Грантові програми під час воєнних дій

what-are-grants-and-why-are-they-useful-for-business

Грантові програми під час воєнних дій

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 458 просмотров

Днями український уряд представив нові стратегії, які мають сприяти підйому економіки та розвитку країни загалом. Ініціативи спрямовані на фінансування нового бізнесу та розвиток IT – сфери. На даному етапі передбачено вісім програм, які мають забезпечити не лише нові місця робітникам, а й відродити будівництво та кредитування бізнесу під час воєнного стану. Допомога бізнесу надаватиметься у вигляді грантів на безповоротній основі. Насамперед планують підтримати українських виробників та будівництво нової інфраструктури.

501

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів докладно про перші ініціативи держави, деякі з яких мають почати працювати вже з 1 липня.

Створення нового бізнесу 

Програма передбачає безоплатну допомогу до 250 тис грн новоствореному бізнесу або розвитку вже чинного бізнесу. В уряді планують задіяти тисячі нових мікробізнесів, які створять сотні тисяч робочих місць для населення. За ці гроші можна придбати обладнання, сплатити сировину та матеріали, здійснити часткову оплату оренди. Крім цього, мікробізнесу буде доступний пільговий кредит у рамках програми 5-7-9. Заявку на грант можна буде оформити через програму «Дія».

502

Кабінет міністрів України виділив Міністерству економіки із резервного фонду держбюджету 16 млрд грн на реалізацію програми. 

Підтримка переробних підприємств 

Програма передбачає фінансування устаткування розвитку переробних підприємств. Це стосується бізнесу, що займається обробкою та переробкою дерева, металу, агросектору, сфери меблевого виробництва, шиття одягу, розробки фурнітури, будівельних матеріалів. Умови отримання допомоги передбачають створення робочої ідеєю та як мінімум 25 нових робочих місць.

503

Ініціативу буде підтримано державою, якщо власник вкладе близько 30% своїх інвестицій у розвиток бізнесу. Для фінансування передбачено понад 24 млрд. грн. 

Розвиток агросектору: теплиці та фруктові сади 

Третій проєкт передбачає компенсацію частини витрат на будівництво теплиць. Уряд пропонує співфінансувати типові проєкти модульних теплиць, кожна з яких охоплює до 2 га площи. Це дозволить збільшити врожай продуктів, овочів не лише у країні, а й розробити нові можливості експорту. Конкуренція вплине на доступність ціни. Програма передбачає фінансування не лише з боку держави, а й із боку бізнесу. У такий спосіб планують охопити близько 3000 теплиць.

504

Четверта програма дублює попередню, лише підтримка агросектору спрямована на висадку нових садів: фруктових дерев та ягідних кущів. Уряд планує об'єднатися з бізнесом та разом співфінансувати посадку фруктових садів на понад 10 гектарах нових площ. Всі заявки на програми можна буде оформити за допомогою порталу Дія. 

IT — сектор: стартапи та освіта айтішників 

П'ята програма передбачає розвиток стартапів у сфері високих технологій за рахунок купівлі частки капіталу новостворених компаній українським фондом підтримки. Грант може становити від 750 тис грн до 3,5 млн грн. Таким чином, підприємці — початківці в IT зможуть втілити тестову модель за рахунок підтримки фонду. Імовірний бюджет ініціативи становить 10 млрд грн на рік. Фінансування потрібно направити на зарплату працівникам (необхідно надати щонайменше п'ять робочих місць), на розвиток та підготовку тестової моделі. Фінансування охоплює всі початкові витрати. Пріоритет у цій сфері надаватиметься компаніям, які клієнто орієнтовані на експорт.

505

Шоста ініціатива передбачає оплату навчання айтішників. Бюджет проєкту складає 1,8 млрд. грн. Програма для тих, хто втратив роботу або перебуває на простої, хто бажає набути нових навичок у професії розробника або веб-дизайнера. Програма не підходить для студентів та діючих професіоналів. Допомога поширюється на проходження IT-курсів, список яких визначить Міністерство цифрових технологій. Після курсів ви отримуєте кваліфікацію юніор девелопер або дизайнер за графіком. Програма поширюється і інші технічні спеціальності у цьому напрямі. Держава готова сплатити за навчання 60 тисяч українців, заклавши на кожного бюджет до 30 тис. грн. 

Проєкт «єРобота» 

Державний проєкт «єРобота» розроблено з метою створення нових робочих місць для переселенців та тих, хто втратив роботу. Це можливість оживити та відродити дрібний та середній бізнес у період воєнних дій.

506

Взяти участь може будь-який українець, який не працює та не веде інший бізнес. Незабаром на порталі «Дія» можна буде залишити заявку та скористатися новими програмами, а також іншими ініціативами в рамках проєкту «єРобота». Хто не має можливості оформити заявку через додаток “Дія”, звертайтесь до відділення “Ощадбанку”. Бізнес-плани розглядатимуться протягом 10 днів спеціалістами банку та Центру зайнятості. Якщо розроблена ідея відповідатиме всім критеріям, гранти перераховують на спеціальний рахунок. Жодних готівок не буде. Тому якщо ви маєте намір розпочати свою справу саме зараз, то можете розраховувати на підтримку держави. 

Однак дуже важливо грамотно розпорядитися всіма фінансами. Тому краще звернутись до команди професіоналів. Замовивши безкоштовну консультацію на порталі “Все про гроші” ви можете запобігти непотрібним витратам та появі “дірки” у вашому бюджеті.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of