знімати гроші в банкоматах. Варто зазначити, що НБУ не забороняв безготівкові розрахунки. Оплата картками проходила, платіжні термінали та мобільні програми здійснювали операції, система онлайн банкінгу була доступна у всьому світі.

Прочность банковской системы

Міцність банківської системи 

Біля банкоматів створювалися кілометрові черги: банкам довелося запровадити обмеження на зняття готівки, встановлювалися ліміти кількості транзакцій в одному банкоматі. За перший місяць економіка країни, особливо її фінансова складова, завдала важкого удару. Вона пройшла свого роду краш-тест та витримала.

Прочность банковской системы

Незважаючи на вторгнення російської федерації на нашу територію, на паніку з готівкою, держава не припинила соціальні виплати та виконує всі зобов'язання. Банки, у свою чергу, продовжують працювати: для населення на три місяці організували кредитні канікули, зараз кредитують посівну кампанію, сплачують податки та що найголовніше – забезпечують стабільну роботу системи електронних платежів. Перший місяць банки підтримували зв'язок з кожним клієнтом і пояснювали, що безготівковий розрахунок – це найбезпечніше та правильне рішення, не варто піддаватися паніці. Завдяки цьому ажіотаж на зняття готівки зійшов нанівець. Сьогодні українці відновили використання карток, у тому числі проведення безготівкових розрахунків так само, як у довоєнний час. Банківська система повернулася до стабільної роботи. Працюють майже всі відділення, крім банків на окупованих територіях.

Прочность банковской системы

Останні місяці зняти готівку можна не лише з банкоматів, а й на касах супермаркетів, аптек та АЗС. До таких заходів дійшли банки разом зі своїми великими торговими клієнтами, що допомогло своєчасно підтримати спокій у населення. 

Cashless без обмежень 

Національний банк України нагадав усім підприємствам та бізнесменам, що безготівкові розрахунки найзручніші, найшвидші та найбезпечніші. Проведення платежу займає трохи більше 20 хвилин, найчастіше зарахування відбуваються миттєво. У свою чергу податкова підтримала банківську систему і відкрила гарячу лінію, де можна було поскаржитися на відмову розрахунку карткою. При цьому передбачили штраф від 1700 до 3400 грн. Сьогодні все більше українців повертають свої гроші до банку, на картки, не бажаючи зберігати гроші у готівковій формі. Кошти клієнтів у різних валютах за цей період збільшилися на понад 50 млрд грн.

Cashless без ограничений

Чи безпечно мати тільки cashless? 

Для нашої країни дуже важливо, щоб система електронних платежів функціонувала нормально. Банківська система впевнено тримає фінансовий фронт та працює на благо країни, щоб наші громадяни мали доступ до всіх послуг. Банки здатні виконувати свої зобов'язання перед клієнтами, через що НБУ сприяє їх ліквідності і не виводить з ринку. Тому гривневі платежі здійснюються успішно, без жодних несподіванок. Cashless для бізнесу вигідна, тому що дозволяє не втрачати своїх клієнтів, які не мають можливості розраховуватися готівкою. При цьому банк у будь-який момент може запропонувати свій новий продукт чи нові умови.

Безопасно ли иметь только cashless

Розплачуючись карткою та здійснюючи безготівкові операції, ми вносимо черговий внесок у наближення перемоги. Ми здатні наповнити державний бюджет та пожвавити українську економіку навіть у такий час. За допомогою наших розрахунків держава має кошти для вирішення першочергових питань. 

Чому важливо платити cashless під час воєнних дій? 

Ризикуючи життям, інкасатори поповнюють банкомати готівкою, а мирне населення вишиковується у черзі, щоб зняти гроші зі своїх карток. І те, і інше дуже ризиковані дії, тому краще розраховуватися cashless або онлайн-платежами, не перевантажуючи банки. Таким чином ви допомагаєте та фінансово обороняти країну, і зберігаєте свої життя та життя працівників банків. Cashless допомагає заощадити безцінний час, а вихід із дому стає максимально швидким та безпечним. Коли ми оплачуємо покупки карткою, нам не потрібно шукати певну суму грошей і чекати, поки касир перераховує суму і видасть здачу. Багато користувачів мають можливість сплачувати безконтактно за допомогою NFC на телефоні або смарт-годиннику. Такі прості дії заощадять час у черзі та дозволяє повернутися додому до комендантського часу.

Преимущества cashless

Переваги cashless 

Розраховуватися карткою безпечно та практично, що не скажеш про готівку. Носити готівку в гаманці ризиковано та небезпечно. Гаманець можуть витягнути в транспорті, магазині або ви десь його забудете. Але не забувайте, що зараз розлучилося дуже багато шахраїв через відсутність вакансій на ринку праці. Пам'ятайте, що співробітники банку не просять вас назвати код із смс або cvv-код. Не переходьте за сумнівними посиланнями у месенджерах, навіть від друзів, банку та поліції. Потрібно бути в здоровому глузді і робити лише обдумані дії. А якщо у вас у планах виїхати за кордон, найкращим рішенням буде зарахувати готівкову гривню на свою картку в Україні, а за кордоном розплачуватися карткою. За кордоном в обмінниках гривні не обміняти.

Преимущества cashless

Також не забувайте про основні правила фінансового захисту, адже охочих отримати вигоду у надзвичайній ситуації вистачає.

Для більш раціонального розпорядження своїми фінансами краще записатись на безкоштовну консультацію на порталі “Все про грощі”. Це дозволить не витрачати гроші даремно, а навпаки, їх накопичувати.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of