Особистий фінансовий план. Як правильно скласти?

Особистий фінансовий план

Особистий фінансовий план. Як правильно скласти?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 17,967 просмотров

Коли розмова заходить про фінансовий план, багато хто відразу асоціюють його з великим підприємством або компанією, які зіставляють свої дії і розвиток саме з пунктами цього плану. Але дуже корисно і вам скласти щось подібне. Звичайно в тому випадку, якщо ви хочете досягти певних успіхів і благополуччя.

Фінансовий план — це сукупність певних заходів, яка дозволить вам спланувати свої грошові надходження і їх подальші розтрати таким чином, щоб досягти реалізації своїх цілей.

Іншими словами, особистий фінансовий план — це порядок всіх дій зі своїм бюджетом (надходжень фінансів, їх заощаджень, інвестицій і витрат), які ви направляєте на досягнення мети — розплатитися з боргами, накопичити гроші для придбання автомобіля або квартири, створити пасивний дохід, з'їздити на відпочинок і т.д.

Мета фінансового плану

 

У кожного з нас є свої цілі, згідно з якими ми і будемо складати особистий фінансовий план. Але присутні загальні принципи побудови схеми досягнення благополуччя, і ми рекомендуємо обов'язково включити їх у свій фінансовий план.

Важливі складові фінансового плану:

  1. Конкретний термін реалізації мети (мрії);
  2. Конкретні дії та заходи, спрямовані на реалізацію своїх цілей;
  3. Конкретні терміни виконання кожного заходу окремо.
Важливо знати: терміни реалізації всього фінансового особистого плану повинні відповідати термінам втілення в життя мети, а кожен захід, спрямований на реалізацію, ви повинні планувати завжди щомісяця і послідовно.

Відзначимо, що для полегшення реалізації своїх цілей, можна складати не один, а кілька планів:

  • Короткостроковий;
  • Середньостроковий;
  • Довгостроковий.

 

 

 

Давайте розглянемо, як правильно скласти особистий фінансовий план для певного відрізка часу.

  1. Формулюємо фінансову мету.

 

 

На цьому першому етапі ви повинні точно визначитися зі своїми життєвими цілями:

  • Найкоротший термін (найближчі місяці);
  • Поточний рік;
  • На 3 (5) років;
  • На 10 (20) років.

 

 

 

 

При необхідності ви можете варіювати терміни реалізації цілей, виключати деякі пункти, якщо у вас вже є конкретна мета.
Тепер важливо пам'ятати про найголовніші пункти, які повинні входити в ваші періоди реалізації плану. Приміром, в найближчій перспективі (а це у нас найкоротший термін, кілька місяців) вам потрібно розплатитися з усіма своїми боргами, закрити кредитні карти і т.д.

 

Цілі фінансового плану

 

Другий етап, обов'язковий після «підчищення фінансових хвостів» — це створення заощаджень зі своїх грошових надходжень.
Потім приступаємо до планування цілей, пов'язаних з майбутніми великими витратами: навчання дітей, покупка заміського будинку, нового автомобіля і т.д.

Важливо знати: виконання всіх пунктів обов'язкове, особливо, що стосується ваших кредитів і боргів — чим швидше ви з ними розпрощаєтеся, тим швидше почнете бачити результати своїх накопичень і поступову реалізацію своїх цілей, в повній відповідності з планом.
  • Створюємо для себе додаткові джерела доходу. Як правило, найефективніші — це пасивні інструменти (інвестиції, дивіденди) і активні (додатковий заробіток, участь в успішному проекті в якості партнера);
  • Плавний перехід від активного доходу (своєї роботи) до пасивного.
Важливо знати: кожен пункт списку фінансових цілей повинен мати конкретні терміни виконання, чіткі суми коштів (з урахуванням непередбачених ситуацій).
  1. Конкретизуйте своє справжнє фінансове становище і повністю його проаналізуйте.

 

 

В цей пункт фінансового плану обов'язково повинна входити така інформація:

  • Всі доходи і витрати по пунктах;
  • Щомісячні фінансові витрати і грошові надходження, розписані по кожній статті окремо;
  • Статті фінансових надходжень, які йдуть від пасивного доходу;
  • Статті надходжень від активних інструментів (вашої роботи, в якій ви приймаєте безпосередню участь);
  • Ваші особисті кошти;
  • Можливі кредитні фінанси.
Важливо знати: якщо у вас є в наявності активи, які просто висять мертвим вантажем (квартира, в якій ви не проживаєте, земельна ділянка тощо), прийшов час перетворити їх на пасивние джерело доходу — квартиру і землю можна здавати в оренду.

