Отримувати гроші за навчання від держави чи ні?

Повернення грошей за навчання від держави

Отримувати гроші за навчання від держави чи ні?

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 417 просмотров

Скоро іспити в школах, ліцеях і гімназіях, а там і прийняття рішення, яку освіту здобувати далі. Чи то спеціальну, чи то вищу ... Однозначно, що на бюджетну форму навчання потраплять не всі охочі. Багато навчатимуться на платній основі.

Ця стаття саме для таких майбутніх студентів та їхніх батьків. А також тих студентів і їх батьків, які вже вчаться на контрактній основі, але НЕ знають про таку можливість.

Чому для них? Відповідь дуже проста: практика показує, що під час оформлення договору на навчання ДУЖЕ РІДКО згадується можливість отримання або студентами, які працюють, або їх батьками, податкової знижки, за фактом — повернення державою частини грошей за навчання (до 18%).

Розглянемо докладніше, що таке податкова знижка (стаття 166 Податкового Кодексу України). Хочу відразу зазначити, що ПРИВАТНІ ПІДПРИЄМЦІ права на отримання податкової знижки НЕ МАЮТЬ.

Наприклад, Ви працюєте і платите податок на доходи фізичних осіб (або цей податок сплачує з Вашої заробітної плати Ваш роботодавець).

І Ви прийняли рішення отримати вищу освіту (перше або додаткове), поступили в цьому, 2017-го році, до вищого навчального закладу і самі оплачуєте свою освіту. В цьому випадку у Вас є право в 2018-му році отримати до 18% оплаченої Вами вартості Вашої освіти в 2017-му році. Тобто Вам повертають частину сплаченого в 2017-му році податку.

Це також поширюється на оплату навчання Вашої дитини або дружини (чоловіка).

Все, що Вам потрібно для цього — зібрати пакет документів, про який йтиметься нижче, і витратити годину свого часу для походу в податкову інспекцію для заповнення податкової декларації за місцем Вашої реєстрації (або надіслати поштою з повідомленням).

Вам цікаво? Якщо «так» — читайте далі.

Заповнення податкової декларації для повернення грошей за навчання

Мета цієї моєї статті — допомогти Вам, шановні майбутні студенти, правильно оформити Ваш договір з вищим або середньо спеціальним навчальним закладом. А якщо Ви вже вчитеся на контрактній основі — підказати про наявність у Вас (Ваших батьків) таких прав.

Якщо Ви — студент, працюєте (нагадую, з умовою сплати податку на доходи фізичних осіб з Вашої заробітної плати) і самі підписуєте договір — тут питань у нашій податковій інспекції не виникне.

Якщо Ви — батько, працюєте (нагадую, з умовою сплати податку на доходи фізичних осіб з Вашої заробітної плати) і самі підписуєте договір — тут питань у нашій податковій інспекції не виникне.

Інша справа, якщо Ви — студент і плануєте змінювати роботу або ж сферу діяльності, наприклад, відкрити свою справу, краще дати підписати договір на навчання Вашим батькам.

Якщо Ви — батько і плануєте змінювати роботу або ж сферу діяльності, наприклад, відкрити свою справу, краще дати підписати договір на навчання Вашій дитині.

Якщо в родині працює лише один батько і родина зацікавлена ​​в отриманні частини грошей за навчання — підписувати договір повинен саме працюючий батько. Порахуйте самі: при вартості навчання в 6000 гривень в рік 18% складуть 1080 гривень. Навіть якщо Ви не проживаєте в тому місті, де буде вчитися Ваша дитина, візьміть відпустку на один день для поїздки до вищого навчального закладу для підписання договору. Оскільки в наступному році Ви отримаєте суму, що значно перевищує Вашу заробітну плату за один день роботи. Бо якщо Ви зацікавлені в отриманні податкової знижки, Ви заробляєте значно менше 1080 гривень в день, правда?

Статистика показує, що в дев'яти випадках з десяти податкові інспекції відмовляють у прийнятті декларацій, якщо договір підписаний, наприклад, батьком, а подає документи для отримання податкової знижки мати студента.

