Споживчі кредити в 2015 році. Брати чи не брати?

Споживчий кредит 2015

Споживчі кредити в 2015 році. Брати чи не брати?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,879 просмотров

Содержание:

Останнім часом поняття «споживчий кредит» щільно засіло в головах наших співвітчизників, адже з його допомогою зараз можна придбати все, починаючи від ювелірних прикрас і туристичних путівок і закінчуючи меблями і побутовою технікою.

З кожним днем ​​все важче знайти людину, яка ніколи не користувався банківськими послугами кредитування, але подібні борги зовсім небезпечні для сімейного бюджету.

Давайте разом розберемося, чому і навіщо люди беруть кредити і до чого це може призвести в кінцевому підсумку.

Споживчий кредит у 2015 році

Причини взяти кредит

Відразу обмовимося, що тут не йдеться про кредитування бізнесу, яке може бути необхідним з багатьох причин.

Наприклад, вашiй компанії потрібно замовити 8 вантажівок матеріалу для продовження робочого циклу, а грошей немає, ось у таких випадках — кредит являє собою вимушену необхідність. Але це одне, а от кредит на речі не першої необхідності і розваги — це зовсім інше.

Так чому ж люди продовжують брати позики у банків заради задоволення своїх потреб, усвідомлено купляють за завищеною ціною речі, які через короткий проміжок часу втратять більше половини своєї первісної вартості?

Виною всьому численні споживчі звички, що з часом перетворюються на бажання «жити сьогоднішнім днем ​​і не гірше ніж у глянцевих журналах або телевізорі». Але при всьому при цьому немає ніякої оглядки на власні фінансові можливості.

Ще однією причиною є численна реклама споживчих кредитів, яку банківські маркетологи створюють легкою і радісною, нібито гроші сипляться абсолютно на всіх, а процес їх повернення абсолютно необтяжливий.

Але чи так це насправді, чи людина, сама того не підозрюючи, потрапляє у величезну боргову яму, вибиратися з якої буде довго і болісно?

Небезпеки кредитування

Головна небезпека кредитування полягає в тому, що вибратися з цієї пастки в рази складніше, ніж потрапити в неї. Відсутність банальної звички підраховувати витрати і зіставляти їх з доходами, плануючи таким способом своє життя, веде до того, що багато хто не може адекватно оцінити фінансове становище, в якому знаходиться в даному періоді свого життя.

А адже це перший крок на шляху до банкрутства з усіма витікаючими наслідками.

Одного разу піддавшись спокусі придбати тут і зараз бажану річ, ви часом підвішуєте себе на багаторічний гачок банківської системи, який навряд чи вас відпустить просто так.

Як показує статистика, особливо дорогими для середньостатистичної людини є товари, куплені за рахунок кредитної програми, отриманої безпосередньо в магазині. Кредитна ставка в такому випадку може скласти 50 і більше відсотків річних, а це колосальна сума. Не можете собі уявити, тоді просто подумайте, що за гроші, витрачені на оплату кредиту, наприклад, на телевізор, ви могли б придбати два таких же телевізора. Саме так і поступає кожна людина, що користується програмами кредитування, адже для неї важливо тільки те, що вона отримає бажану річ прямо тут і прямо зараз, і не буде збирати на неї довгі роки.

Існує і ще одна небезпека. Справа в тому, що більшість людей оформляє кредит в надії на те, що в осяжному майбутньому їх доходи не зменшуватися, що дає їм упевненість у своєчасній виплаті. Але ж ніхто не може гарантувати відсутність форс-мажорних обставин, а борг доведеться повертати в будь-якому випадку.

Завжди пам'ятайте, що в якості обличчя, що кредитується ви також сприяєте нарощуванню обсягів капіталу банкам, і відбувається це за рахунок вашого майбутнього, в якому немає накопичень, які могли б забезпечити для вас все необхідне — житло, освіту, необхідну техніку і розважальні заходи по вихідним. 

