Купити квартиру і … жити далі!

картинка в соцмережу

Купити квартиру і … жити далі!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,826 просмотров

Про що може мріяти молода людина? Про щасливу сім'ю, про здорових та розумних дітей, про авто,  про цікаву роботу чи свій бізнес, про подорожі. Хто про що! Проте в  багатьох молодих людей є спільна мрія — власне житло, своя квартира.

Жити окремо від батьків — це так важливо! Ще важливіше — бути незалежним від них як психологічно, так і фінансово. Хочеться, щоб це відбулося якнайшвидше. Саме тому дехто з молодих людей з метою якнайшвидшого  та повного відокремлення від батьків робить помилки, про які шкодуватиме дуже довго.

Які це помилки та як їх уникнути? Повірте, занадто часто доводиться зустрічатися з наслідками таких необдуманих рішень та вчинків молодих людей, котрі були здійснені на   основі поширених стереотипів. Такі дії ще довго впливатимуть на їх подальше життя. А тому хочу попередити вас та, можливо, вберегти від втрати не лише грошей, а також й іншого ресурсу, який поповнити неможливо — часу.

Отже, стереотипні міркування, з котрими найчастіше доводиться зустрічатися, та проблеми, які через це виникають.

1. Збирати гроші на квартиру буду під матрацом.

під матрасомЦе зовсім безграмотно! По-перше, гроші там зовсім не працюють, а тому знижується їх купівельна здатність. По-друге, завдяки доступності цих грошей і ви можете їх витратити на щось зовсім не заплановане, і хтось може їх у вас забрати назавжди, тобто вкрасти. Один з Законів грошей каже, що гроші повинні працювати. Де вони будуть працювати, в якій фінансовій установі, як вибрати відповідні фінансові продукти? Важливі питання, і на них потрібно якось шукати відповіді. До речі, не завжди найкращим інструментом є банківський депозит. Наприклад, батькам, в яких є малі діти, підійде зовсім інший накопичувальний фінансовий продукт, котрий чітко “заточений” саме під них.

2. Ми будемо жити окремо. А тому орендуємо собі квартиру.

Перед тим, як прийняти це рішення, варто зважити всі аргументи — і за, і проти.

Аргументом “За” є емоційна незалежність, прагнення жити так, як хочу, робити вдома те, що хочу, не вислуховувати “моралі” від батьків чи інших родичі за брудний посуд, розбите горнятко чи повне відро сміття.

Аргументом “Проти” є те, що гроші, котрі ви сплачуєте за оренду квартири чи кімнати, є банально втраченими для вас. Ви збагачуєте іншу людину, котра заробляє на здачі житла в оренду. При цьому така “самостійність” ніяк не наближає вас до вашої мрії — жити окремо від батьків у СВОЇЙ квартирі.

плануємоКраще зберіть всю свою волю в кулак, при потребі, стисніть зуби, щоб не реагувати на зауваження рідних, з котрими ви живете. Так, це складно, це вимагає певних зусиль,  часто доводиться йти на компроміс. Але ті гроші, котрі ви планували платити за оренду, зможете відкласти на купівлю свого житла, своєї омріяної квартири. Справді, щомісяця не лише збережіть, а відкладіть 1500—2000 грн., а, можливо, і більше. Це не просто, це значно складніше, ніж платити за оренду, проте ваша ціль варта того! Якщо ваші 2000 грн. будуть працювати з капіталізацією під 12% річних (складний відсоток), то вже через 5 років у вас буде 165 000 грн. , а якщо під 18% — то 195 000 грн. Це при тому, що відкладете  ви лише 120 000 грн., решту гроші “напрацюють”. Ось і маєте гроші на перший внесок... Крім того, маємо ще один позитивний результат — у вас виробиться стійка звичка відкладати та заощаджувати, що саме по собі вже корисно.

Ну, а той, хто каже, що це довго і важко, нехай і далі сприяє заробіткам на оренді власнику квартирі.

3. Трохи грошей на квартиру вже маємо. Решту візьмемо в кредит. 

Маємо весільні гроші, батьки подарували, продали дачу  чи авто. Справді, трохи грошей назбиралося, а тому треба швиденько купити собі омріяне житло. Беремо кредити, якось та заплатимо.

кредитВ цій важливій справі “якось” зовсім не підходить. Через таке “якось” багато людей не лише позбулися квартири,  що була придбана в кредит, а ще кілька років після цього віддавали та й продовжують віддавати борги та штрафи після продажу квартири банком.

Тут потрібен чіткий розрахунок своїх можливостей з врахуванням усіх ймовірних ризиків. Сподіватися на те, що “Всі разом якось цей кредит потягнемо” або “Батьки допоможуть, у них хороша пенсія” в жодному разі не варто.

З розповіді однієї клієнтки: “Купили квартиру в кредит, бо тато якраз вийшов на пенсію в 60 років. Пенсія в нього майже 3000 грн., планували, що саме ці гроші будуть йти на оплату кредиту, ми ще 1500 грн. якось додамо щомісяця. А в 62 роки батька не стало, і відразу проблеми з кредитом, борги, штрафи… І хто б міг подумати, що такий здоровий мужчина так швидко від нас піде…”

Люди не врахували ризик, причому досить очевидний, адже в Україні середня тривалість життя чоловіків 63 роки. Саме тому  кредит довелося оформили на сина, адже батькові в його віці кредит ніхто на дав би. Причому ще й довідку про дохід з роботи довелося підробити.  Назбирали люди собі на свою голову купу проблем, а як наслідок — втратили квартиру та ледве розрахувалися з боргами.