Також звертаю увагу студентів і батьків, що оплата навчання повинна здійснюватися в тому ж календарному році, що і саме навчання. Наприклад, Ви або Ваша дитина поступили у вищий (або середньо спеціальний) навчальний заклад в 2016-му році. Перший семестр першого курсу оплачується також в 2016-м. А ось другий семестр першого курсу, який почнеться в наступному році, Вам треба оплачувати в 2017-му, в перших числах січня. Якщо Ви оплатите вартість навчання за 2017-й в 2016-му, податкова інспекція в дев'яти випадках з десяти відмовиться в прийнятті цієї суми в якості податкової знижки за 2016 рік. Тобто Ви отримаєте 18% від ПОЛОВИНИ вартості навчання Вас або Вашої дитини.

Повернення грошей за навчання - документи

Тепер про документи, які Вам необхідно зібрати для отримання податкової знижки. 

  1. Довідка про доходи з місця Вашої роботи (береться в бухгалтерії Вашої організації).

У довідці вказується:

  • розмір нарахованої Вам заробітної плати,
  • розмір податку на доходи фізичних осіб,
  • військовий збір,
  • розмір заробітної плати, виданої Вам на руки (перерахованої на Вашу зарплатну карту).

Довідка обов'язково підписується керівником і головним бухгалтером організації роботодавця, завіряється мокрою печаткою організації.

Якщо у Вас було два і більше місць роботи, можна звернутися прямо до податкової за місцем Вашої реєстрації з проханням підготувати для Вас таку довідку. За часом це займає, в середньому, 10 робочих днів.

  1. Оригінал і копія контракту на навчання Вас (Вашої дитини, чоловіка або дружини).
  1. Оригінали і копії всіх платіжних документів (корінці від прибуткових касових ордерів при оплаті в касі ВНЗу або банківські квитанції), що підтверджують факт оплати навчання за КАЛЕНДАРНИЙ рік.

Наприклад, зараз ті, хто подає документи на отримання податкової знижки, збирають всі платіжні документи за 2016 й рік. А якщо Ви будете подавати в 2018-му за 2017-й — Вам знадобляться всі платіжні документи за 2017-й рік.

  1. Ваш паспорт і копії всіх заповнених сторінок.
  1. Оригінал і копія довідки про присвоєння Вам ідентифікаційного номера (ще його називають індивідуальний податковий номер).
  1. Оригінал і копія свідоцтва про народження Вашої дитини або оригінал і копія свідоцтва про шлюб (якщо мова йде про оплату навчання Вашого чоловіка або дружини).
  1. Реквізити Вашої банківської карти.

З цим пакетом документів Ви йдете в податкову інспекцію за місцем Вашої реєстрації. Саме в цій податковій Вам видавали довідку про присвоєння Вам ідентифікаційного коду. За допомогою співробітника податкової Ви заповнюєте декларацію за звітний рік.

Що таке «звітний рік»? Розглядаючи поточний момент (квітень 2017-го року), звітним роком вважається 2016-й рік. І Ви маєте право, якщо Ви оплачували в минулому році своє навчання або Вашої дитини (чоловіка, дружини), звернутися в податкову з пакетом документів, описаних вище, за податковою знижкою.

Практика показує, що похід до податкової і заповнення декларації займає близько однієї години (якщо немає додаткових питань).

Якщо Ви проживаєте не за місцем своєї реєстрації, Ви можете самостійно заповнити декларацію і відправити її в Вашу податкову поштою разом з пакетом документів (заповнену і підписану декларацію, оригінал довідки про доходи і всі копії, про які говорилося вище разом з банківськими реквізитами Вашої банківської карти) поштою з повідомленням.

Оригінали документів, що підтверджують Ваше право на отримання податкової знижки (контракт і всі платіжні документи), зберігаються Вами не менше трьох років. А краще всі десять.

При виникненні додаткових питань Ви завжди можете звернутися до нас!

 

З повагою,

Марина Довнич

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Ребенок из пробирки и деньги от государства

    Дитина з пробірки: користуйтесь правом отримати гроші від держави!

    Продовжую серію заміток про отримання грошей від держави. Зараз мова піде про допоміжні репродуктивні технології (далі — ЕКЗ). При підготовці цієї статті на одному з медичних порталів знайшла інформацію, що до 20% українських сімей не можуть мати...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal

  • Пенсионная реформа

    Чого слід чекати від пенсійної реформи?! Яка суть ховається за яскравими слайдами законопроекту?

    Обговорюване нині питання реформації акцентує увагу на неминучому підвищенні пенсійного страхового віку і гальмуванні росту пенсійного доходу. «Держава – це останнє, на що потрібно сподіватися!.. кожному потрібно думати про себе», — підкреслює експерт з питань пенсійних реформ Андрій Кисельов...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website