На яку пенсію можуть розраховувати ФОП

Какая пенсия ожидает ФОП Украина

На яку пенсію можуть розраховувати ФОП

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,316 просмотров

Європейська культура наочно показує нам, що пенсійний вік — це початок щасливого і безтурботного життя. Настає той час, коли ти вільно проводиш час з сім'єю та подорожуєш. Але реалії життя пенсіонерів в Україні не такі сприятливі.

Пенсионная система - пенсии ФОП

Кожен другий пенсіонер живе поза межею бідності. Держава забезпечує соціальними виплатами, які за фактом нижче прожиткового мінімуму. Середня пенсія в нашій країні становить близько 3500 гривень, це в 4 рази менше середньої зарплати.

Щороку збільшується число фізичних осіб — підприємців, які просто не можуть вийти на пенсію. Сьогоднішні пенсіонери — це бізнесмени 90-х років. У той час заводи і фабрики закривалися, робочих місць не вистачало, і люди від безвиході починали займатися торгівлею. Протягом багатьох років такі підприємці не сплачували податки державі і відповідно зараз провести розрахунок для нарахування пенсій не дуже й  просто. Пошук документів які б підтверджували їх діяльність вимагає багато часу і сил.

Пенсійна система

Пенсійна система України практично не відрізняється від інших країн і складається з трьох рівнів забезпечення:

1-й рівень — «солідарна» система

2-й рівень — система накопичень

3-й рівень — система недержавного пенсійного забезпечення

З цих трьох в нашій країні функціонують тільки перші два рівня, але практично всі пенсіонери в Україні живуть за рахунок механізму «солідарності». Кожен працівник зі своєї зарплати сплачує податки до пенсійного фонду, для того щоб пенсіонерам налічували пенсію. Відрахування в фонд миттєво підлягають розподілу. Таким чином, ми не накопичуємо собі на своєму рахунку пенсію, а заробляємо стаж, за рахунок якого нам в майбутньому нараховують розмір допомоги. Залишається тільки сподіватися, що працездатні громадяни будуть так само відповідально сплачувати податки і далі, інакше державним фондам ні з чого буде проводити виплати пенсіонерам.

Пенсійний Фонд

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) є обов'язковим відрахуванням на соціальне страхування людини. 80% від відрахувань ЄСВ спрямовуються до Пенсійного Фонду.

Щомісяця фонд поповнюється за рахунок:

  • 18% податку що утримуються із зарплати офіційно працевлаштованого працівника;
  • 22% податку від офіційної зарплатні у вигляді ЄСВ сплачує роботодавець за найманих працівників;
  • 22% від мінімальної заробітної плати  сплачують ФОП  у вигляді податку у розмірі 1 320 грн.

Оскільки фізична особа-підприємець в основі своєї діяльності і директор і бухгалтер, то йому варто відповідально підійти до звітності. Свою діяльність варто вести чітко, прозоро, зберігати звіти за весь період та своєчасно подавати звітність в спеціальні структури. На основі цих даних в майбутньому і буде формуватися розмір допомоги.

Как начисляется пенсия ФЛП в Украине

Як нараховується пенсія ФОП?

Якщо підприємець офіційно оформляє свою діяльність і справно платить мінімальні податки в бюджет, тоді за весь період його підприємницької діяльності йому нараховується страховий стаж. Навіть якщо у нього не буде трудової книжки, пенсійний фонд за допомогою звітності може перевірити його відрахування і в майбутньому розрахуватися пенсії. 

Якщо ж підприємець протягом цього періоду ухилявся від сплати внесків або вносив платежі менше мінімальних, йому не варто сподіватися на пільги та виплати від держави.

З початку 2021 року в силу вступив закон №592, який звільняє деякі категорії підприємців від обов'язкової сплати ЄСВ, а саме це ФОП:

  • які працюють за основним місцем роботи, а роботодавець вже сплатив за них сплатив податок не менше мінімуму;
  • члени фермерських господарств, які не отримали доходу в звітному періоді;
  • які отримують пенсію за вислугу років.

Варто зазначити, що податкові канікули та карантинні виплати, передбачені для ФОП в 2020—2021 році, не звільняють підприємців від надання звітності.

На кінець 2020 року Пенсійний фонд встановив 163 тис. Пенсіонерів, які отримали виплати згідно свого стажу підприємця. Власних надходжень до фонду не достатньо, щоб покрити всі виплати. Державі доводиться перекривати дефіцит коштів із усіх можливих податків. У 2021 році передбачається, що виплати перевищать надходження на 26 млрд.грн. Пенсійні виплати в бюджеті держави становлять найбільшу статтю витрат. На ці цілі виділено 350 млрд.грн.

З чим пов'язаний розмір виплат?

Відповідно до закону про пенсійне страхування, розмір виплат залежить від коефіцієнта зарплати та коефіцієнта трудового стажу. Щоб визначити розмір пенсії, необхідно дані коефіцієнти перемножити.

Коефіцієнт зарплати розраховується виходячи від наданих даних зарплат за весь період трудового стажу. Зараз система спрощена, і вся інформація відображається в електронному реєстрі. Але якщо вам необхідно надати дані до 2000 року, тоді потрібна довідка з місця роботи. При цьому трудовий стаж повинен досягати мінімум 28 років. 

У нинішні часи, щороку пенсійний вік збільшується аби зберегти більшу кількість платників податків. До 2028 року трудовий стаж досягне розміру в 35 років. 

Розрахунок коефіцієнта стажу передбачає певний алгоритм, але якщо коротко: необхідно кількість років трудового стажу розділити на 100. У особливих випадках діє система пільг, яка стосується шкідливих професій для здоров'я. Перелік таких професій визначено на рівні уряду. Для таких працівників, стаж вважається рік за півтора.

Для прикладу, якщо середня заробітна плата становила 10 тис. грн., а трудовий стаж становить 35 років, то розмір щомісячної допомоги буде дорівнювати 10000 * 0,35 = 3500 грн.

С чем связан размер выплат пенсий

Як і в більшості країн Європи, в Україні демографічна криза: зменшується народжуваність в той час як середній вік населення зростає, відповідно і людей пенсійного віку стає більше. За статистикою, в 2020 році працюючого населення, які наповнюють Пенсійний фонд коштами, було близько 10 млн., а пенсіонерів — 11 млн. Виходить, що на 10 платників податків припадає 11 пенсіонерів.

Розмір середньої пенсії в Україні склав 3 507,51 грн на 1 січня 2021 року. При цьому що прожитковий мінімум дорівнює 3922 грн, а мінімальна пенсія — 1769 грн.

Якщо у вас є питання по нарахуванню пенсії, то вже зараз ви можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все Pro Гроші». Фахівці дадуть відповідь на всі ваші запитання. І нехай ваша пенсія стане по-справжньому безтурботним і щасливим етапом життя.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of