Страхові виплати: відшкодовуватимуться чи ні

5d1b355a69e10178060332

Страхові виплати: відшкодовуватимуться чи ні

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 411 просмотров

Для всіх ранок 24 лютого запам'ятається надовго, коли російська федерація вторглася на нашу територію з бойовими діями. Того ж дня у країні оголосили військовий стан. Ринок страхових послуг очікувала невідомість. Чи настанє страховий випадок? Чи виплатять відшкодування? Майно було застраховане до війни, що робити? 

Сфера страхування регулюється основним законом «Про страхування», і страховий випадок — це подія, з настанням якої компанія має виплатити певну суму застрахованій особі. 

Сьогодні більшість страховиків продовжують свою роботу. З графіком та порядком роботи страхових компаній можна ознайомитись на сайтах або по телефону гарячої лінії. 

1

Чи може війна бути причиною відмови у виплатах 

Військові дії тривають п'ятий місяць і спричиняють з кожним днем ​​значні руйнування. Торгово-промислова палата наприкінці лютого на сайті визначила війну в країні як обставини форс мажорного характеру (обставини непереборної сили). Але при цьому сама війна в країні – не є причиною відмови у страхових компенсаціях. Права та обов'язки продовжують діяти в рамках укладеного договору, але при цьому виникають деякі нюанси. З часів 2014 року договори не поширюються на події у зоні активних бойових дій та в окупованих містах. 

Завдяки НБУ страхові компанії спростили процедуру врегулювання страхових випадків. Це стосується використання електронних документів, прийняття копій документів, якщо оригінали відсутні. 

З 1 липня збільшили державну страхову суму виплат у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму. Це стосується постраждалих від нещасного випадку на виробництві та у разі втрати годувальника. 

Страховые выплаты

Форс мажор — відстрочка виплат 

У кожному договорі страхування прописано пункт про форс мажорні ситуації. У нинішніх реаліях це дозволяє тимчасово звільнитися від відповідальності за несплату компенсації без потягу за собою штрафних санкцій та пені. Але війна повністю не звільняє жодну зі сторін від зобов'язань. Форс-мажор сприймається як підстава для відстрочення виконання своїх зобов'язань.

Страховики можуть затримати виплату компенсації, але зобов'язані виплатити щойно дія воєнного стану закінчиться. При цьому між зобов'язаннями та форс мажором має бути причинно-наслідковий зв'язок, чому у конкретному випадку виплата неможлива на даний момент. В інших ситуаціях компанія не може відмовити у компенсації лише через те, що в Україні ведуться бойові дії. 

Страховые выплаты Форс мажор - отсрочка выплат

Також і для клієнта: через обставини можна не вносити страхові внески, але після закінчення подій їх все ж таки доведеться сплатити. Штрафи та пеня нараховуватимуться за цей період не буде. 

Подія, вчинена внаслідок бойових дій 

Ймовірність отримання страхової суми залежить від визнання події страховим випадком чи ні. Якщо збитки завдано внаслідок влучення ракети, ударною хвилею, вуличних боїв чи зброї (кулі, міни, уламки тощо), то подія не буде визнана як страховий випадок і відповідно компенсація не виплачуватиметься. Все це потрапляє під виключення страхового випадку. Так наприклад, згідно з договором ОСАЦВ, ДТП, що трапилося в результаті конфлікту, не є страховим випадком. 

КАСКО, страхування здоров'я та життя від нещасного випадку також передбачають такі положення на час війни. У інших випадках, коли збитки завдано не під час обстрілу та військового конфлікту, компанії зобов'язані виплачувати страхові відшкодування у звичному порядку. 

Страховые случаи

Як тоді компенсувати збитки від бойових дій 

Від страхової компанії компенсацію отримати не вдасться, але рекомендується фіксувати завдані збитки, щоби претендувати на компенсацію від держави. На порталі “Дія” або через додаток у смартфон можна повідомити про заподіяні збитки нерухомого майна. З недавнього часу прийом випадків руйнування майна ведеться на сайті проекту «росія заплатить», який розробили спільно з міністерством економіки та офісом Президента. 

Страховые случаи

Звертатись із заявами можна і до ЦНАП вашого району. Для звернення необхідно надати електронні документи на майно, фото та відео — фіксації, копії необхідних документів. 

ОСАЦВ: які виплати здійснюють 

З 1 липня діють нові норми виплат у рамках страхування ОСАЦВ. Наразі найбільша виплата на 1 потерпілого становить 160 000 грн, а якщо шкода стосується здоров'я та життя потерпілого – 320 000 грн. Ліміт виплат збільшений і щодо Європротоколу. Якщо аварія без постраждалих та учасники ДТП погоджуються зафіксувати ситуацію без поліції, то протокол оформляється самостійно і тоді сума компенсації буде не більше 80 тис грн. 

ОСАГО: какие выплаты осуществляют

Виплати КАСКО 

Все працює як і у звичайний час, за винятком наслідків застосування зброї та ракет. Компенсації в основному здійснюються на рахунок власників авто, а не на рахунок СТО, як було раніше. Це пов’язано з тимчасової зупинкою роботи багатьох СТО. 

За кордоном усі положення КАСКО діють як і раніше. Більшість компаній у перший місяць продовжили дію договорів своїх клієнтів, які закінчили термін дії з 24 лютого. 

Выплаты КАСКО

Зелена карта

У перші місяці військових дій українців пропускали машиною без поліса міжнародної автоцивілки. Але з 1 травня 2022 року всі вимоги поновилися. Тому якщо найближчим часом плануєте перетинати кордон на своєму транспорті, заздалегідь оформіть міжнародну автоцивілку. 

Зеленая карта

Медицина та страхування

Медицина та страхові випадки настають, як і раніше, компенсації відшкодовуються повною мірою. Проте винятком стали травми чи поранення, які одержала застрахована особа внаслідок війни. 

Страхування для туристів

Як і з автомобілями. Якщо спочатку всіх українців випускали без страховок, закордонних паспортів, за внутрішніми українськими документами, то сьогодні так не вийде. Обов'язковою умовою для перетину кордону є страхування, якщо людина не планує оформляти документи на біженство. Для туристичної страховки необхідно вказувати напрям, дати перебування та кількість людей. 

Страховки для туристов

Більшість страховиків просять поставитися з розумінням до того, що зараз відразу доведеться все оплатити самостійно, та збирати документи, що підтверджують витрати, з метою подальшої компенсації. І пам'ятайте, військові ризики не відшкодовуються, а окупована територія виключається із зони дії договору.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of