Біткоїн вже офіційно представлений на фондовій біржі!

bitcoin-trading

Біткоїн вже офіційно представлений на фондовій біржі!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 550 просмотров

«Майбутнє світової фінансової системи» чи «фінансова піраміда»? До криптовалют ставилися і ставляться по-різному. Експерти та обивателі давно поділилися на шанувальників та хейтерів біткоїну та «ефіру».

7

Проте проти фактів не посперечаєшся. Регулятори великих держав потроху визнають біткоін реальним активом поряд із традиційними акціями та облігаціями.

2021 року криптовалюта відкусила черговий шматок фінансового ринку. Наприкінці жовтня у США було випущено перший американський ETF фонд, прив'язаний до біткоїну. За два дні в нього інвестували $1 млрд. Це стало рекордом темпу зростання за останні вісімнадцять років.

Чому американський регулятор пішов на цей крок? Данина моді? Спроба заробити на шаленому попиті на світову валюту XXI століття? Чи криптовалюта справді може стати альтернативою золоту в періоди зростання темпів інфляції?

Розбираємось у ситуації разом із командою ВСЕПРОГРОШІ.

Що потрібно знати про біткоін-ETF?

Фонд має назву ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO). Він заснований на біткоін-ф'ючерсах товарної біржі Чикаго і був офіційно схвалений SEC (Комісією з цінних паперів і бірж США). Новий ETF запустила в обіг компанія ProShares.

«Днем народження» біткоїн на американській фондовій біржі можна вважати 19 жовтня 2021 року. У перші ж хвилини торгів BITO обсяг торгів перевищив позначку $280 млн. Новий ETF легко увійшов до ТОП-15 фондів із найактивнішою першою сесією.

За кілька днів після приголомшливого успіху ProShares Bitcoin Strategy ETF на ринок вийшов схожий біржовий фонд під назвою Valkyrie Bitcoin Strategy. Зауважимо, що такого вражаючого результату як BITO, другий біткоін-ETF вже не показав. Однак тенденція очевидна… І в черзі на отримання дозволу від SEC зараз «стоїть» ще кілька ф'ючерсних біржових біткоін-фондів.

До речі, перший у світі біткоін-ETF було запущено майже рік тому у лютому 2021 року на фондовій біржі Торонто. Purpose Bitcoin ETF торгувався одразу під двома тикетами: в американських та канадських доларах. Таким чином, комісія з цінних паперів Онтаріо (OSC) стала першою у світовій історії, хто офіційно схвалив біржовий фонд на біткоїн.

4

 

До речі, біткоїн – не єдина криптовалюта, якій пророкують серйозне зростання. На схвалення з боку головного регулятора Уолл-стріт чекає друга за популярністю криптовалюта Ethereum. Як тільки це станеться, експерти прогнозують, що ціна «ефіру» підскочить до $15 000 вже до весни наступного року (а це більш ніж потрійне зростання).

Переваги та недоліки біткоін-ETF

Головний плюс інструменту у тому, що тепер у криптовалюти можуть інвестувати класичні хедж-фонди та пенсійні фонди. Так, наприклад, сюди планує інвестувати південнокорейський пенсійний фонд Korean Teachers Credit Union. У ринок цифрових активів також вирішив вкластися і ізраїльський Altshuler Shaham. До виходу на ринок біткоін-ETF пенсійні фонди не мали права тримати у своєму портфелі криптовалюту.

Крім того, біткоін-ETF розширить інвестпул фінансових консультантів.

Та й в очах приватних інвесторів новий продукт виглядає дуже привабливо. Тепер мільйони інвесторів зможуть заробляти на коливаннях біткоїну, не беручи на себе турботи та ризики щодо зберігання криптовалюти.

Ще один плюс таких біржових фондів: вони гарантовано згладжуватимуть коливання ціни біткоїну. Адже до складу будь-якого біткоін-ETF входять не лише ф'ючерсні контракти на криптовалюту, а й інші інструменти фінансового ринку.