Після того, як ви проведете ретельний аналіз усіх складових пункту №2, ви побачите повну картину того, як можна збільшити свій дохід і мінімізувати свої витрати. Це стане першим кроком до ефективної реалізації ваших фінансових цілей.

  1. Складіть план по позбавленню від усіх боргів і поетапне створення своїх особистих резервів.

 

Ви повинні розуміти, що з багажем з кредитів і боргів, ніколи не стати успішною людиною, тому необхідно якомога швидше позбавити себе від подібних фінансових обов'язків. Аналогічна ситуація і з відсутністю у вас фінансового резерву, що може в одну мить, при непередбаченій ситуації (втрата роботи, раптова хвороба, поломка автомобіля, ДТП), повністю залишити вас без усіх накопичень. А якщо ви себе підстрахуєте і створите «подушку безпеки», іншими словами — особистий фінансовий резерв, тоді забезпечите собі захист від різного роду напастей і несподіванок. До речі, фінансовий резерв потрібен також для приємних і цілком очікуваних подій таких як народження дитини, весілля і т.п. Детально про фінансовий резерв і таємні закони грошей, якими користуються мільйонери, дізнайтеся в безкоштовному відео курсі «Управління особистими фінансами»

  1. Створюємо свою стратегію і фінансову тактику особистого фінансового плану.

 

 

В цьому пункті необхідно розробити особисту стратегію, яка приведе вас до досягнення цілей. Приміром, ви можете створити свої джерела пасивного доходу, знайти нові активні способи заробітку і поповнення своїх накопичень, які допоможуть вам швидше рухатися до намічених цілей.

Термін «тактика» в даному випадку означає ваші конкретні певні грошові суми і всі дії, завдяки яким ви і станете реалізовувати поставлені цілі.

Давайте розберемо цей пункт на невеликому прикладі:

  • Ви розробляєте стратегію: йдете в банк і відкриваєте накопичувальний рахунок, терміном на 1 рік і вибираєте програму, яка передбачає ваші щомісячні внески, а також щорічне повторне розміщення цього вкладу та його відсотків;
  • Розробляємо тактику: перший внесок у вас становить 1000 гривень, і кожен місяць ви додатково робите вклади в розмірі 500 гривень, які берете з основного джерела своїх доходів (з зарплати).

Всі ефективні типи стратегій сьогодні можна розділити на кілька груп, які мають відмінності за ступенем вашого ризику:

  • Консервативні, які мають наймінімальні ризики. Як правило, це ваші депозитні вклади в надійних банках і накопичувальні програми в страхових компаніях;
  • Помірні характеризуються середніми ризиками і частіше за все, вони можуть з'явитися в той момент, коли ви починаєте вкладати свої кошти в інвестиції, цінні папери;
  • Агресивні — з самими максимальними ризиками. Цей тип стратегій може включати інвестиції у власний бізнес, покупку цінних паперів, торги на фондовій і валютній біржі, і т.п.

При виборі стратегії, ви повинні розуміти, що працюючи самостійно з більш ризиковими інвестиціями, ви повинна володіти певними знаннями та навичками. Саме вони можуть зменшити ваш ризик і суми втрат в разі програшу. Тому, якщо ви нічого не розумієте в цих інструментах накопичень та примноження своїх грошей, то можливо не варто й ризикувати: відкладіть до кращих часів, коли зможете навчитися правильно ризикувати. Якщо вже зовсім не йметься і хочете відразу отримати великий дохід, виділіть невелику суму зі своїх накопичень і спробуйте свою вдачу. А ще краще — знайдіть фахівця, який за певний відсоток від прибутку, зможе грамотно інвестувати ваші гроші, а ви тим часом, зможете у нього навчатися або повністю делегувати даний процес.

 

Тактика та стратегія фінансового плану

 

  1. Правила і основні принципи складання особистого фінансового плану:

 

