Нові правила оподаткування для бізнесу під час війни

ilyustratyvne-foto_large

Нові правила оподаткування для бізнесу під час війни

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 449 просмотров

Український бізнес під час військових дій зазнав суттєвих збитків. Невеликі підприємства закрилися, хтось втратив товар, хтось покупців, хтось постачальників. Деякі пішли на простий, і лише деякі намагаються щосили підтримувати економіку країни. Ніхто не був готовий до такого розвитку подій, але це сталося. Тому дуже важливо зараз робити все максимально, щоб продовжувати функціонувати, наскільки це можливо.

11

Уряд України також робить все можливе, щоб допомогти бізнесу. Це дозволить зберегти економіку і не допустити появи кризи. Для бізнесу було запропоновано безпрецедентний пакет запуску національної економіки.

Що ж запропонувала держава?

На певний час у країні введено військовий стан, у ПКУ передбачили особливості у оподаткуванні підприємств. Відповідно до ухваленого закону ВРУ, від 15 березня 2022 року, зміни оподаткування торкнулися усіх рівнів бізнесу та підприємців.

Малий та середній бізнес має можливість перейти на сплату податків за власним бажанням, а великі підприємства сплачувати замість 20% ПДВ та 18% податку на прибуток – єдиний податок за ставкою 2% від обороту. Перевірки та контроль за сплатою податків на час воєнних дій скасовуються.

22

Дрібний бізнес (мікробізнес)

Якщо ви є платниками податків I та II групи, сплата податку та ЄСВ є не обов'язковою на час воєнного стану. Таким чином, податки дозволено не сплачувати і при цьому жодних штрафних санкцій не передбачено. Але якщо ваш бізнес продовжує працювати, сплачуючи податки, ви допомагаєте не лише своїм співробітникам утримувати їхні сім'ї та допомагати родичам, але й підтримуєте економіку в країні загалом: можете – платіть, не можете – не платіть. Декларація не заповнюється, якщо ви не сплачували податок у зв'язку з особливостями оподаткування.

33

ІІІ група платників

Якщо ви відноситеся до III групи платників податків, тоді вам передбачені такі особливості в оподаткуванні:

  • Ліміт доходу збільшено.

Дохід ФОП та юридичних осіб будь-якої форми власності протягом календарного року може становити не більше ніж 10 мільярдів гривень.

  • Пільги не всім.

Законом передбачено перелік платників, які не можуть скористатися пільгами оподаткування під час воєнних дій.

  • Відсоткову ставку зменшено.

Вона встановлена ​​на рівні 2% від доходу.

  • Необхідні умови.

Платники податків мають право не нараховувати та не сплачувати ПДВ, а також не подавати звітності щодо операцій постачання товару, робіт та послуг, точкою постачання яких є територія України.

  • Звітність.

Платники, які користуються особливостями «військових» змін, мають подавати податкову декларацію у терміни звітного періоду, щомісяця.

44

  • Сплата податку.

Нараховувати та сплачувати єдиний податок необхідно щомісяця.

  • Як перейти?

Щоб перейти на спрощену систему оподаткування, необхідно подати заяву до останнього числа місяця, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування.

  • Як відмовитись?

Також платник податків має право відмовитися від використання таких особливостей з першого дня місяця, що настає за місяцем, у якому було ухвалено таке рішення.

  • Кінець «воєнного» становища.

Після завершення або скасування військового стану всі, хто використовував «пільги», втрачають право на використання особливостей надалі і повертаються до звичайної системи оподаткування до змін.

  •  Нові суб'єкти господарювання.

Створені підприємства, які обирають спрощену систему оподаткування на час воєнних дій, подають заявку на загальних підставах та процедурах, що передбачаються ПКУ.

Коли запрацюють «військові» зміни у оподаткуванні

Застосовувати зменшену «військову» ставку єдиного податку або можливість не сплачувати його можна буде за доходами, одержаними з 1 квітня 2022 року. Відповідальність доручається керівникам бізнесу. Уряд рекомендує починати працювати тим підприємствам, де це безпечно і не становить загрози.

55

Працюючи, кожен із нас може допомагати армії та обороні, а також по можливості сплачувати податки для економіки країни.

Все буде Україна.

Ведення бізнесу у час досить складний процес. А в період воєнного стану цей процес супроводжується постійним ризиком та страхами. Проте закриття підприємств спричинить повний крах економіки. Тож у разі ризики виправдані. І для того, щоб чітко розуміти, як вести бізнес, сьогодні варто замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все про гроші». Наші фахівці детально розкажуть про всі зміни у законодавстві. Так, ви отримаєте повну інформацію про всі необхідні платежі, що дозволяє планувати подальші дії.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of