Сімейний бюджет: як і навіщо планувати

Семейнытий бюджет: как вес

Сімейний бюджет: як і навіщо планувати

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 819 просмотров

Більшість наших мрій залежать від фінансового стану. Вища освіта, власне житло або автомобіль, поїздки за кордон, власний бізнес та багато іншого. Але більшість українців не може собі це дозволити через відсутність капіталу. 

Як же тоді бути —  як накопичити кошти? як реалізувати свою мрію? Непростий шлях можна здійснити завдяки веденню сімейного бюджету.

Сімейний бюджет —  певна сума грошей, яку ви плануєте витратити за окремий проміжок часу. Так бюджет може бути на день, місяць чи рік. Однак діляться кошти на всіх членів сім'ї. В тому числі на тих, хто не приносить прибуток.

Найчастіше ніхто не знає, скільки точно витрачено і на що йдуть гроші. Начебто нічого не купував, а грошей вже немає. Взяти під контроль свої витрати допоможе тільки сімейний бюджет. Накопичити певну суму можна тільки усвідомлено та дотримуючись певних правил. Не вийде відкладати те, що залишиться. Як показує практика, не залишається нічого і мрія про накопичення переходить в наступний місяць зі словами: з цієї заробітної плати я точно відкладу певну суму.

Сімейний бюджет

Як правильно вести сімейний бюджет?

Крок 1. Не починайте планувати свої витрати завчасно.

Продовжуйте жити, як і раніше, тільки обов'язково фіксуйте всі свої витрати. Навіть самі звичайні і дрібні витрати на проїзд чи каву варто враховувати. Ви можете завести для заміток окремий блокнот або вести електронний документ. Зараз в смартфоні доступні спеціальні програми, які дозволять не тільки вести бюджет, але і відстежувати детальну аналітику витрат. Доступні програми —  Monefy, Money Lover, Spendee або Wallet. Вести витрати необхідно повністю і головне чесно для самого себе.

Крок 2. Через деякий час варто проаналізувати свої витрати.

Важливо щоб ви фіксували абсолютно все. Ви помітите, що є витрати постійні, які повторюються із місяця в місяць. До них можна віднести оплату комунальних послуг, навчання, купівлю продуктів харчування, витрати на одяг. А є витрати, які ви визначаєте самі: кава перед роботою, цигарки, батончики, чіпси та ін. 

Так от, якщо проаналізувати свої записи за місяць, ви зрозумієте, що приблизно 20% ваших витрат є емоційними і миттєвими, про які ви навіть і не замислювалися. Але саме на такі статті витрат ми зазвичай і витрачаємо всі наші заощадження, які так марно намагалися відкласти.

Крок 3. Визначтеся яку мрію ви хотіли б спершу здійснити, що потрібно для цього і яка сума. Тільки тоді ви зможете собі дати установку, навіщо вам необхідний бюджет.

Крок 4. Не варто відмовлятися від думки про оформлення кредиту. Потрібно зважити всі “за” і “проти”.

 Багато хто сумнівається, що може накопичити певну суму, особливо якщо мрія —  це придбання машини або житла.

Спершу ви повинні зрозуміти, який загальний дохід в місяць ви отримуєте. Порахуйте прибуток від усіх видів діяльності: основну зарплату, пасивний дохід від депозитів чи оренди. Порівняйте її з витратами за місяць, і ви побачите яку суму ви здатні відкладати. Головне щоб в місяць ви могли відкладати більше, ніж майбутній мінімальний платіж. Це вас привчить до фінансової дисципліни.

Якщо ваші доходи дозволяють без шкоди сімейному бюджету оформити розстрочку, тоді можна спробувати здійснити свою мрію і таким чином. Але це вас не звільняє від ведення бюджету. Так чи інакше вам варто контролювати свої доходи і витрати, щоб оцінювати свою платоспроможність.

Крок 5. Не завжди відбувається так, як ми собі це уявляли. Непередбачені ситуації змушують нас витрачати накопичені кошти на їх рішення. І тоді доводиться починати відкладати гроші на мрію з початку. Щоб застерегти себе від зайвих розчарувань, рекомендуємо відразу застосовувати правило: 10% від накопиченої суму щомісяця відкладати на "чорний день” (так звана фінансова подушка), а все інше —  на мрію.

І найголовніше: ніколи не відступайте назад. Щоб не сталося, на якому етапі ви б не збилися при веденні бюджету, продовжуйте йти до мети. Та не переставайте накопичувати свої заощадження.

Сімейний бюджет

Менше витрачати або більше заробляти?

Для формування бюджету підійдуть обидва шляхи вирішення. Спробуйте який для вас більш оптимальний та дотримуйтесь його. Можливо ви знайдете додатковий дохід та при цьому зможете менше витрачати.

Щоб зменшити свої витрати, вам знадобитися:

  1. Виплатити всі споживчі кредити і на певний час відмовитися від нових. Адже якщо ви порахуєте, то близько 30% вартості товарів в рік ви переплачуєте банку, тільки за те, що не готові відкласти покупку.
  2. На якийсь час відмовитися від походів в ресторани. Почніть готувати вдома — це не тільки дешевше, але й корисніше.
  3. Зменшити кількість емоційних покупок і витрати на розваги. Футболка або сумочка з останньої колекції, походи в кінотеатри, клуби — краще мінімізувати такі витрати.
  4. Відмовитися від покупки кави вранці в кав'ярнях та мінімізувати купівлю сигарет. Аналітики провели підрахунок, що одна чашка кави вранці обходиться приблизно в 6000 грн на рік, а пачка сигарет вимагає витрат в 17000 грн. Погодьтеся, суми значні і набагато приємніше їх витратити за призначенням.

Збільшити дохід можна змінивши роботу або займану посаду на більш оплачувану. Або, як варіант, знайти підробіток, що вплине на збільшення доходу на місяць. Таким чином вам не буде потрібно дуже багато економити.

Продайте те, чим не користуєтеся. Це не тільки принесе вам дохід, але і звільнить місце в квартирі, а з часом ви зможете дозволити щось інше.

Кілька порад для правильного підходу до своїх заощаджень

Не варто дуже строго економити на собі. Залишайте невеликі суми на радості та приємності. Самореалізуйтеся та вчіться завжди чомусь новому. Це дозволить вам бути конкурентоспроможними. Намагайтеся мінімізувати свої ризики заздалегідь та обирайте правильні інструменти інвестицій, якщо зважилися вкладати гроші. Не забувайте про інфляцію та курсові різниці. Не зберігайте всі гроші готівкою, а розміщуйте їх у вигляді депозитів.

Починати відкладати кошти варто почати вже зараз. І ви зрозумієте, що здійснити вашу мрію цілком реально. Ви можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все Pro Гроші».Фінансові консультанти детально розкажуть як правильно накопичувати, з чого почати, де краще зберігати гроші і куди вкладати. Це дозволить вам без погіршення якості життя накопичити пристойний капітал.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of