Інвестиції в «зелену» енергетику: успіх чи провал?

Альтернативная энергетика

Інвестиції в «зелену» енергетику: успіх чи провал?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 541 просмотров

Дрібні підприємці (приватники) та великі інвестори все активніше вкладають свої кошти в так звані «зелені» джерела енергії. В Україні потужність такої електроенергії збільшилася у кілька разів за останні роки, особливо якщо порівнювати з першими кроками в цьому напрямку. Обсяг інвестицій перевищує два мільярди євро. Приватних підприємців ще не так багато, як хотілося б, але швидкість монтажу сонячних електростанцій (СЕС) значно вражає.

Які гарантії передбачаються у законі

Активне встановлення сонячних батарей та інвестування в електроенергію стартували ще у 2015 році, коли Україна демонополізувала ринок та відкрила широкі можливості національним та міжнародним інвесторам. На сьогоднішній день Україна пропонує хороші умови та практично забезпечує повернення вкладених коштів.

11
Законодавство України пропонує:

  • один із найвищих тарифів у Європі, згідно з яким держава викуповує вироблену енергію за допомогою сонячних батарей;
  • курс продажів пов'язаний з євро, що захищає інвесторів від інфляцій та ризиків у будь-який момент;
  • вся електроенергія викуповується оптовим ринком за фіксованим тарифом та про це ви можете не переживати;
  • для приватників це стало не тільки популярно, багато хто скористався цим як бізнесом, який окупається менш ніж за 7 років.

Енергоринок Європейського Союзу

Держава гарантує захист інвесторів, оскільки укладено міжнародні зобов'язання перед ЄС. З обох сторін підписано договір Енергетичного Співтовариства. Відповідно до розробленої стратегії, наша держава до 2035 року має збільшити частину відновлюваної електроенергії до 25%. Порівняно з нами, Європейський Союз уже задекларував досягнення в частині 20% минулого року і планує збільшити за 10 років «зелену» електроенергію до 30%.

22

Інвестиції міжнародних компаній

За 5 років ми змогли залучити близько трьох мільярдів євро від Європейського банку та китайської держкорпорації CNBM. Незабаром приєднається головна найбільша компанія України ДТЕК, що дозволить реалізувати стратегію швидше. У проект потрібно інвестувати близько 30 мільярдів євро.

Об'єкти «зеленої» електроенергії

У програмі «зелений тариф» можуть брати участь як юридичні компанії, так і фізичні особи, незалежно від обсягів виробленої електроенергії. Це можуть бути великі компанії, дрібні підприємці та навіть домовласники.

У більшості країн працює модель аукціону, яка має на увазі реальну ціну на електроенергію. Провести аукціон набагато ефективніше, ніж постійно мати тариф у вигляді фіксованої ціни, яка на сьогоднішній день у нашій державі найвища в Європі. Той, хто готовий запропонувати електроенергію та свій мінімальний тариф, отримує гарантію від держави за затвердженою ціною на довгостроковий період, мінімум на 20 років.

Переваги «зеленої» електроенергії

До основних привілеїв можна віднести:

  1. Ціни на аукціоні будуть гарантовані на десятки років наперед. Це дозволить скоротити ризики для окупності обладнання та організації проекту.
  2. Конкурентоспроможність та відкритість завдяки системі аукціону.
  3. З кожним роком ринок розвивається, а технології дешевшають, що знижує період окупності інвестицій.
  4. Головною причиною відмови всього світу від традиційних джерел електроенергії стало значне зниження екології, посилення викидів в атмосфері, їх концентрація – така ситуація безпосередньо впливає на здоров'я не найкращим чином.

33

Актуальність проблеми з енергією

Актуальність збільшення кількості сонячних батарей та інших джерел видобутку енергії щороку зростає. Також за допомогою обладнання для «зеленої» електроенергії можна вирішити проблему відходів за допомогою утилізації та переробки.

В Україні проблема з повітрям стала не лише екологічною, а й політичною. Зростає не тільки кількість, а й рейтинг зелених партій, які будуть трендом у найближчі десятиліття. А ми спостерігатимемо, як електроенергетика, що екологічно чисто видобувається, стане основою екологічних і політичних програм.

Також не слід забувати, що сьогодні скорочуються запаси традиційних джерел енергії, стрімко падає видобуток нафти, вугілля, природного газу та урану. Через 100 — 150 років корисних копалин просто не стане, якщо й надалі ми використовуватимемо їх у такій кількості. 

Зростання запиту українців щодо екології, покращення її якості та тривалості життя спонукає підтримувати альтернативну електроенергію в Україні, і ставить це пріоритетом державної політики.

Приймаючи рішення щодо інвестицій, дуже важливо зважити всі за і проти і знайти найоптимальніший варіант. Вже зараз ви можете замовити на порталі “ВСЕ ПРО ГРОШІ” безкоштовну консультацію. Фахівці детально розкажуть про ризики та вигоду інвестування у “зелену” енергетику.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of