«Мій будинок — моя фортеця.»
(Англійське прислів’я)
Вітаємо Вас!
Власним житлом незадоволені 60% людей. Маєте ціль на майбутнє — ремонт, зміна квартири на більшу, покупка квартири або будинку чи автомобіля?
Як конкретно повинна ця ціль виглядати? Будинок (квартира, автомобіль) повинен бути таким як і у всіх інших чи в ньому мало б бути дещо інакше, виключно Ваше?
Яка приблизна ціна цього об'єкту?
Коли Ви плануєте реалізувати Вашу ціль?
У який спосіб Ви хотіли досягнути цієї цілі?
В принципі, існують два можливі способи фінансування подібного проекту. Або Ви розрахується за все готівкою, що водночас є найдорожчим шляхом, або заощаджуєте 30 – 50 % у готівці, а на решту візьмете вигідний кредит.
Легко сказати, але це величезна сума, я не зможу її заощадити?
Декілька порад для Вас, адже інших шляхів не існує :
- Сфокусуйтеся на заощадженнях
Почніть вести облік доходів та витрат, складіть свій сімейний бюджет. Коли ви складете початкову версію свого бюджету і будете вести його хоча б один місяць, ви зможете реально оцінити всі ваші надходження і видатки. Виходячи із цих даних, вам потрібно виділити певний відсоток від загальних надходжень, які будуть іти не на витрати, а на заощадження. Розмір цього відсотка ви повинні визначити самостійно, але, як правило, він не повинен бути меншим 20% — 30% від загальної суми надходжень вашої сім'ї. Ці гроші потрібно грамотно інвестувати.

- Відмовтеся від шкідливих звичок
Не має значення, алкоголь це чи сигарети, — погані звички дорого нам обходяться. А лікування їх наслідків ще більше. Спробуйте боротися зі своїми шкідливими звичками (лімітуйте або повністю відмовтеся від них), і ви відразу побачите, як видаткова частина вашого бюджету суттєво знизитися.
- Погасіть всі короткострокові борги
Якщо у вас є заборгованість за споживчим кредитом або по кредитній карці, сконцентруйте всі зусилля на оперативному погашенні цих боргів. Якщо боргів декілька, дійте послідовно: спочатку з випередженням гасіть одну заборгованість, а після її повного погашення приступайте до наступної.
- Будьте гнучкими
Пам'ятайте: сімейний бюджет це не догма, а всього лише ефективний інструмент керування особистими фінансами і заощадження грошей на майбутні покупки. Нема нічого страшного, якщо в один місяць ваші видатки будуть більшими, ніж ви планували, або сума ощадних відрахувань виявиться меншою. Головне, щоб у майбутньому дані відхилення не стали правилом.
Якщо ви складете свій особистий або сімейний бюджет, то це дозволить вам контролювати не тільки свої видатки, але й грошові надходження. Таким чином, знаючи своє реальне фінансове становище, ви зможете добре підготуватися до майбутніх великих витрат.
Якщо ж у вас немає свого бюджету, то, швидше за все, і немає реального розуміння вашого фінансового становища, оскільки ви не знаєте, скільки і куди ви витрачаєте, на які покупки гроші потрібно відкладати, а на які — ні, скільки вам знадобиться грошей у майбутньому.
Ця непоінформованість, як правило, змушує людей позичати гроші на великі покупки або витрати, але ж насправді, цілком реально обійтися і без цього, якщо правильно керувати своїми особистими фінансами.
ТІЛЬКИ ГРАМОТНЕ ІНВЕСТУВАННЯ ДАСТЬ ВАМ МОЖЛИВІСТЬ СТАТИ ВЛАСНИКОМ ВАШИХ ЦІЛЕЙ!
- З чого слід розпочати, як скласти сімейний бюджет?
- Як взяти свої гроші під контроль?
- Як розрахувати потрібну суму для інвестування?
- Де примножити гроші, як правильно їх інвестувати?
- Як обрати надійну фінансову установу?
Понравилась статья? Жмите «Мне нравится»:
Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
-
Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...
-
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: