Інвестиційний план. Як його правильно скласти і куди вкласти гроші?

Інвестиційний план

Інвестиційний план. Як його правильно скласти і куди вкласти гроші?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 9,060 просмотров

Кожен з нас намагається зробити все для того, щоб бути фінансово незалежним і благополучним. Гроші в сучасному світі відіграють все ту ж роль, що і завжди — це той інструмент, який дозволяє реалізовувати всі свої мрії та прагнення, задовольняти свої потреби.

Особистий інвестиційний план — це важливий і потрібний документ, який відобразить всі ваші поточні фінансові справи, цілі, пункти реалізації плану. Ми, як і багато фінансових консультантів рекомендуємо вам обов'язково переносити свій план на папір, перебуваючи тільки у вашій голові, він не принесе вам ефективних результатів. Візуалізація своєї мрії, розкладена по поличках на папері або моніторі планшета — це ефективний стимулюючий засіб, що підштовхує до дій у правильному напрямку.

Важливо знати: мінімальний термін, на який повинен бути складений ваш інвестиційний план — не менше 10 років.

Як скласти свій інвестиційний план?

 

  1. Поставити перед собою мету (цілі)

Саме ваша мета і стане основою успішного інвестиційного плану. При роботі з клієнтами ми зазвичай запитуємо про їхні цілі, так як одне із завдань незалежного фінансового консультанта, допомогти людині досягти бажаного оптимальним способом і в оптимальні терміни, використовуючи інвестиційний план і фінансові інструменти для інвестицій. На жаль, у багатьох людей відповіді бувають абстрактними: комусь потрібна фінансова незалежність, інші хочуть бути дуже багатими. З таким формулюванням взагалі ніколи не отримаєш бажаного результату. А от якщо ви чітко уявляєте, що хочете через 2 роки оновити автомобіль або купити через 10 років квартиру, вивчити свою дитину і дати йому престижну освіту — ось це і є конкретна мета, заради якої ви і будете створювати свій фінансовий план.

Ваші цілі і стануть критерієм для вибору вкладень і збільшення капіталу. Напрямок інвестицій визначається в залежності від потреб. Наприклад, для збереження грошей застосовуються: депозити, накопичувальні програми страхування, інвестиції в дорогоцінні метали, зберігання у валюті, покупка прибуткових інтернет ресурсів, нерухомість різної спрямованості.

  1. Перш ніж складати інвестиційний план, дайте для себе відповіді на такі головні питання:
  • Коли (в якому віці) ви плануєте залишити своє основне місце роботи або свою активну участь у бізнесі?
  • Яку суму повинні складати ваші виплати (пасивний дохід) кожен місяць?
  • Які цілі ви плануєте реалізувати в найближчі 10 років?

Виходячи з отриманих відповідей, можна приступати до подальшої розробки свого фінансового проекту.

  1. Розгляньте свою сьогоднішню фінансову ситуацію

Після того, як ви чітко поставили перед собою цілі і сформулювали свої бажання, приступайте до оцінки свого фінансового становища в даний момент. Можна скористатися сучасними бухгалтерськими програмами, які допоможуть швидко звести всі баланси, побачити статті доходів і витрат.

При аналізі своїх активів і пасивів, відразу оцініть і виділіть ті статті, які приносять вам дохід (акції, депозити, нерухомість тощо) і ті, які змушують вас робити витрати (автомобіль, будинок або квартира).

 

Цілі інвестиційного плану

 

В аналізі вашої фінансової ситуації повинні бути присутні такі пункти:

  • Всі джерела вашого щомісячного доходу з точними сумами надходжень;
  • Ваші щомісячні витрати в розрізі статей витрат і сумами по кожній з них;
  • Наявність активів, які не приносять вам дохід (наприклад, у вас в сусідньому місті пустує квартира тітки, і ви не здаєте її в оренду);
  • Активи, які стабільно дають прибуток (ви здаєте в оренду свій гараж);
  • Пасиви;
  • Оцінка ваших дій по ефективності щомісячних витрат.
  1. Захистіть себе від несподіванок

Економіка і взагалі все наше життя настільки нестабільні, що необхідно перед тим, як починати інвестування, убезпечити себе від різних ситуацій: затяжні хвороби, тимчасова втрата працездатності і т.д. Обов'язково використовуйте страхування від усіляких ризиків.

Друга обов'язкова умова захисту — подушка безпеки, яка допоможе вам у випадку обставин, не виводити свої кошти з інвестиційного портфеля.

Сьогодні ми також рекомендуємо подбати про свої пенсійні заощадження, причому це слід зробити якомога раніше.

Отже, перед інвестуванням і розподілом своїх коштів за різними інструментам інвестицій, ви повинні:

  • Застрахувати свою працездатність і здоров'я;
  • Створити подушку безпеки, яка допоможе при необхідності прожити без роботи мінімум 6 місяців;
  • Подумайте про своє пенсійне забезпечення.

Нарівні із захистом своїх інвестицій від фінансових ризиків, ви повинні подбати і про те, щоб жодна стороння особа не мала доступу до ваших коштів та інформації. Тому постарайтеся ретельно стежити за своєю поштою, не відкриваючи підозрілі листи, встановіть всюди складні паролі.

  1. Визначте розмір суми на інвестування

До цього пункту інвестиційного плану слід підходити відповідально. От уявіть собі, що сьогодні є люди, які при доході в 10 000 гривень, абсолютно не мають жодних накопичень, а про інвестиції й заїкатися не варто. А багато в добавок мають ще кілька кредитів, хоча спокійно могли б правильно розпорядитися грошима і стабільно збільшувати свої накопичення і набувати бажане за свої гроші.

