Коли розмова заходить про фінансовий план, багато хто відразу асоціюють його з великим підприємством або компанією, які зіставляють свої дії і розвиток саме з пунктами цього плану. Але дуже корисно і вам скласти щось подібне. Звичайно в тому випадку, якщо ви хочете досягти певних успіхів і благополуччя.
Фінансовий план — це сукупність певних заходів, яка дозволить вам спланувати свої грошові надходження і їх подальші розтрати таким чином, щоб досягти реалізації своїх цілей.
Іншими словами, особистий фінансовий план — це порядок всіх дій зі своїм бюджетом (надходжень фінансів, їх заощаджень, інвестицій і витрат), які ви направляєте на досягнення мети — розплатитися з боргами, накопичити гроші для придбання автомобіля або квартири, створити пасивний дохід, з'їздити на відпочинок і т.д.
У кожного з нас є свої цілі, згідно з якими ми і будемо складати особистий фінансовий план. Але присутні загальні принципи побудови схеми досягнення благополуччя, і ми рекомендуємо обов'язково включити їх у свій фінансовий план.
Важливі складові фінансового плану:
Відзначимо, що для полегшення реалізації своїх цілей, можна складати не один, а кілька планів:
Давайте розглянемо, як правильно скласти особистий фінансовий план для певного відрізка часу.
На цьому першому етапі ви повинні точно визначитися зі своїми життєвими цілями:
При необхідності ви можете варіювати терміни реалізації цілей, виключати деякі пункти, якщо у вас вже є конкретна мета.
Тепер важливо пам'ятати про найголовніші пункти, які повинні входити в ваші періоди реалізації плану. Приміром, в найближчій перспективі (а це у нас найкоротший термін, кілька місяців) вам потрібно розплатитися з усіма своїми боргами, закрити кредитні карти і т.д.
Другий етап, обов'язковий після «підчищення фінансових хвостів» — це створення заощаджень зі своїх грошових надходжень.
Потім приступаємо до планування цілей, пов'язаних з майбутніми великими витратами: навчання дітей, покупка заміського будинку, нового автомобіля і т.д.
В цей пункт фінансового плану обов'язково повинна входити така інформація:
Після того, як ви проведете ретельний аналіз усіх складових пункту №2, ви побачите повну картину того, як можна збільшити свій дохід і мінімізувати свої витрати. Це стане першим кроком до ефективної реалізації ваших фінансових цілей.
Ви повинні розуміти, що з багажем з кредитів і боргів, ніколи не стати успішною людиною, тому необхідно якомога швидше позбавити себе від подібних фінансових обов'язків. Аналогічна ситуація і з відсутністю у вас фінансового резерву, що може в одну мить, при непередбаченій ситуації (втрата роботи, раптова хвороба, поломка автомобіля, ДТП), повністю залишити вас без усіх накопичень. А якщо ви себе підстрахуєте і створите «подушку безпеки», іншими словами — особистий фінансовий резерв, тоді забезпечите собі захист від різного роду напастей і несподіванок. До речі, фінансовий резерв потрібен також для приємних і цілком очікуваних подій таких як народження дитини, весілля і т.п. Детально про фінансовий резерв і таємні закони грошей, якими користуються мільйонери, дізнайтеся в безкоштовному відео курсі «Управління особистими фінансами»
В цьому пункті необхідно розробити особисту стратегію, яка приведе вас до досягнення цілей. Приміром, ви можете створити свої джерела пасивного доходу, знайти нові активні способи заробітку і поповнення своїх накопичень, які допоможуть вам швидше рухатися до намічених цілей.
Термін «тактика» в даному випадку означає ваші конкретні певні грошові суми і всі дії, завдяки яким ви і станете реалізовувати поставлені цілі.
Давайте розберемо цей пункт на невеликому прикладі:
Всі ефективні типи стратегій сьогодні можна розділити на кілька груп, які мають відмінності за ступенем вашого ризику:
При виборі стратегії, ви повинні розуміти, що працюючи самостійно з більш ризиковими інвестиціями, ви повинна володіти певними знаннями та навичками. Саме вони можуть зменшити ваш ризик і суми втрат в разі програшу. Тому, якщо ви нічого не розумієте в цих інструментах накопичень та примноження своїх грошей, то можливо не варто й ризикувати: відкладіть до кращих часів, коли зможете навчитися правильно ризикувати. Якщо вже зовсім не йметься і хочете відразу отримати великий дохід, виділіть невелику суму зі своїх накопичень і спробуйте свою вдачу. А ще краще — знайдіть фахівця, який за певний відсоток від прибутку, зможе грамотно інвестувати ваші гроші, а ви тим часом, зможете у нього навчатися або повністю делегувати даний процес.
Щоб ваш фінансовий план постійно був перед вами, створіть свою таблицю, в якій чітко пропишіть всі пункти плану, які ми вам рекомендуємо. Причому ви повинні не просто внести всі дані, а регулярно аналізувати план, вносити в нього поправки, перенаправляти свої кошти, зменшувати витрати. Як тільки ви виконали один пункт плану — відразу відзначайте це в своїй таблиці і приступайте до наступного етапу і т.д., поступово просуваючись до наміченої мети.
Інструментами в цьому випадку можуть бути: нове місце роботи з більш високою заробітною платою, пошук нових джерел доходу (активного і пасивного). В деяких випадках немає необхідності підвищувати доходи на перших етапах — тут проблема полягає в іншому, а саме у відсутності банальної фінансової дисципліни, коли ви ігноруєте встановлені для себе правила зменшення витрат, піддаєтеся поривам і витрачаєте свої накопичення або раптом вирішуєте, що набагато важливіше зараз поставити іншу мету. Просто будьте послідовні у своїх діях і не намагайтеся відразу ставити перед собою десяток цілей.
Дуже правильним рішенням для вас стане підвищення вашої фінансової грамотності і чим раніше ви почнете цей процес, тим більшим набором фінансових інструментів ви зможете користуватися. Як ми вже зазначали вище, джерелами доходу можуть стати агресивні методи — особиста справа, торги на фондовій і валютній біржі, і т.п. Крім того, що це дуже ризиковані заходи, вони можуть приносити найбільший дохід, але тільки в тому випадку, якщо ви розумієте, що і як вам необхідно робити. Ми недарма говорили про те, що потрібно правильно ризикувати й управляти ризиками. Це означає, що в даному випадку управління ризиками — це вміння аналізувати, прораховувати, робити прогнози виходячи з реального стану справ на ринку і біржах, силі конкурентів і загальному економічному стані в країні. Знаючи ці складові, займаючись постійним моніторингом всіх справ і ставок, можна отримувати хороші доходи. Але знову ж — не можна використовувати тільки один фінансовий інструмент, інакше може виникнути ситуація, коли навіть ваша фінансова подушка безпеки вам не допоможе.
І наостанок, візьміть до уваги: особистий фінансовий план задає напрямок вашого руху до своїх цілей. Спочатку він розробляється, а потім постійно коригується. У міру просування підвищуватимуться ваші можливості, одні цілі будуть досягатися, і будуть з'являтися нові цілі. Відповідно ваш фінансовий план повинен бути гнучким, щоб було зручно вносити всі зміни і коригування. Рішенням цього завдання може для вас стати електронна система і відео курс «Як розробити фінансовий план самостійно за 30 хвилин»
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
У 2020-му році світ став свідком найвищої активності по залученню капіталу IPO за десятиліття: $331 мільярд був притягнутий через 1591 лістинг, що на 42% більше в порівнянні з 2019-м роком. Настільки стрімке зростання акцій первинного ринку...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: