Інвестиції в дорогоцінні метали ! Золото як інвестиція

інвестиції в золото

Інвестиції в дорогоцінні метали ! Золото як інвестиція

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 9,842 просмотров

Золото стане або рабом або повелителем. 
Горацій

Вітаю Вас!

золото При подіях глобального масштабу, особливо під час війн або революцій, люди завжди і скрізь віддавали перевагу золоту — єдиному та універсальному еквіваленту добробуту. Золото — найважливіший елемент світової фінансової системи, а його світові банківські резерви оцінюються в 32 тис. тонн.

Зростання ціни на золото знову почалося у зв'язку з угодою провідних центральних банків про обмеження продажів золота в 1999 р. На кінець 2004 р. ціна на золото знову досягла 450 дол, а в 2007 вже перевищила 700 доларів.

В вересні 2011 року був зафіксований історичний максимум ціни на золото у розмірі $1891 за тройську унцію на Лондонському ринку дорогоцінних металів.

Загалом, починаючи з 1975 року по грудень 2012 року ціна золота зросла в 50 разів!

вартість золота 

Приватні інвестиції в золото сконцентрувалися в декількох країнах. Крім американців, які купують цей метал з метою диверсифікувати інвестиційні портфелі, дуже активні на ринку золота приватні інвестори з Туреччини, де золоті монети використовуються як засіб нагромадження заощаджень і платіжного інструмента. У В'єтнамі цей метал використовується як засіб платежу при придбанні нерухомості. 

В Індії золото є традиційним інструментом заощаджень. В Японії популярні золоті накопичувальні рахунки.

Варто додати, що в багатьох країнах, враховуючи всі країни Європейського Союзу, придбання фізичного золота з інвестиційною метою не обкладається ПДВ, хоча в Росії такий вид оподаткування присутній. Однак істотним недоліком цього інвестиційного методу є високі комісійні, що стягуються дилером при здійсненні операцій, а також велика різниця між цінами купівлі й продажу.

У середині 1980-х років на ринку з'явилися варранти, що випускалися переважно золотодобувними компаніями. Сьогодні варранти пропонують великі інвестиційні банки. Такі цінні папери надають покупцеві право придбати золото за певною ціною на зазначену дату в майбутньому. Як правило, варранти можуть бути продані назад емітенту в будь-який час до дати закінчення контракту. Деякі варранти торгуються на фондових біржах. І хоч їхнє придбання може викликати постачання активу, що покладено в основу, це не є розповсюдженою практикою.

Ще одним нововведенням у сфері інвестицій в золото став запуск на початку грудня 2003 р. ф'ючерсних контрактів з прибуткової складової Gold TRAKRS (Total Return Asset Contracts) Futures на Чикагській товарній біржі, CME. Цей інструмент виявився шостим у серії таких ф'ючерсних контрактів, розроблювальних спільно CME і Merrill Lynch. Розміщення Gold TRAKRS виявилося успішним: у перший день торгів було зроблено операції більш ніж за 5,5 млн. контрактів на суму 144 млн. дол.

На відміну від традиційних ф'ючерсних контрактів, динаміка Gold TRAKRS залежить не тільки від цін на товарному ринку, але і прибутку, що може бути отриманий при позичці золота. TRAKRS є інструментами, орієнтованими на індекси.

Способів придбання золота з інвестиційною метою насправді не так мало, як здається, однак не всі вони задовольняють середнього інвестора, або через надмірну складність, або через високі витрати. Яким способом скористатися, залежить від бажання інвестора: володіти фізичними активами чи досить опосередкованої участі у зміні ситуації на товарному ринку, а також від того, які кошти він може витратити.

золото При покупці золотих злитків Вам знадобиться паспорт або інший документ, що засвідчує особу. При укладенні договору купівлі-продажу обов'язково указується проба, кількість злитків, загальна маса дорогоцінного металу в сплаві, загальна маса хімічно чистого дорогоцінного металу, ціна за один грам (знову в хімічній чистоті!) і загальна вартість.

Проба — це зміст грам чистого золота (або іншого дорогоцінного металу) в одному кілограмі пропонованого сплаву. Йдеться про мірні стандартизовані бруски певного розміру, на яких нанесена проба.