Ми рекомендуємо вам встановити для себе відсоток від усіх надходжень грошей і коли кошти виявляються у вас на руках, відразу інвестувати їх. Як правило, середній розмір суми, становить 10% — ви не помітите якийсь негативний вплив на свій звичний спосіб життя, якщо будете відкладати таку суму. А якщо ми до цього ще й додамо по 10% від доходу всіх членів сім'ї, та ще й додаткові джерела заробітку, тоді вийде дуже навіть добре.

Паралельно з цим, визначте розмір коштів, які ви будете готові відкладати в кінці місяця. У цьому випадку, використовуйте свою домашню бухгалтерію: зменшіть витрати, видаліть ті витрати, які не приносять вам ніякої користі і задоволення. Коли ви раціонально підійдете до розподілу доходів та скоротите витрати, то ті суми, які в кінці місяця опиняться в чистому залишку, можна спокійно вкладати в інвестиції.

 

Куди інвестувати гроші?

 

Таким чином, для виділення коштів на інвестування ви повинні:

  • Провести аналіз свого фінансового становища сьогодні;
  • Завжди відкладати з кожного надходження мінімум 10% в свій фонд інвестицій.
  1. Визначте свої стратегії та інструменти для інвестування

Для примноження гроші інвестуються в бізнес, інвестиційні фонди, валютні та фондові біржі, нерухомість. Але для акумулювання грошей і отримання достатнього капіталу для подальших інвестицій, ми рекомендуємо вам помістити гроші в банк. Переваги такої інвестиції полягають в надійності і оптимальних умовах, нормальному рівні процентної ставки. Після того, як у вас вже буде в наявності істотна сума грошових коштів, яку ви отримали від банківського депозиту, ви можете приступити до вибору інших інвестиційних інструментів.

Сьогодні ефективно працює маса пасивних методів заробітку і накопичення, за допомогою яких можна швидко наблизитися до фінансової незалежності.

Для створення пасивного доходу прекрасно підходить нерухомість, ті ж депозити, акції підприємств, інвестиції в партнерський бізнес, спільні проекти, авторські права, інвестиції в акції та цінні папери, ПІФи.

При виборі інструментів пасивного доходу, ви повинні усвідомлювати, що будь-який розмір капіталу повинен працювати і тут неважливо, є у вас 1 000 гривень, 10 000 або 100 000 гривень. Головне — для кожної суми вибрати оптимальні методи інвестування.

Ідеальний варіант для інвестора — це кілька інструментів пасивного доходу, причому намагайтеся постійно створювати нові джерела доходу. Ви, як і будь-яка інша людина, не дуже легко заробляєте свої гроші. Тому для того, щоб їх зберегти, ви повинні чітко розуміти, як працює кожен інвестиційний інструмент, протягом якого часу, ви зможете отримати прибуток. Кожен інструмент повинен бути прозорим і зрозумілим, без всяких спекуляцій та ігор.

Важливо знати: починаючий інвестор завжди повинен забезпечити себе подушкою безпеки, яка допоможе йому втриматися на плаву в разі непередбаченої ситуації.

Ризикувати з інвестиціями можна в тому випадку, коли ваші накопичення (подушка безпеки) зможе забезпечити вам нормальний рівень існування хоча б 1 рік.

Коли ви приступаєте до вибору інструментів інвестування, це називається формуванням особистого інвестиційного портфеля. Застосування різних способів отримання пасивного доходу забезпечить вам захист від втрати всього капіталу. Тому ви повинні інвестувати різними методами і використовувати всі доступні для вас джерела пасивного доходу.

На самому початку своєї інвестиційної «кар'єри» вам слід брати до уваги, що спокус буде маса: пропозиції банків з високими відсотками по депозиту, такі ж великі суми доходу по акціях і т.д. Важливо розуміти, ви будете самостійно інвестувати, тобто займатися цим професійно чи будете звертатися до фахівців. Є напрямки, де для заробітку просто необхідні спеціальні знання та навички, а без них ви швидше втратите свої гроші. Наприклад, той же фондовий ринок або та ж нерухомість зажадають від вас ретельного аналізу ситуації на сьогоднішній день, уміння робити прогнози на завтра.

 

Як скласти інвестиційний план?

 

При пошуку способу інвестування, ви повинні враховувати і такий момент, як доступність грошових коштів. Наприклад: ви знаєте, що незабаром вам можуть знадобитися якісь гроші і в цьому випадку, використовуйте банківський депозит, з терміном саме на той час, по закінченню якого ви і вилучите свої гроші.

При іншій ситуації, коли ваше фінансове становище і розмір фінансової подушки дозволяють не переживати про кошти, краще робити довгострокові вклади, які принесуть набагато більше прибутку, ніж короткочасні.

І ще один дуже важливий момент. Сьогодні перед початківцями інвесторами стоїть прекрасна можливість отримати таку кількість корисних знань та інформації про всі інструменти інвестування та пасивного заробітку, що ви цілком можете впоратися і самі, поступово навчаючись і набуваючи навички успішної людини. Ви можете і навіть повинні купувати книги, присвячені інвестиціям, прислухатися до порад професіоналів і користуватися послугами фінансових консультантів. Такий системний підхід стане запорукою вашого ефективного просування до своїх цілей і найголовнішої з них — набуття фінансової незалежності.

А щоб ви заклали надійний фундамент у своїх знаннях теми інвестування, почніть впроваджувати в життя закони грошей, якими користуються мільйонери, використовуйте методи і способи ефективного планування та управління особистими фінансами. Все це і навіть більше отримаєте прямо зараз у безкоштовному відеокурсі .

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of