Не побігаєш — не пообідаєш.
(Українська приказка)
Вітаємо Вас!
Створення капіталу має на увазі збереження частини надходять у вигляді доходу грошей і отримання відсотка на вже накопичену суму. Для того, щоб навчитися правильно зберігати гроші, потрібно відповісти собі на декілька пов'язаних з цією темою питань:
- Скільки зберігати?
- Коли почати зберігати?
- Кому довірити збереження та примноження капіталу?
Давайте розберемо послідовно кожен з них.
Скільки грошей зберігати?
Перше, що може прийти в голову в якості відповіді, це «чим більше — тим краще». Але такий підхід не буде ефективним. Щоб якісно визначити суму, яку слід відкладати, необхідно взяти до уваги наступне:
- Періодичність, тобто як часто ви плануєте робити відрахування, для створення капіталу. Рекомендація тут така: проміжки часу між відрахуваннями бажано витримувати незмінними (наприклад, кожен рік, квартал або місяць), вони також повинні бути помірними (тобто раз на тиждень може бути занадто часто, а раз на кілька років — надто рідко). Вибираний вами період краще прив'язати до регулярних грошових надходжень, наприклад до основної зарплати або квартальної премії. Якщо ви скористаєтеся рекомендованим підходом, то у вас з'явиться ЗВИЧКА зберігати гроші, а сила доброї звички величезна!
- Сума періодичних відрахувань, для створення капіталу. Основне правило — сума повинна бути комфортною для вас (іншими словами, ваш звичний стиль життя повинен залишитися незмінним, жертовність тут ні до чого). Практика показує, що в більшості випадків люди можуть зберігати близько 20% — 30% своїх доходів і при цьому зберігати звичний рівень споживання. Але якщо ваш випадок якраз не вписується в більшість, то порада така — почніть з будь-якої можливої суми. А будь-які підвищення рівня доходів розподіляйте наступним чином: половину підвищення резервується для збільшення відсотку відрахувань для створення свого капіталу, а половину витрат на підвищення рівня життя (вам дійсно слід винагородити себе за збільшення рівня доходів). Робіть так, поки відсоток відрахувань не вийде, знову таки, на
рекомендовані 20% — 30% від суми основних грошових надходжень.
- Термін, протягом якого ви плануєте створювати капітал. Правильним ставленням до накопичення є розуміння того, що раніше відкладені гроші вже працюють на вас, приносячи додатковий дохід пасивний. І час тут — найпотужніший важіль, який дозволяє використовувати силу складного відсотка, який по праву можна вважати восьмим чудом світу. Може це й не сприймається як диво, коли ви читаєте про це, але повірте, регулярно відкладаючи деякий час, ви дійсно усвідомлюєте і відчуєте ту творчу силу, яка примножує ваш капітал.
Приклад створення капіталу:
Давайте уявимо, що ми зберігаємо 1000 $ на рік і розраховуємо робити це протягом 10 років, також ми вважаємо, що інвестиційний дохід буде становити 10% річних (цілком доступний відсоток).
Який же капітал ми створимо? Виявляється, що ми зможемо розпоряджатися сумою в 15937 $, тобто чисті відрахування (1000 $ x 10 років = 10000 $) зростають у 1.6 рази. Не вражає?
Тоді розрахуємо, який капітал ми створимо, якщо термін становить 20 років, — 57 275 $, тобто чисті відрахування (1000 $ x 20 років = 20000 $) вражає?
Звичайно, всі три пункти взаємопов'язані між собою, і вибір конкретних цифр залежить від тих цілей, які ви ставите перед собою, вирішуючи накопичувати капітал. Тому кваліфіковану пораду можна дати, лише вивчивши вашу поточну ситуацію з фінансової точки зору, і позначивши ті цілі, яких ви хочете досягти в накопиченні.
Коли почати створювати капітал?
Знову таки, багато дадуть таку відповідь: «Чим раніше, тим краще». Насправді, правильна відповідь — ЗАРАЗ. І між ними є величезна різниця, тому що люди, які починають «зараз», вже створюють свій капітал, а люди, які починають «чим раніше», чекають кращих умов від «завтра». Але завтра має властивість не наступати ніколи, на відміну від того періоду в житті кожного з нас, коли заробляти потрібне кількість грошей вже немає можливості (бажання, здоров'я, вік, обставини). Саме тому розпочати це робити вам потрібно вже ЗАРАЗ і це набагато важливіше, ніж розмір передбачуваної суми відрахувань.
Кому довірити збереження та примноження капіталу?
Перш за все, необхідно визначитися з критеріями, за якими ми будемо оцінювати можливі способи створення капіталу:
- Надійність. Найбільш пріоритетним у питанні нагромадження є критерій надійності. Період для створення гідного капіталу — це відносно тривалий проміжок часу, і ми хочемо бути повністю впевненими в тому, що накопичуються кошти будуть у нашому розпорядженні до запланованого моменту часу.
- Прибутковість. Капітал будь-якого розміру повинен працювати. І ефективність цієї роботи традиційно вимірюється відсотком щорічного приросту. Але прибутковість тісно пов'язана з ризиком, і чим вище потенційна прибутковість, тим вище ризик. Так працює світ інвестицій, і головне тут — правильно визначити цілі створення капіталу і який ризик є прийнятним для досягнення цих цілей.
- Додаткові переваги. У дану категорію можна віднести додаткові можливості та переваги, які пов'язані з тим чи іншим способом збереження, наприклад: ліквідність, гарантія збереження капіталу, а також додаткові послуги, що надаються окремими фінансовими установами.
- Як взяти свої гроші під контроль ?
- Як розрахувати потрібну суму інвестування для створення капіталу ?
- Де примножити гроші, як правильно їх інвестувати для створення капіталу?
- Як обрати надійну фінансову установу ?
«Ви Бажаєте Отримати Відповіді на ці питання, та ще на 1000 інших які у Вас виникнуть обов’язково у житті?»
«Прямо Зараз Підписуйтесь Безкоштовно На Поштову Розсилку, Яка Забезпечить Вам ПОТІК відібраних та навіть Ексклюзивних Секретів, Новин і Стратегій на тему Управління Власними ГРОШИМА»
Понравилась статья? Жмите «Мне нравится»:
Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
-
Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...
-
Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: