Заплануйте свою фінансову стабільність

Заплануйте свою фінансову стабільність

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,428 просмотров

Останнім часом у відповідь на питання: «Чи важлива для Вас фінансова стабільність?» мені часто доводиться чути: «Про яку стабільність ви говорите в цей нестабільний час? Хіба може бути якась стабільність, якщо в державі все так нестабільно? Я хочу стабільності, але доллар росте, бюджет прийняли не досконалий, в країні високе безробіття…». Тобто, якщо немає стабільності в державі, то чи можлива  стабільність особиста?

Поглянемо на це питання з іншої сторони. Чи бувало так, що в державі все стабільно, а в людини в її особистих справах – повний хаос, дестабілізація, руйнація. Звичайно, скажете Ви і наведете з десяток таких прикладів, картинка в соцмережікожен зі свого досвіду. Когось звільнили з роботи, хтось не зміг повернути кредити, інший захворів, і тому подібне, у кожного свій список.

Тому варто усвідомити, що стабільність особиста та стабільність в державі – це зовсім різні речі, і в їх основі лежать абсолютно різні фактори. Зазвичай, якщо людина каже, що неможлива особиста стабільність, бо в державі все дуже нестабільно,  то насправді це означає, що людина просто не хоче нічого робити, не бажає прикласти жодних зусиль.

Справді, на стабільність в державі, на курси валют, на падіння гривні чи зростання доллара, на діяльність керівника Національного банку чи  ті рішення , котрі він приймає, більшість з нас впливу не має.

Проте ми можемо і повинні впливати на те, з чого складається наша, особиста чи родинна, фінансова стабільність. Тому розглянемо фінансову стабільність детальніше. А почнемо з її фундаменту, основи, яким є фінансовий захист. Захисту потребують всі сторони нашого фінансового життя.

Якщо у Вас поламається телевізор, холодильник чи комп’ютер, то, за скільки часу і за які гроші ви зможете придбати новий? Більшість людей в такому випадку бере кредит,  сплачує його рік чи два, переплачує  при цьому в 1,5-2 рази, а то і більше. При цьому доводиться суттєво урізати сімейний бюджет, відмовляти собі багато в чому, при цьому навіть може знизитися звичний рівень життя, адже іноді доводиться віддавати навіть третину доходу.

Таку проблему можна попередити, варто попередити, необхідно попередити. Профілактика фінансової проблеми в цьому випадку полягає в формуванні банального резерву. Проте цей резерв повинен формуватися регулярно, з виділенням конкретного відсотку будь-якого доходу.

Наприклад, 2-3% від щомісячної зарплатні та 5-7% від премії, випадкового доходу, підробітку. Спочатку всі ці гроші, які будуть реально невеликими, складаєте в конверт, на якому напишіть щось мотиваційне, наприклад, В МЕНЕ ЗАВЖДИ Є гроші в конвертіГРОШІ, В БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ. Туди ж можете докладати знайдені монетки чи купюри, висипати дрібні гроші з гаманця чи з кишень щовечора. Коли назбирається доволі значна сума, наприклад понад  500 грн., покладіть її на поточний рахунок в банк, подалі з очей і від рук, щоб випадково не витратити на щось «дуже потрібне», тобто абсолютно зайве.  А самі і далі продовжуйте відкладати в конверт гроші… Тоді у Вас точно будуть гроші, якщо щось зламається чи зіпсується, потребуватиме заміни чи ремонту. І ніяка ситуація в державі не знизить вашу стабільність, бо  у вас є резерв.

А якщо зіпсується Ваша  машинка для друкування грошей? У ваверстат грошейс її немає? А якщо добре подумати? Здогадалися, хто у Вашій родині є такою машинкою, котра регулярно, щомісяця або і частіше (як кому повезло) друкує гроші? Причому продукує цих грошей рівно стільки, скільки вистачає на життя. Можливо, ви на неї не дивитесь, як на машинку, називаєте різними  іншими словами, наприклад наш годувальник чи постачальник, проте фінансова суть при цьому не змінюється.

Так от, що ви будете робити, якщо така машинка поламається і певний час взагалі не зможе друкувати гроші та ще й потребуватиме грошей на ремонт?

А чи знаєте Ви, як цю проблему можна попередити, варто попередити, необхідно попередити?

Пропоную поділитися вашими міркуваннями про ці питання в коментарях.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of