Як легко і правильно приймати рішення

Як легко і правильно приймати рішення

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 11,318 просмотров

Сьогодні, представляємо вашій увазі гостьову статтю нашого партнера, автора сайту «Формула успіху», коуча з особистої ефективності Анни Кричковської. 

Майже щодня ми приймаємо якісь рішення. Дуже часто наш успіх залежить від того, наскільки правильними були прийняті нами рішення. До речі, успішні люди, лідери, досягли успіху, завдяки вмінню швидко приймати важливі рішення. 

Як навчитися легко приймати рішення? Як стати більш впевненим і рішучим в прийнятті важливих рішень на роботі, в бізнесі, чи в особистому житті? Як вибрати з багатьох варінтів рішень найбільш ефективне? 

Сьогодні телевізор, радіо, інтернет є в кожному домі. В бібліотеках стає все менше необхідності, а книжкові магазини заповнені будь-якою літературою, на будь-який смак. Освіта в школах, як під копірку, у ВНЗ теж саме, тільки з ухилом на спеціалізацію. Люди дивляться одні й ті ж передачі, слухають одне і те ж радіо, ходять на одні й ті ж сайти, отримують одну й ту ж інформацію.

У підсумку, завдяки загальновідомій інформації у людей виробляється загальний для всіх здоровий глузд, стандартний набір «цінностей», однаковий світогляд... Одним словом, люди починають однаково думати.

Ще одна проблема — люди звикають сприймати всю інформацію, яку вони отримують, на віру. Якщо по телевізору щось передали — значить правда! І все, не переконаєш.

А знаєте, чим це загрожує? Однакове мислення і звичка сліпо вірити породили масу помилок і проблем, починаючи від самої людини, в її приватному житті, і закінчуючи планетарним масштабом. Багато задач, століттями залишаються невирішеними саме тому, що вимагають нестандартного мислення. Люди лінуються думати, лінуються напружувати власний здоровий глузд.

Як правильно думати, які питання задавати самому собі? Як правильно приймати рішення?

1.Цікавтеся всім, але не поспішайте вірити.

Не соромтеся задавати питання, якщо щось незрозуміло. Є відоме східне прислів”я: «Соромно не питати, соромно не знати».

2.Обережніше з плітками і новинами.

Все, що не відноситься до вашого життя, роботи, чи ваших захоплень відразу викидайте з голови. Таким чином, ви економите массу енергії, яка вам знадобиться для прийняття правильних рішень. Пильнуйте свій внутрішній спокій та рівновагу, не перевантажуйте свою підсвідомість нікчемною, стоковою інформацією. 

Якщо почули якусь важливу інформацію, не поспішайте вірити. Перевірте інформацію з інших джерел, співставте факти і лише потім приймайте рішення.

3.Частіше радьтеся з фахівцями і професіоналами.

Як правило, це відноситься до специфічних питань в певній галузі, де у вас ще немає власного досвіду. Лише фахівець зможе надати вам   обгрунтовану інформацію, яка зможе вам допомогли у прийнятті рішень.

4.Якщо сумніваєтеся, не поспішайте робити висновки і приймати рішення.

Буває, що на папері все сходиться і за законом все чисто..., та щось вас зупиняє.

Не полінуйтеся, ще раз проконсультуйтеся з фахівцями. Якщо рішення справді важливе, візьміть тайм-аут. Знайдіть час на усамітнення: зробіть дихальну гімнастику, розслабтеся і відповідь прийде інша.

5.Опирайтеся на досвід попередників.

Іноді буває так, що людина чолом б'ється об стіну і не знаходить рішення. В цьому випадку, краще попросити друзів і знайомих познайомити вас з тим, хто вже мав подібний досвід. Почитайте по вашому питанню додаткову літературу, можливо там вже описана схожа ситуація.

6.Читайте лише корисну літературу.

Не забивайте свою голову всім підряд. Ви можете ненавмисно підчепити неправдиву інформацію, спотворивши свій погляд на світ, посіяти у своїй свідомості негативні та депресивні почуття.

7.Спілкуйтеся з розумними і успішними людьми.

Придивіться до вашого оточення. Що ви отримуєте від спілкування з цими людьми? В цьому випадку, не варта робити акцент лише на гроші і спілкуватися тільки з тими, хто більше заробляє. Це мають бути, перш за все, добрі, щирі стосунки, які надихають вас на внутрішні позитивні зміни та особистісний ріст

Якщо з вас п'ють енергію і постійно щось вимагають, не даючи нічого взамін, краще позбутися таких стосунків.

8.Розвивайте всесторонній підхід.

Опрацьовуйте всі можливості. Якщо проблема надто складна, спробуйте подивитися на неї зі сторони, стати “над” ситуацією і оцінити можливі варінти рішень. 

Вивчайте поставлене завдання з усіх боків, не зациклюйтеся на одному варіанті. У вас в запасі повинно бути мінімум 3-4 варінти рішень однієї задачі.

9.Знайте свої слабкі та сильні сторони, переваги і недоліки.

Керуйтеся завжди золотим правилом: «Поводься з іншими так, як хочеш, щоб чинили з тобою». Нехай це правило стане однією з ваших сильних сторін. Акцентуйте увагу на своїх сильних сторонах, та не надто переймайтеся через слабкі. Пам"ятайте, наші недоліки — це продовження наших достоїнств. 

10.Будьте неупередженими.

Найкраще приймати рішення, які базуються на перевіреній інформації, а не на відірваних від життя теоріях. Якщо киплять і вирують почуття, — прийміть холодний душ. Якщо не допомагає, тоді — гімнастика, йога, медитація. На щастя, вибір зараз великий... Потім знову поверніться до проблеми і обміркуйте її ще раз, на «тверезу» голову. Прикиньте наслідки: що відбудеться завтра, через рік, через десять років?

Адже ми з вами вдосконалюємо здоровий глузд, вірно? Значить потрібно розвивати характер, відточувати почуття та вдосконалювати розум.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of