Як навчити дітей фінансової грамотності

Финансовая грамотность детей

Як навчити дітей фінансової грамотності

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 3,546 просмотров

SОзброївшись підручниками, зошитами та бутербродами, діти ходять в школу за новими знаннями з математики, мов, географії. Мабуть, єдиний урок, який вони не отримають в школі, але який, тим не менш, чи не найважливіший для їх майбутнього сьогодні: як з розумом і відповідальністю поводитися з грошима. Цей урок залишається на совісті батьків, у яких поки що немає ні власного досвіду, ні методики, ні плану занять.

 У якій же формі батькам донести таку інформацію найкраще?

Діти більше схильні робити те, що Ви робите, ніж те, що Ви говорите. Тому з самого початку важливо демонструвати дітям здорову фінансову поведінку і говорити про гроші часто і спокійно.

Та разом з тим, варіантів є декілька:

1. Рутинні повсякденні завдання можуть стати прекрасним способом показати дітям, як потрібно поводитися з грошима. Візьміть дитину в продуктовий магазин, щоб навчити її розуміти планування, економію і пошук кращої вартості.

Дайте їй потримати список продуктів, продемонструйте, що означає здійснювати покупки цілеспрямовано. Вкажіть на різницю в цінових структурах і брендах. Запитайте, що краще: 30 г. за 35 грн. або 60 г. за 55 грн.? Вона дізнається цінність і заодно зможе повправлятися в математиці.

Проте застерігаю від занадто частих походів по магазинах з дітьми, що може розвинути схильність до незапланованих покупок.

2. Придбайте книги або фінансові комікси, що у комедійній формі розкажуть про основи грамотної фінансової поведінки. Які саме? Можете почати з цих (чудовий подарунок під Новий рік):

 • Пес на ім'я Money | Бодо Шефер
 • Бізнес крокодила Гени | Е. Успенський
 • Дивовижні пригоди в країні Економіка | І. В. Липсиц
 • Багатий тато, бідний тато для підлітків | Роберт Т. Кийосаки, Шерон Л. Лектер
 • Прощайте, щурячі перегони! | Роберт Т. Кийосаки і Шерон Л. Лектер (комікси)

3. Запишіть дитину на курси фінансової грамотності, де всю інформацію подадуть у ігровій та Богатый ребенокповчальній формі. Саме на таких курсах, завдяки відкритій атмосфері та взаємній довірі, діти мають можливість засвоїти необхідні фінансові навики в ході практичних занять. Це один із найрезультативніших способів опанувати знання про фінанси. 4. Дайте можливість пограти у навчально-розвиваючі ігри, адже гра є найприроднішою і найпривабливішою діяльністю для дітей. Це можуть бути настільні ігри такі як Cash flow for kids (Кеш-флоу для дітей), Монополія та їм подібні. У процесі таких ігор в дітей виробляється звичка зосереджуватися, уміло спілкуватися, логічно мислити, формуються знання про певні фінансові поняття та механізми. Необхідність дотримуватися правил у грі та приймати рішення дає той досвід, який допомагає виробляти грамотну поведінку з грошима.

5. Всі діти дуже люблять дивитися мультфільми. Але діти не просто отримують задоволення від перегляду, вони ще й витягують з них уроки! Вибирайте розумні мультфільми, які справді будуть мати повчальну форму. Для початку прогляньте декілька:

 • Притча про водопровід Пабло і Бруно Грошовий потік
 • Гроші. Мультфільм про гроші

6. Розкажіть казку, завжди повчально. Роль дитячих казок не обмежується тільки приємним проведенням часу, адже, доведено, що діти, яким з раннього дитинства читалися казки, швидше починають правильно висловлюватись.

Казка допомагає формувати основи поведінки і відношення до речей, втому числі і до грошей. Зрозуміло, що в рамках виховання фінансової грамотності, казка має бути особлива, але навіть відома казка «Троє поросят» навчить вашу дитину основам фінансової грамотності! Адже кожен з поросят уособлює собою образ звичайної людини. Кожен побудований будиночок — ФІНАНСОВИЙ будинок. Раптово з'явився злий вовк – ФІНАНСОВА криза.  Головне ж, подати інформацію в правильному ракурсі.

Важливо, щоб Ви обрали варіанти, що підходять саме Вам і Вашій дитині, адже робота батьків дати Коваль Наталіядітям коріння і крила, щоб вони надалі могли реалізувати себе в реальному світі.

Станьте для них прикладом і виховуйте фінансово грамотних дітей для їхньої ж безпеки.

Автор статті: Наталія Коваль

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • частные пенсионные фонды

  Як працюють приватні пенсійні фонди і чи реально в Україні накопичити на пенсію в 170 тис. грн на місяць?

  Що відбувається з пенсійною реформою в Україні? Поки нічого хорошого. Подбати про гідну пенсію в старості слід самостійно, не сподіваючись на державу. Як розповів НВ Бізнес керівник департаменту з питань маркетингу та продажів «ОТП Капітал», член ради...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1515162023-5200

  Українська пенсія в 2019 році. Пацієнт скоріш мертвий, ніж живий ..

  Шокуючі цифри.  За даними Світового банку «крайньою межею бідності» вважається дохід в $2 на день ($60 на місяць).  А безпосередньо межу бідності визначають як $3,2 в день (близько $100 на місяць). Пару «теплих» слів щодо українських...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website