  • Завжди необхідно ставити перед собою реальні цілі і краще починати з мінімальних запитів. Приміром, задумайте через кілька місяців купити хорошу побутову техніку і прагніть до цієї мети. Такий недовгий фінансовий план покаже вам, що ви робите правильно, що ви не врахували, що необхідно виправити, як зробити так, щоб зменшити терміни реалізації плану;
  • При наявності боргів і кредитів необхідно на початковому етапі виділяти не менше, ніж 20% від ваших доходів, щоб постаратися швидше позбутися цієї ноші;
  • Ми рекомендуємо вам створювати свою «подушку безпеки», тобто резерв. Бажано виділяти не менше 10% своїх коштів на щомісячне поповнення резерву, причому робити це в першу чергу, відразу після того, як отримуєте зарплату;
  • Шукайте нові джерела доходу. Спочатку можна створювати для себе як активні джерела, так і пасивні інструменти доходів, але ви повинні прагнути до того, щоб пасивний тип доходу поступово ставав головним, і ви могли б взагалі відійти від активної участі в роботі;
  • Ніколи не використовуйте тільки один фінансовий інструмент для отримання доходу. Це занадто ризиковано і загрожує тим, що ви можете втратити всі свої накопичення і доведеться починати все спочатку. Для довгострокових накопичень можна використовувати різні фінансові установи, розподіляти грошові кошти в різній валюті і брати участь в якості партнера в різних проектах;
  • Завжди і у всьому враховуйте можливі ризики. Для цього добре постійно аналізувати стан економіки країни, фінансові ринки і можливості, рейтинги фінансових установ, роботу компаній, в які ви вкладаєте свої кошти;
  • Візуалізуйте свій особистий фінансовий план і досягнення своїх цілей — це стане ефективною мотивацією для їх реалізації і зменшення зайвих витрат. Наприклад, можна в своїй таблиці вгорі помістити фотографію будинку своєї мрії або автомобіля і кожен раз, коли ви будете працювати зі своїм планом, це зображення нагадуватиме вам про себе, а значить — про вашу мету.
Важливо знати: найголовніше правило складання особистого фінансового плану — це прийти до цієї ідеї якомога раніше і не відкладати його реалізацію на завтра, на наступний тиждень або після того, як ви поміняєте місце роботи. Іншими словами — не вигадувати собі причин і перешкод, станьте успішним якомога раніше.

Щоб ваш фінансовий план постійно був перед вами, створіть свою таблицю, в якій чітко пропишіть всі пункти плану, які ми вам рекомендуємо. Причому ви повинні не просто внести всі дані, а регулярно аналізувати план, вносити в нього поправки, перенаправляти свої кошти, зменшувати витрати. Як тільки ви виконали один пункт плану — відразу відзначайте це в своїй таблиці і приступайте до наступного етапу і т.д., поступово просуваючись до наміченої мети.

Важливо знати: складіть кілька окремих таблиць, в яких будуть представлені короткострокові і довгострокові (стратегічні) цілі. Таким чином, ви відразу, на початкових етапах реалізації фінансового плану побачите, чи вистачає ваших доходів для руху до наміченої мрії і якщо ви бачите, що вам ніяк не вдається втілити ідеї в життя у встановлений термін, тоді ви повинні зробити висновки і виправити ситуацію.

Інструментами в цьому випадку можуть бути: нове місце роботи з більш високою заробітною платою, пошук нових джерел доходу (активного і пасивного). В деяких випадках немає необхідності підвищувати доходи на перших етапах — тут проблема полягає в іншому, а саме у відсутності банальної фінансової дисципліни, коли ви ігноруєте встановлені для себе правила зменшення витрат, піддаєтеся поривам і витрачаєте свої накопичення або раптом вирішуєте, що набагато важливіше зараз поставити іншу мету. Просто будьте послідовні у своїх діях і не намагайтеся відразу ставити перед собою десяток цілей.

Дуже правильним рішенням для вас стане підвищення вашої фінансової грамотності і чим раніше ви почнете цей процес, тим більшим набором фінансових інструментів ви зможете користуватися. Як ми вже зазначали вище, джерелами доходу можуть стати агресивні методи — особиста справа, торги на фондовій і валютній біржі, і т.п. Крім того, що це дуже ризиковані заходи, вони можуть приносити найбільший дохід, але тільки в тому випадку, якщо ви розумієте, що і як вам необхідно робити. Ми недарма говорили про те, що потрібно правильно ризикувати й управляти ризиками. Це означає, що в даному випадку управління ризиками — це вміння аналізувати, прораховувати, робити прогнози виходячи з реального стану справ на ринку і біржах, силі конкурентів і загальному економічному стані в країні. Знаючи ці складові, займаючись постійним моніторингом всіх справ і ставок, можна отримувати хороші доходи. Але знову ж — не можна використовувати тільки один фінансовий інструмент, інакше може виникнути ситуація, коли навіть ваша фінансова подушка безпеки вам не допоможе.

І наостанок, візьміть до уваги: особистий фінансовий план задає напрямок вашого руху до своїх цілей. Спочатку він розробляється, а потім постійно коригується. У міру просування підвищуватимуться ваші можливості, одні цілі будуть досягатися, і будуть з'являтися нові цілі. Відповідно ваш фінансовий план повинен бути гнучким, щоб було зручно вносити всі зміни і коригування. Рішенням цього завдання може для вас стати електронна система і відео курс «Як розробити фінансовий план самостійно за 30 хвилин»

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of