Основний недолік інвестицій у біткоін-ETF поки що зводиться лише до одного пункту — високої витратної частини для інвестора. Будь-який біржовий фонд стягує з клієнтів комісію за обслуговування. Плата за біткоін-ETF буде вищою, ніж за традиційними ETF (обслуговування ф'ючерсів більш витратне, ніж традиційних активів).

Чому росте біткоїн?

9 листопада 2021 року популярна криптовалюта встановила новий історичний рекорд, подолавши позначку $68 000 за монету. Ринкова капіталізація біткоїну сьогодні становить трохи менше ніж $1,3 трлн. (це більше, ніж капіталізація Тесла).

Рекорд виглядає ще більш вражаючим, якщо згадати, що лише рік тому біткоїн коштував близько $11,5 тис. за монету.

Щоправда, у липні 2021 року курс криптовалюти змусив інвесторів неабияк понервувати. Тоді біткоїн впав нижче за $30 тис. на хвилі жорстких обмежень у Китаї. Після прямого попредження з боку уряду місцева влада стала масово забороняти майнінг. А будь-які транзакції у криптовалюті прирівняли до незаконної фінансової діяльності.

6

Що ж змусило біткоїн швидко «встати з колін» і лише за кілька місяців узяти нову висоту?

Перша причина очевидна: схвалення SEC першого біткоін-ETF на Нью-Йоркській Фондовій Біржі. Лише на одній цій новині у пресі курс криптовалюти підскочив одразу на 5%.

Схвалення біткоїну з боку SEC – явний сигнал офіційного визнання криптовалюти як нового класу активів. Дедалі більше приватних інвесторів та компаній хочуть бачити криптовалюту (або її похідні інструменти) у своєму інвестиційному портфелі.

Друга причина зльоту біткоїну, як не дивно – зростання інфляції у Сполучених Штатах і в усьому світі. Як «тиха гавань» у 2021 році інвестори все частіше розглядають не звичне золото, а криптовалюту.

Найкраща стратегія інвестицій у біткоїн: «за» та «проти»

Більшість аналітиків дають інвесторам просту пораду: не перевіряти курс біткоїну постійно. Криптовалюта – надзвичайно волатильний інструмент. У довгостроковій перспективі ціна біткоїну неодноразово падатиме і знову зростатиме, пробиваючи все нові й нові позначки.

І якщо Ви зважилися на покупку такого волатильного активу, краще купити його — і забути, не звертаючи уваги на різкі спади і підйоми ціни. За останні п'ять років біткоїн загалом показує впевнене зростання. І потенціал зростання криптовалюти ще не вичерпано. На думку більшості експертів, біткоїн коштуватиме $100 тис. вже наступного року.

Звісно, не всі аналітики розглядають криптовалюту як серйозну інвестицію. Основні аргументи «опозиції» виглядають так:

  • ціна біткоїну зростає виключно на довірі інвесторів. І рівно до того моменту, поки центробанки не заборонять його ходіння;
  • Криптовалюта  - лише модний віяння. Молоді інвестори розглядають її як альтернативу золоту, хоча для цього немає жодних підстав;
  • прогнозувати котирування на біткоїн неможливо (фундаментальний аналіз тут марний, а використовувати технічний ризиковано). На відміну від традиційних активів ціна криптовалюти взагалі не залежить від економічних реалій;
  • висока волатильність біткоїну обумовлена ​​саме тим, що він не має реальної цінності. Тому не можна навіть приблизно прорахувати ні його максимально можливу для входу ціну, ні нижню межу падіння (біткоїн легко може впасти навіть до нуля);
  • залучення інвестицій у біткоін – це гігантська та складна «фінансова піраміда». З однією істотною відмінністю: криптовалютний «міхур» може лопатися і надуватися нескінченну кількість разів.

Команда ВСЕПРОГРОШІ вважає біткоїн волатильним та високоризиковим активом. Проте в окремих випадках його можна включати в інвестиційний портфель. Все залежить від конкретної фінансової ситуації інвестора, його цілей та стратегії інвестування.

А записатись на безкоштовну фінансову консультацію можна тут.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of