Дитина з пробірки: користуйтесь правом отримати гроші від держави!

Ребенок из пробирки и деньги от государства

Дитина з пробірки: користуйтесь правом отримати гроші від держави!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,100 просмотров

Продовжую серію заміток про отримання грошей від держави. Зараз мова піде про допоміжні репродуктивні технології (далі — ЕКЗ).

При підготовці цієї статті на одному з медичних порталів знайшла інформацію, що до 20% українських сімей не можуть мати своїх дітей. Використання ЕКЗ в таких випадках — це вихід із ситуації.

У європейських країнах, наприклад, державою компенсується, повністю або частково, витрати на ЕКЗ.

В Україні до 2015 року діяла державна програма «Репродуктивне здоров'я нації». Ця програма дозволяла першу процедуру ЕКЗ робити за державний рахунок. Зараз Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження про концепцію Загальнодержавної програми про репродуктивне і статеве здоров'я нації на період до 2021 року. Але до прийняття програми і виділення коштів справа поки не дійшла.

Тому на сьогодні пари, які бажають мати дитину, проводять процедуру ЕКЗ за свій рахунок. На сьогодні вартість ЕКЗ складає від 36 тисяч гривень. І це без урахування витрат на попередні аналізи та обстеження і чоловіка, і дружини. Тобто дуже витратна процедура.

Трохи допомогти в цій ситуації може все те ж повернення податків, про яке я вже писала раніше. Якщо майбутня мама, яка проходила процедуру ЕКЗ, працює офіційно за наймом, з трудовою книжкою або за трудовим договором, отримує зарплатню, а її роботодавець перераховує за неї відповідні податки (в тому числі податок на доходи фізичних осіб) до бюджету — то така майбутня мама і має право отримати гроші! Це називається «отримання податкової знижки». А по суті — повернення раніше сплачених податків.

Тепер розглянемо, яким чином розраховується ця сума грошей. У нашому податковому кодексі є одне істотне обмеження для отримання податкової знижки: третина суми доходу, отриманого в рік проходження процедури ЕКЗ у вигляді заробітної плати за рік (календарний рік). Той рік, коли була пройдена процедура ЕКЗ. Для розрахунків береться меньша з двох цифр: третина суми доходу, отриманого в рік проходження процедури ЕКЗ у вигляді заробітної плати за рік, або вартості самої процедури ЕКЗ і множиться на відсоток податку на доходи фізичних осіб.

2014-05-13_16-02-05_263933

На календарі зараз 2018-й рік, а від податкової повернути гроші можна за 2017-й.

Розглянемо два приклади. Перший — матуся, з зарплатою в місяць в середньому в 2017-у році 6 000 грн., Тобто 72 000 грн. в рік дохід у вигляді заробітної плати. Для прикладу вартість ЕКЗ — 50 000 грн.

Третина річного доходу — це 24 000 грн. Ця цифра менше, ніж вартість процедури. Значить, вона буде нашою розрахунковою цифрою. В 2017-му році податок на доходи фізичних осіб становив 18%. 24 000 * 18% = 4 320 грн.

З цього прикладу випливає, що наша матуся може отримати в 2017-му році від держави 4 320 грн., Тобто практично місячну зарплату. І це за одину годину відвідування Центру з обслуговування платників податків. Детальніше про це далі.

Другий приклад. Матуся з середньою зарплатою в місяць в 2017-му році 25 000 грн. Річний дохід становить 300 000 грн. Третина доходу — 100 000 грн. Для прикладу вартість ЕКЗ ті ж 50 000 грн. В цьому випадку вартість процедури — менша сума і вона ж стає розрахунковою. 50 000 * 18% = 9 000 грн. Ця матуся в 2018-му році може отримати від держави вже 9 000 грн.

Виходячи з того, що розповідають матусі, часто потрібно дві-три процедури ЕКЗ. Тоді ми можемо підсумувати вартість цих процедур за календарний рік.

Так, якщо в 2017-му матуся з другого прикладу проходила дві процедури ЕКЗ загальною вартістю 100 000 грн., То нашою розрахунковою сумою буде вже 100 000 грн., Тобто вже третину доходу за 2017 й рік, оскільки вже ця цифра буде меншою. І тоді матуся отримає від держави вже 100 000 * 18% = 18 000 грн.

Хочу відразу попередити, що, при заповненні декларації з урахуванням довідки про доходи, цифри можуть злегка відрізнятися від розрахункових, зроблених за прикладом.

Тепер про документи, які знадобляться для відвідування Центрів з обслуговування платників податків.

Довідка про доходи, де вказана заробітна плата і всі сплачені податки. Надає бухгалтерія роботодавця. Якщо матуся працює за сумісництвом в кількох організаціях, треба брати довідку в кожній з них.

 • Договір з клінікою про проведення процедури ЕКЗ.
 • Всі квитанції (платіжні доручення, меморіальні ордери, інші розрахункові документи) про оплату процедури.
 • Паспорт громадянки України.
 • Довідка про присвоєння матусі індивідуального податкового номера (ідентифікаційного коду).
 • Довідка (інформація) з банку з реквізитами платіжної картки матусі.
 • Копії всіх документів з 2-5 пункти.

З цим пакетом документів матуся йде в Центр обслуговування платників податків за місцем реєстрації або ту, де їй видали довідку про присвоєння податкового номера (ідентифікаційного коду).

Там заповнюється декларація про доходи за 2017-й рік (зараз можна отримати гроші від держави за проходження процедури ЕКЗ тільки за цей рік). До декларації додаються всі копії та оригінали документів п. 1 і п. 7. Іноді (!) Можуть запросити додаткові документи. Якщо це не складно — надайте. Оригінали документів залишаються у матусі і зберігаються не менше 5-ти років.

Справу зроблено! Протягом 60-ти днів матусі на карту повинні надійти гроші.

І ще: навіть якщо перша процедура ЕКЗ (або єдина) не увінчалася успіхом, матуся все одно подає документи. Бо процедура була пройдена.

Читайте також:

Все про податкову знижку

Податкова знижка на навчання. Як? Кому? Скільки?

Як обрати надійний банк? Чотири критерії з відкритих джерел

 

Якщо у Вас фінансові негаразди то:

Замовляйте фінансову консультацію тут.

Відвідайте серію безкоштовних живих майстер-класів. Детальніше та зареєструватись можна тут.

Подивіться відео курс після якого Ви дізнаєтесь:

 • Які необхідно документи, щоб отримати податкову знижку та заощадити свій час та нерви?
 • На кого краще оформити податкову знижку?
 • Як створити капітал отримуючи «бонуси» від держави?
 • Як два місяці не платити за навчання дитини?

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of