Споживчі кредити в 2015 році. Брати чи не брати?

Споживчий кредит 2015

Споживчі кредити в 2015 році. Брати чи не брати?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,131 просмотров

Содержание:

Останнім часом поняття «споживчий кредит» щільно засіло в головах наших співвітчизників, адже з його допомогою зараз можна придбати все, починаючи від ювелірних прикрас і туристичних путівок і закінчуючи меблями і побутовою технікою.

З кожним днем ​​все важче знайти людину, яка ніколи не користувався банківськими послугами кредитування, але подібні борги зовсім небезпечні для сімейного бюджету.

Давайте разом розберемося, чому і навіщо люди беруть кредити і до чого це може призвести в кінцевому підсумку.

Споживчий кредит у 2015 році

Причини взяти кредит

Відразу обмовимося, що тут не йдеться про кредитування бізнесу, яке може бути необхідним з багатьох причин.

Наприклад, вашiй компанії потрібно замовити 8 вантажівок матеріалу для продовження робочого циклу, а грошей немає, ось у таких випадках — кредит являє собою вимушену необхідність. Але це одне, а от кредит на речі не першої необхідності і розваги — це зовсім інше.

Так чому ж люди продовжують брати позики у банків заради задоволення своїх потреб, усвідомлено купляють за завищеною ціною речі, які через короткий проміжок часу втратять більше половини своєї первісної вартості?

Виною всьому численні споживчі звички, що з часом перетворюються на бажання «жити сьогоднішнім днем ​​і не гірше ніж у глянцевих журналах або телевізорі». Але при всьому при цьому немає ніякої оглядки на власні фінансові можливості.

Ще однією причиною є численна реклама споживчих кредитів, яку банківські маркетологи створюють легкою і радісною, нібито гроші сипляться абсолютно на всіх, а процес їх повернення абсолютно необтяжливий.

Але чи так це насправді, чи людина, сама того не підозрюючи, потрапляє у величезну боргову яму, вибиратися з якої буде довго і болісно?

Небезпеки кредитування

Головна небезпека кредитування полягає в тому, що вибратися з цієї пастки в рази складніше, ніж потрапити в неї. Відсутність банальної звички підраховувати витрати і зіставляти їх з доходами, плануючи таким способом своє життя, веде до того, що багато хто не може адекватно оцінити фінансове становище, в якому знаходиться в даному періоді свого життя.

А адже це перший крок на шляху до банкрутства з усіма витікаючими наслідками.

Одного разу піддавшись спокусі придбати тут і зараз бажану річ, ви часом підвішуєте себе на багаторічний гачок банківської системи, який навряд чи вас відпустить просто так.

Як показує статистика, особливо дорогими для середньостатистичної людини є товари, куплені за рахунок кредитної програми, отриманої безпосередньо в магазині. Кредитна ставка в такому випадку може скласти 50 і більше відсотків річних, а це колосальна сума. Не можете собі уявити, тоді просто подумайте, що за гроші, витрачені на оплату кредиту, наприклад, на телевізор, ви могли б придбати два таких же телевізора. Саме так і поступає кожна людина, що користується програмами кредитування, адже для неї важливо тільки те, що вона отримає бажану річ прямо тут і прямо зараз, і не буде збирати на неї довгі роки.

Існує і ще одна небезпека. Справа в тому, що більшість людей оформляє кредит в надії на те, що в осяжному майбутньому їх доходи не зменшуватися, що дає їм упевненість у своєчасній виплаті. Але ж ніхто не може гарантувати відсутність форс-мажорних обставин, а борг доведеться повертати в будь-якому випадку.

Завжди пам'ятайте, що в якості обличчя, що кредитується ви також сприяєте нарощуванню обсягів капіталу банкам, і відбувається це за рахунок вашого майбутнього, в якому немає накопичень, які могли б забезпечити для вас все необхідне — житло, освіту, необхідну техніку і розважальні заходи по вихідним. 

У підсумку, ми звинувачуємо державу, банк, оманливу рекламу, але тільки не себе, хоча саме споживча звичка і є в цьому випадку коренем усього зла. Життя в кредит ніколи не дозволить вам накопичити власний капітал. Якщо вірити американській статистиці, то більша частина людей, які зуміли за певний період в житті накопичити власний капітал, ніколи не користувалася послугами банківського кредитування. Подібна поведінка — це звичка людини, у якого є шанс жити забезпеченим життям.

Рекомендується якомога раніше прищеплювати собі цю звичку, і тоді найближче фінансове майбутнє буде більш райдужним.

Небезпека від споживчого кредиту

Варіанти відходу

Логічним буде питання — а що ж робити, якщо жити хочеться зараз, а кредит брати — рішення не найрозумніше?

Все досить просто, потрібно мати розумний підхід до керування своїми грошовими потоками і стримати запал споживання. В першу чергу слід створити власний фінансовий резерв . Для цього також можна скористатися банківськими пропозиціями, наприклад, покласти деяку суму на депозит з можливістю поповнення та часткового зняття.

Саме з цього резерву нехай і оплачуються дорогі, але дійсно потрібні покупки. Як показує практика, якщо вартість бажаного товару становить 3-5 ваших щомісячних доходів, накопичити досить просто.

При цьому всі покупки варто планувати заздалегідь. Але якщо виникає непередбачена ситуація, наприклад, з поломкою побутової техніки, яку потрібно максимально швидко замінити або можливість за низькою ціною купити гарячу путівку в теплі краї, то немає жодних проблем, вам достатньо лише зняти необхідну суму зі свого вкладу.

Не забувайте, що весь той період, поки ваш внесок знаходиться в банку, на нього нараховуються відсотки, а це додатковий дохід. Ви отримуєте відсотки, а не платите їх — вловлюєте кардинальну різницю понять? Вирішуючи питання таким чином, бажано вивчити критерії визначення надійних банків?

Здоровий глузд здобув перемогу

У дитинстві нам часом хочеться об'їстися шоколадом або мармеладом, а можливості немає. А адже зараз можливість є, і бажання може іноді з'являтися, але зупиняє здоровий глузд, що нагадує про теоретичному шкоду для здоров'я подібних вільностей. Саме почуття відповідальності, а також усвідомлення наслідків своїх вчинків, і є головною відмінною рисою між дитиною і дорослою свідомою людиною.

Кредитування — це не те місце, де можна демонструвати свою імпульсивність, адже будь-яке неправильно прийняте рішення позначиться на вашому «здоров'ї», точніше на фінансовому добробуті. 

Завжди пам'ятайте про те, що реклама впливає на почуття і намагається продати нам не просто конкретний товар, а мрію, нав'язуючи нам думку, що це саме те, що ми чекали все своє життя, і, нарешті, настав той момент, коли мрія може збутися , достатньо лише заплатити.

Чи брати споживчий кредит?

На такі виверти не варто піддаватися. Звичайно ж, у кожної людини є своє право вибору і власна життєва позиція, але у випадку прийняття неправильного рішення у сфері фінансів можна позбутися найголовнішого — спокійного майбутнього.

Саме тому не варто при першій же грошової проблемі кидатися у вир банківського кредитування, переглянете свої доходи і витрати, зробіть перерозподіл фінансів і плануйте. Саме планування дозволить вам здійснити всі мрії без необхідності пірнати в боргові ями.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of