Українські банки пропонують клієнтам кілька варіантів інвестування в дорогоцінні метали: купівля зливків з подальшим їх розміщенням на депозиті або самостійним зберіганням; покупка металу без фізичної поставки (безготівкового) зі зберіганням його на поточному або депозитному рахунку; купівля монет з дорогоцінних металів.

У кожного з цих варіантів свої плюси і мінуси. Так, виходячи з низької ліквідності та високої маржі між ціною купівлі та продажу зливків срібла, платини і паладію, доцільним буде їх купівля без фізичної поставки з подальшим зберіганням на рахунку. У золото цілком можна інвестувати і в злитки, розуміючи при цьому, що у дрібних зливків (10 грам і дрібніше) — дуже висока маржа між купівлею / продажем (до 50%), а великі зливки (500, 1000 грам) складніше продати .

Враховуючи, що основний дохід з інвестицій в золото в останні роки формується за рахунок зростання його вартості, привабливість депозитів забезпечує, перш за все, можливість безкоштовного зберігання металу, а потім вже додатковий процентний дохід.

Необхідно також враховувати різницю в курсоутворенні для металу в зливках і металу без фізичноїпоставки. У другому випадку ціна формується для кожної угоди індивідуально, виходячи з поточної світової ціни без урахування кон'юнктури внутрішнього ринку. Перевагою металу без фізичної поставки є також те, що клієнту не потрібно прив'язуватися до певних номіналів зливків, він може купити будь-яку кількість металу, дискретну одній сотій тройської унції, на наявну в його розпорядженні суму.

Маржа при купівлі / продажу металу більша, ніж при аналогічних операціях з валютою, тому не варто купувати метал на короткі терміни. Банків, які здійснюють такі операції, помітно менше, ніж банків, які працюють з валютою. Також потрібно знати, що банків, які купують зливки, менше, ніж тих, які продають. Тому потрібно орієнтуватися на банки, які забезпечать і зворотний викуп зливків.

Процентні ставки за депозитамиу банківському золоті порівняно зі ставками за депозитами в іноземній валюті або тим більше в національній виглядають вельми скромно, у середньому по ринку — 2-3% річних. Але при цьому варто відзначити, що прибутковість депозитів у металах формується перш за все, не за рахунок відсотків, а за рахунок зміни його вартості. За останні 8 років, така прибутковість склала в середньому від 7% до більш ніж 30% річних у доларовому еквіваленті.

Тому, купуючи дорогоцінний метал, ви купуєте цінність, яка не підвладна інфляції, ліквідна, зручна для зберігання.

Найбільш популярним інструментом інвестування серед дорогоцінних металів знову ж таки залишається золото, далі з великим відривом йде срібло, платина і паладій. Обумовлено це як традиціями, так і особливостями ціноутворення. Суттєвих змін в «рейтингу» не передбачається. Хоча будь-які помітні рухи в автомобільній, ювелірній промисловості, кіновиробництві можуть помітно вплинути на популярність того чи іншого металу.

Ціна інших металів розраховується виходячи саме з ціни золота. Тому інвестиції в інші метали менш ліквідні.

zoloto080213 Попит на золото залежить, в основному, від динаміки курсу долара. Що слабший долар, то дорожче золото. Переконатися в цьому ми мали можливість протягом останнього року, коли через падіння курсу долара на світових ринках золото значно додало в ціні. При цьому, курс гривні жодним чином не впливає на вартість золота! Лише курс долара впливає на ціну цього дорогоцінного металу! Із закінченням світової економічної кризи золото навряд чи повернеться до своєї докризової вартості. Причина цього — занадто багато доларової маси емітовано за 2009 рік. Теоретично, лише вилучення цієї маси з обігу може знизити вартість дорогоцінного металу.

Прийнято вважати, що золото — доля прихильників консервативної стратегії: ризик невеликий, але і прибутковість невелика. Не те що Піфи, акції або інші ризиковані інструменти. Ось тільки з початку 2009 року ні пайові фонди, ні «блакитні фішки» не приносять інвесторам позитивних емоцій. Майже всі, хто вклався в них, в мінусі.

Головне — вирішити, який інструмент обрати: той, який дозволить «купити і надовго забути», насолоджуючись наявністю «під подушкою» блискучого металу, або ризикнути і, подібно до спекулянтів на фондовому ринку, пограти із золотом на курсовій різниці.