Перед тим як взяти кредит, варто порадитися з фахівцем, котрий вміє подивитися на вашу фінансову ситуацію зі сторони, знає, які ризики потрібно врахувати саме вам.

4. Буду віддавати всю свою зарплату, а жити на зарплату жінки (чоловіка).

грошіДуже ризикований варіант. Тут ризиків правді багато, це і зменшення доходів, і звільнення з роботи, і хвороба чи нещасний випадок. Вважати, що  “з нами нічого не станеться” позитивно, проте абсолютно безвідповідально. Кризові моменти можуть статися в житті будь — якої людини, і що робити далі?

Банк може дозволити вам взяти кредит на таких умовах, що вам потрібно буде щомісяця платити не більше 60% вашого офіційного доходу. Насправді, це небезпечно та безвідповідально, це безграмотно. Грамотно, коли ви віддаєте на оплату іпотечного кредиту (тіло та відсотки по кредиту) 20%, максимум 30% вашого щомісячного доходу.

5. От візьму кредит, а якщо не потягну?

Питання правильне і своєчасне, краще про це задуматися перед тим, як документи на іпотеку підписані. Найкращий спосіб дізнатися, чи потягнете — зробити тренувальний забіг. Запитуєте в банку, скільки вам доведеться платити щомісяця, якщо візьмете кредит. Тоді відкриваєте в банку депозит з можливістю поповнення і починаєте саме таку суму відносити щомісяця в банк. Робите це регулярно протягом 6-9 місяців. Тоді ви точно будете знати, чи “потягнете” свій кредит.

З досвіду знаю, що багато хто “зривається” вже   через 2-3 місяці, важко, не тягне. Це добре, адже якщо ви не поповните депозит місяць чи два, то банк не образиться, а якщо не внесете черговий платіж по кредиту, точно будуть проблеми.

Якщо ж все добре і ви самі переконалися, що тягнете, то за цей час у вас на депозиті  ще додатково  назбиралася сума для першого внеску, що також корисно. Ну і звичка виробилася рахувати свої гроші та грамотно ними керувати.

Цікаво, чи знайшли в себе деякі з перелічених стереотипів? Чи зустрічалися з проблемами, котрі тут описані, ви або ваші близькі? Можливо, ця стаття допоможе комусь не наступити на чергові фінансові граблі.

Звідки знаю про ці проблеми я? Мені часто доводиться чути про це від своїх клієнтів. І не лише чути, а й пропонувати шляхи їх вирішення. Адже мій фах — незалежний фінансовий радник, працюю за принципом “всі фінанси”, тобто надаю консультації з різних питань фінансового ринку. Консультації стосуються, в основному, питань управління особистими фінансами.

Доводиться відповідати на багато різноманітних питань, як то:

— Як вибрати надійну фінансову установу?

— Як підібрати оптимальний фінансовий продукт?

— Як отримати повернення сплачених податків при іпотечному кредитуванні?

— Як захиститися від можливих ризиків, котрі виникають при довготривалому кредитуванні?

— Як домовитися з банком, якщо виникли проблеми з оплатою кредиту?

— Що треба зробити, щоб родина гарантовано мала своє житло? 

Родині потрібно не лише придбати квартиру, а й купити авто, поїхати на відпочинок, дати дітям освіту, забезпечити собі достойне життя в майбутньому. І на все це потрібні гроші!

квартираКожна людина, кожна родина має свій комплекс стартових умов, цілей, побажань, проблем, можливостей. Врахувати це все, та ще й захистити від ймовірних ризиків — складне, комплексне завдання. Немає родини, в якої лише одна фінансова ціль – придбати житло, а тому треба враховувати ще й інші потреби та бажання, вирішувати все оптимально та гармонійно. Саме тому цими питаннями займається фахівець з питань особистих фінансів — незалежний фінансовий радник.

Не чули про таких фахівців? Не дивно, фах новий для України. Проте багато європейців мають особистого фінансового консультанта, як і адвоката чи лікаря. Фінансовий ринок в Україні за останні 10 років дуже зріс, з'явилися нові фінансові продукти, проводяться чи готуються фінансові реформи. За всім цим неможливо самому прослідкувати, та й не варто, адже є можливість звернутися до фахівця.

Співпраця з фінансовим радником не лише забезпечить вам грамотне управління своїми коштами, не лише заощадить час, а й забезпечить, що у вас в будь-якій ситуації будуть гроші.

І тоді ви зможете придбати житло та будете впевнені в завтрашньому дні. Нехай завтра приходить!

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 5c50ac0b2cba5---------------------------------------------145_1200

  Що потрібно знати про страховий стаж

  Кожен новий уряд обіцяє українцям проведення пенсійної реформи, та всякий раз «списи ламаються» про величезний дефіцит Пенсійного фонду (ПФ). Поки, все, що ми бачимо – це так зване осучаснення пенсій, яке виражається в оновленні формули...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 1

  Як оцінити прибутковість інвестицій і куди вкласти гроші в 2021-му році?

  Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of