Долар. Що відбувається із курсом? Чого чекати у найближчому майбутньому?

image

Долар. Що відбувається із курсом? Чого чекати у найближчому майбутньому?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 397 просмотров

Початок 2022 року ознаменувався знеціненням української гривні щодо американського долара. Востаннє спад був у травні 2021 року. Але за весь період 2021 року гривня зміцнилася на 3-4%.

цукцк

У січні 2022 року багато хто помітив, що курс почав змінюватися, а тому Нацбанку довелося вирішувати проблему дефіциту долара на українському валютному ринку. На міжбанку продано Національним банком України близько 100 млн доларів. Це хоч і трохи дотримало девальвації, проте зупинити цей процес не вдалося. За 14 днів 2022 року гривня знецінилася на 43 копійки. Так, курс долара досягнув найбільшої позначки за останні 9 місяців – 27,73 грн за 1 американський долар. Девальвацію гривні зупинити не вдалося. Зростання долара зафіксували на початку року на рівні 43 копійки.

Чому відбувається зростання курсу?

Мабуть, найголовнішою причиною є політична нестабільність у країні. У засобах масової інформації активно говорять про те, що відбувається накопичення російських військ на кордоні з Україною. Загроза військового вторгнення негативно позначилася на національній валюті. До цього відбувалося зміцнення гривні та курс опустився до мінімального значення за пів року 26,09 грн/$. Такі показники були ще до пандемії. Але військовий конфлікт зробив свої корективи. Вже до початку листопада 2021 року він зріс більш ніж на 6% (1,64 грн). Позначка досягла показника 27,73 грн/$.

7567

У передноворічний період (листопад – грудень) попит на долар завжди зростає. За таких умов Національний банк змушений контролювати ринок інвестиціями. І здебільшого йдеться про великі інвестиції. Так, саме на цей період припадає близько 80% всього обсягу продажів на міжбанківському ринку за рік.

Аналітики стверджують, що саме нагнітання негативних новин на різних інформаційних порталах є основною причиною знецінення гривні. Так, навіть події в Казахстані негативно позначилися на стабільності валюти.

Ринкові чинники, що впливають зростання курсу валют

Хоч військовий конфлікт є ключовим чинником девальвації, але він є не єдиним. Так, на коливання в курсі впливають різні ринкові фактори, до яких можна віднести:

  • збільшення видатків держбюджету;
  • погашення ОВДП у гривні;
  • підвищений попит нерезидентів на американський долар (власники державних облігацій та дочірніх зарубіжних компаній, що виводять дивіденди).

Постійно виникає проблема: у покупців зростає попит на придбання валюти, а водночас продавці валюти притримують валютний виторг.

34535

Що може спричинити спад курсу?

Лютий – час підготовки агрокомпаній до посівних робіт. І в цей період завжди відбувається продаж валюти таких суб'єктів господарської діяльності. Це може стати причиною того, що гривня поверне свої позиції та зміцниться хоча б до рівня, який мала до листопада 2021 року.

Дисбаланс може спричинити енергетичний ризик, зумовлений покупкою додаткових ресурсів енергії. Запобігання цьому дисбалансу можливо знову ж таки інвестиціями Національного банку України.

І оскільки ситуація на кордоні негативно позначається на курсі, то і зміцнення гривні можливе лише у разі наявності визначеності.

Важливим є факт готовності Національного банку продовжувати контролювати ситуацію коштом своїх резервів.

Чого варто очікувати у майбутньому?

Багатьох цікавить питання «Чи буде курс і надалі зростати?». Адже всі розуміють, що від цього залежить ціна на продукти, комунальні платежі тощо. При цьому так само очевидно, що рівень зарплат не прагне такого ж динамічного зростання. А це означає, що люди й надалі продовжують скуповувати валюту, що не надає позитивного впливу на зміцнення національної валюти.

На сьогодні хоч і можна спостерігати незначний спад курсу долара, проте кардинальних змін не сталося. Експерти вважають, що найближчим часом не варто очікувати на падіння курсу. Він залишиться у межах 28,20 – 28,40 грн/$. А після цього можливе подальше зростання до 28,65 грн/$. Багато хто припускає, що за 2022 рік позначка може досягти рекордного за останні роки значення 30,0 грн/$.

65466

Ситуація позначилася на кредитах та депозитах. Про це ми говорили у попередній статті.

І хоч загалом відсоткові ставки за депозитами зросли, але це не те зростання, яке приваблює населення. Люди не поспішають нести свої заощадження до банків, що ще більше підриває економічний стан країни.

Стах присутній постійно. Ті, хто має заощадження у національній валюті, дуже бояться зростання курсу долара. А для тих, хто сховав під матрац американські долари, найбільшим страхом є падіння курсу.

І для того, щоб оцінити реальну необхідність купівлі валюти варто звернутися за допомогою до фахівців. Замовивши замовити безкоштовну консультацію на порталі “ВСЕ ПРО ГРОШІ”, ви зможете докладніше дізнатися про все, що пов'язано з курсом валют. Так, зможете прийняти виважене рішення про те, чи варто купувати долари, чи може краще утриматися.

Що сталося з гривнею і чого очікувати від валютного курсу в новому році? Читайте тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of