У підсумку, ми звинувачуємо державу, банк, оманливу рекламу, але тільки не себе, хоча саме споживча звичка і є в цьому випадку коренем усього зла. Життя в кредит ніколи не дозволить вам накопичити власний капітал. Якщо вірити американській статистиці, то більша частина людей, які зуміли за певний період в житті накопичити власний капітал, ніколи не користувалася послугами банківського кредитування. Подібна поведінка — це звичка людини, у якого є шанс жити забезпеченим життям.

Рекомендується якомога раніше прищеплювати собі цю звичку, і тоді найближче фінансове майбутнє буде більш райдужним.

Небезпека від споживчого кредиту

Варіанти відходу

Логічним буде питання — а що ж робити, якщо жити хочеться зараз, а кредит брати — рішення не найрозумніше?

Все досить просто, потрібно мати розумний підхід до керування своїми грошовими потоками і стримати запал споживання. В першу чергу слід створити власний фінансовий резерв . Для цього також можна скористатися банківськими пропозиціями, наприклад, покласти деяку суму на депозит з можливістю поповнення та часткового зняття.

Саме з цього резерву нехай і оплачуються дорогі, але дійсно потрібні покупки. Як показує практика, якщо вартість бажаного товару становить 3-5 ваших щомісячних доходів, накопичити досить просто.

При цьому всі покупки варто планувати заздалегідь. Але якщо виникає непередбачена ситуація, наприклад, з поломкою побутової техніки, яку потрібно максимально швидко замінити або можливість за низькою ціною купити гарячу путівку в теплі краї, то немає жодних проблем, вам достатньо лише зняти необхідну суму зі свого вкладу.

Не забувайте, що весь той період, поки ваш внесок знаходиться в банку, на нього нараховуються відсотки, а це додатковий дохід. Ви отримуєте відсотки, а не платите їх — вловлюєте кардинальну різницю понять? Вирішуючи питання таким чином, бажано вивчити критерії визначення надійних банків?

Здоровий глузд здобув перемогу

У дитинстві нам часом хочеться об'їстися шоколадом або мармеладом, а можливості немає. А адже зараз можливість є, і бажання може іноді з'являтися, але зупиняє здоровий глузд, що нагадує про теоретичному шкоду для здоров'я подібних вільностей. Саме почуття відповідальності, а також усвідомлення наслідків своїх вчинків, і є головною відмінною рисою між дитиною і дорослою свідомою людиною.

Кредитування — це не те місце, де можна демонструвати свою імпульсивність, адже будь-яке неправильно прийняте рішення позначиться на вашому «здоров'ї», точніше на фінансовому добробуті. 

Завжди пам'ятайте про те, що реклама впливає на почуття і намагається продати нам не просто конкретний товар, а мрію, нав'язуючи нам думку, що це саме те, що ми чекали все своє життя, і, нарешті, настав той момент, коли мрія може збутися , достатньо лише заплатити.

Чи брати споживчий кредит?

На такі виверти не варто піддаватися. Звичайно ж, у кожної людини є своє право вибору і власна життєва позиція, але у випадку прийняття неправильного рішення у сфері фінансів можна позбутися найголовнішого — спокійного майбутнього.

Саме тому не варто при першій же грошової проблемі кидатися у вир банківського кредитування, переглянете свої доходи і витрати, зробіть перерозподіл фінансів і плануйте. Саме планування дозволить вам здійснити всі мрії без необхідності пірнати в боргові ями.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • joshua-reddekopp-395392-unsplash

  Звички багатих людей або як прокласти шлях до успіху

  Багатими не народжуються, а стають! Відповідно до проведених досліджень близько 80% людей, які мають статок понад $ 1 000 000 не мали спадщини і не отримували від когось фінансової допомоги. І, навпаки, близько 70% тих,...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 600fe44c72dbe135a983c5363242e68a

  Нижче вже не можна? Можна! 2020-й – рік рекордно низьких ставок по вкладах в Україні

  Ставки по депозитах падають... Найприкріше, що це тільки початок «ставкопада», який банки оголосили восени минулого року. Звичайно, навряд чи українські вкладники стануть платити банку за зберігання грошей на рахунках. Як це, наприклад, практикується в Німеччині. Але,...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of