Хоч і склався в свідомості обивателів стереотип, що золото — це стабільні і малоризиковані вкладення, грамотному інвесторові важливо зрозуміти: а чи варто вкладати в нього свої заощадження саме зараз?

Крім різних макроекономічних чинників слід враховувати і чинник сезонності. Прибутковість інвестора залежить від того, наскільки уважно буде вибраний момент для входу в ринок. В залежності від ринкової кон'юктури, найвигідніше купувати дорогоцінні метали з середини червня по середину серпня, а також в січні-лютому, коли ціни знаходяться на мінімальних відмітках.

Крім того, причини, що впливають на його вартість, дещо інші, ніж ті, які діють на ринку акцій.

При оцінці перспектив даних вкладень слід ретельно відстежувати ситуацію в тих галузях, які є основними споживачами золота. Це ювелірна промисловість, виробництво комп'ютерного «заліза» і електроніки.

Цікавим стає той факт, що через багато століть після винаходу паперових грошей і після десятиріч використання грошей віртуальних, електронних людство знову оцінило єдиний колись еквівалент — золото. 

Воістину є вічні цінності. До речі, стосується це не лише держав і фінансових структур, а й усіх пересічних громадян, котрі мають будь-які гроші для заощадження. Оскільки інфляція останніх років не раз знецінювала гривневі вклади в банках, а валютні то й узагалі частіше оберталися втратами.

Неважко здогадатися, що гривнева ціна золота в нашій країні зростає значно швидше від світової. Пов'язано це і з обвалом гривні, і зі зростанням попиту на благородний метал з боку вітчизняних інвесторів.

В Україні ліцензію на роботу з дорогоцінними металами мають півсотні банків, але тільки менш як десять із них займаються дорогоцінними металами постійно і системно. На жаль, в останні роки багато найбільших гравців на цьому ринку або повністю згорнули операції з банківськими металами, або обмежили їх до мінімуму.

В Україні найпоширеніші строки інвестування фізичними особами своїх коштів у банківські метали становлять один-три роки, тоді як за кордоном вони значно триваліші — до десяти і більше років.

Отож…

  1. Придбавши монети, треба подбати про їх зберігання, оскільки будь-які пошкодження можуть істотно вплинути на ціну. Зазвичай монети зберігаються в пластикових пакетиках або прозорих пластмасових контейнерах. Краще їх звідти й не виймати. 
  2. Найкраще традиційно зберігається золото, а срібні монети швидко втрачають свій товарний вигляд. Купуючи монету найвищої якості із дзеркальною поверхнею (із так званою якістю пруф), важливо не торкатися її поля — втрата чистоти дзеркала істотно зменшує цінність монети. 
  3. При відкритті рахунків у банківських металах слід бути дуже уважними. Не зайво поцікавитися у працівників банку, що конкретно розуміє їхній банк під безготівковим відкриттям депозиту в металі. Бувають випадки, коли банкіри, не поставляючи реальний метал, ціни перераховують за курсами купівлі-продажу мірних зливків або з незначною знижкою. 
  4. У будь-якому разі, відкриваючи металевий рахунок, ви йдете на ризик, пов’язаний із надійністю банку. Тим більше що такі депозити не захищені Фондом гарантування вкладів. 
  5. Не слід також забувати, що інвестиція в золото — це не банківський вклад, коли ви сидите й чекаєте відсотків; це гра, в яку потрібно вчасно увійти і з якої потрібно вчасно вийти. Купуючи золото, ви повинні розуміти, в яку гру ви граєте, і уважно стежити за ринком. 

 

  • Знеособлені металеві рахунки (ОМС)? 
  • Інвестиційна монета? 
  • Придбання злитків? 
  • Чи є інвестицією ювелірні вироби? 

«Ви Бажаєте Отримати Відповіді на ці питання, та ще на 1000 інших які у Вас виникнуть обов’язково у житті?»

«Прямо Зараз Підписуйтесь Безкоштовно На Поштову Розсилку, Яка Забезпечить Вам ПОТІК відібраних та навіть Ексклюзивних Секретів, Новин і Стратегій на тему Управління Власними ГРОШИМА»

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of