Курси валют на 2015 рік. Прогнози та можливі сценарії

Курси валют на 2015 рік

Курси валют на 2015 рік. Прогнози та можливі сценарії

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 6,792 просмотров

Зміст:

Фінансові аналітики стверджують, що до кінця 2015 року курс валют не опуститься нижче позначки в 31 гривню за долар. Але в разі загострення військових дій в східній частині України гривня може здійснити різке падіння вниз.

Двоїста ситуація

 

Міжнародне рейтингове агенство Fitch зробило прогноз про падіння економіки України в 2015 році. Якщо вірити цим авторитетним джерелам, економіка країни впала на 9%, що повністю відповідає прогнозам, зробленим раніше Міжнародним валютним фондом і Європейським банком реконструкції та розвитку. Важливо відзначити той факт, що продовження падіння економіки обов'язково буде супроводжуватися девальвацією гривні та значною інфляцією. Прогнозований рівень девальвації гривні в 2015 році в порівнянні з 2014 роком може досягти 97%.

За прогнозами Українського аналітичного центру розвиток економіки держави за вищезазначеним сценарієм цілком реальний, більше того, рівень девальвації до кінця 2015 року може навіть перевищити згаданий рівень в 97%. Якщо агентство Fitch робило свій розрахунок на основі даних про наявність валюти в банках України, а також скільки грошей знадобиться для закупівлі різних ресурсів і отримало середній можливий курс 30 гривень за долар, то Український аналітичний центр наполягає на тому, що до кінця 2015 року курс складе 31 гривню за долар. При цьому сценарій може і реалізуватися, і не реалізуватися. Якщо девальвація продовжиться, то нас очікує значно вищий курс. Але це лише ймовірність, на яку поки ніхто не може дати гарантії через величезноу кількість зовнішніх чинників, що впливають на неї. Також недостатній приплив іноземної валюти в Україну робить свій вплив.

Що ж очікує гривню до кінця 2015 року?

 

За словами експертів, на сьогоднішній день неможливо дати чіткий прогноз майбутнього економіки країни і вирахувати точний курс. Якщо агресія в східній Україні набере обертів, то вага національної валюти впаде ще більше, і тоді ніщо не врятує нас від курсу 50 гривень за долар. Передбачати на даному етапі рівень девальвації неможливо.

Екс-міністр економіки України Віктор Суслов вважає, що в умовах погіршення економіки країни потрібно готуватися до найбільш поганих сценаріїв розвитку ситуації, навіть якщо в кінцевому підсумку вони не наступлять. Справа в тому, що курс 22,5 гривень за долар, який закладається в проекти податкової резолюції на 2016 рік свідомо нереальний. Справа в тому, що для документів подібного роду використовуються дані, які можливо отримати лише в разі стабільного курсу і рівномірного платіжного балансу в країні, чого, на жаль, немає через необхідність оплати боргів до Росії і країн СНД, через що падає український експорт. Саме тому не можна вірити обіцянкам про стабілізацію курсу і інфлціі.

Що ж очікує гривню до кінця 2015 року?

Падіння економіки в 2015 році

 

Експерти обіцяють в 2015 році падіння економіки не менш ніж на 9%, і цей прогноз вважається не тільки помірним, але й цілком реальним. Падіння показника ВВП за результатами року швидше за все буде ще більше. Ситуація з ВВП погіршиться ще і в тому випадку, якщо настане дефолт, якого всі так побоюються.

Міжнародний фонд Блейзера стверджує, що курс гривні до кінця 2015 року не перевищить 25-27 гривень за долар. Як бачимо прогнози абсолютно різні, але всі вони сходяться на тому, що національна валюта найближчим часом, на жаль, буде ще знецінюватися. Простіше кажучи, до кінця 2015 року можливі коливання курсу від нинішньої позначки і до 30 гривень за долар, при цьому середній курс за рік буде відповідати значенню, озвученому представником Міжнародного фонду Блейзера.

На курсі гривні позитивно позначиться зниження імпорту, а також той факт, що населення України практично не представлено на валютному ринку. Якщо раніше в певний період часу населення могло дати небувалий попит відразу на мільярд доларів покупки, то тепер такі цифри навіть не фігурують. У людей просто немає грошей для купівлі валюти. Ще одним позитивним фактором для економіки України повинні стати різні програми іноземного кредитування, закордонні інвестиції, а також приплив коштів, що забезпечуються за рахунок трудових мігрантів.

Експрерти нашої команди Все PRO Гроші підтримують обговорення питання про курс гривні, але з точки зору того, що складно визначити майбутній курс валют або стійкість економіки, так як на ці аспекти життя держави впливає занадто багато різних факторів. Саме тому не варто піддаватися паніці у разі прочитання статті про різкий стрибок або падіння гривні, ніхто не дає гарантії на те, що саме цей сценарій буде здійснено.

Просту людину і зовсім більше повинне турбувати питання про те, як зберегти свої заощадження від ризиків інфляції. Один із способів заощадження — участь в інвестиційних фондах на основі облігацій. У структурах таких фондів обов'язково присутні валютні облігації. При падінні курсу гривні ціна інвестиційного сертифіката зростатиме.

Другий варіант — це відкриття і утримання позиції покупки за ф'ючерсом на валютну пару гривня-долар. А третій варіант — розміщення валюти на депозиті в надійному банку, але цей спосіб в даний момент не надто вигідний, оскільки по закінченні встановленого банком часу депозиту, вкладник, швидше за все, отримає свою суму в гривневому еквіваленті, втративши при цьому ще деяку кількість грошей на відсотках по обміну.

Падіння економіки в 2015 році

Підсумуємо вищесказане:

 1. У нинішній ситуації не реально спрогнозувати курс валют — занадто багато факторів, що впливають.
 2. Вивчіть питання в якій валюті зберігати гроші, диверсифікуйте вкладення в різних валютах і в різних фінансових інструментах, що дозволить мінімізувати ризики втрати заощаджень.
 3. Складіть для себе план інвестицій для досягнення цілей, який враховуватиме коливання курсу, дотримуйтеся прийнятого плану і не витрачайте час на спроби виграти на нестабільності курсу — це забирає багато часу, але дає мало результатів.
 4. Інвестуйте в себе, в свою освіту і застосовуйте отримані знання в житті — такі інвестиції дадуть значно більше результатів в довгостроковій перспективі.
 5. Для економії часу і не допущення помилок звертайтеся до фахівців, які допоможуть вам зберегти гроші і досягти мети при мінімальних ризиках.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of