Сьогодні хочемо поговорити з Вами про такий сегмент ринку інвестицій як IPO. Справа в тому, що ми, консультанти порталу «Все PRO Гроші», вже з жовтня 2015 року беремо участь в угодах на цьому ринку і сьогодні хочемо познайомити Вас з цією унікальною можливістю.
Для багатьох цей термін буде новим і незрозумілим. Тому давайте розберемося з поняттями.
IPO — ([ай-пі-о], також рідко [іпо]; від англ. Initial Public Offering) — перший публічний продаж акцій акціонерного товариства, в тому числі у формі продажу депозитарних розписок на акції, необмеженому колу осіб. Продаж акцій може здійснюватися як шляхом розміщення додаткового випуску акцій шляхом відкритої підписки, так і шляхом публічного продажу акцій існуючого випуску.
Це означає, що на якомусь етапі та чи інша компанія приймає рішення про те, щоб залучити капітал в бізнес шляхом випуску акцій і перехід в статус публічної компанії. Для прикладу відомі Вам компанії, такі як Facebook, Google, Apple теж колись виходили на IPO, а сьогодні кожен з Вас може купити ці акції на публічному ринку.
Цілі IPO:
Що таке IPO для компанії?
Що таке IPO для інвестора?
Давайте розберемося, як поетапно як це відбувається. В рамках заходу з підготовки до IPO компанія може вносити в свій бізнес організаційні зміни: готувати корпоративні звіти для майбутніх інвесторів, міняти корпоративну структуру. Але нам цікавий той факт, що для потрапляння на біржу компанії повинні пройти процедуру лістингу, тобто потрапити в список паперів допущених до торгів на цій біржі. Зазвичай на сайті біржі можна ознайомитися з вимогами, які вона пред'являє компаніям, що бажають розміститься саме на цьому майданчику. Чим більше біржа, тим вищі вимоги пред'являються до емітентів. Часто котирувальні списки діляться на розділи, де великі надійні компанії потрапляють в один список, а молоді, перспективні — в інший. Це необхідно для того, щоб продемонструвати інвесторам глобальні відмінності в надійності компаній. Наприклад, недержавні пенсійні фонди і лайфові страхові компанії повинні заробляти гроші для своїх вкладників і показувати надійні результати на горизонті в десятки років. Для того, щоб мінімізувати ризики втрат таких фондів держава забороняє їм вкладати в акції компаній, які відсутні в списку найнадійніших компаній. Ще одним елементом підготовки IPO є road show. Власники компанії і менеджмент в короткий термін повинні провести максимальну кількість виступів перед потенційними інвесторами з метою продемонструвати їм всі перспективи інвестування капіталу в акції своєї компанії. Таким чином, компанія повинна підготувати пакет документів, виділити пакет акцій для інвесторів, а головне зацікавити їх. Самостійно зробити це можуть зробити тільки банки.
У більшості випадків компанії далекі від інвестиційного бізнесу, тому вони наймають фахівців, які допомагають вести операцію від початку і до кінця. Таких фахівців називають андеррайтерами. Найчастіше — це великі банки, такі як Morgan Stenlay, City Group, Goldman Sachs, J.P. Morgan і т.д. Якщо компанією планується продати пакет акції на велику суму, то залучають декількох андеррайтерів. Останній етап перед запуском торгів — це складання книги заявок на покупку акцій. Це просто таблиця бажаючих купити акцій із зазначенням ціни та суми, яку вони готові інвестувати. Коли всі заявки від потенційних інвесторів зібрані, компанія емітент за рекомендацією андеррайтера вирішує за якою ціною продати акції, керується при цьому бажанням продати акції якомога дорожче, але при цьому, залишивши частину попиту незадоволеним, щоб інвестори, купуючи їх на біржі, змушували їх рости .
Отже, тепер Ви знаєте, звідки на біржі з'являються акції, але вони також зникають звідти. Проходять так звану процедуру делістингу. Можуть переміщатися від одного котирувального списку до іншого. Однак в світі відбуваються банкрутства менш успішних компаній і їх акції зникають з майданчиків. Є правда і протилежні випадки, коли у компаній все добре, її бізнес розширюється, розвивається, генерує дохід, вона може стати об'єктом інтересу більш великого гравця і тоді великий гравець робить пропозицію про покупку всієї компанії. Якщо ті погоджуються, одна компанія стає частиною іншої і така ситуація називається поглинанням. Після цього акції поглиненої компанії перестають існувати. Якщо подібна угода відбувається між рівними компаніями, то її називають злиттям. Самі по собі IPO і подібні процеси представляють собою цікаві можливості для заробітку, саме тому ми з 2015 року почали використовувати ці можливості. Але і ризики теж присутні.
Зараз давайте поговоримо про те, як в IPO можливо брати участь для громадян України. Для старту інвестору потрібно мати суму для участі в IPO в розмірі мінімум 5000 $. Але ми можемо надати для Вас таку можливість, навіть якщо у Вас капітал для інвестування від 1000 $. Але це повинні бути не останні гроші. Наступним етапом потрібно укласти договір з брокером, який має доступ до покупки акцій до IPO. Після цього Ви повинні відправити гроші на закордонний рахунок брокера (що з України зазвичай зробити з України не завжди просто), щоб він на ці гроші міг купувати на підставі Вашої заявки Вам акції. Між хорошими пропозиціями щодо IPO може бути проміжок від 1 дня до 6 місяців, це означає, що ми не знаємо коли з'явитися нове гарне потенційне IPO. А коли з'явилася інформація про цікавий IPO, у Вас залишається зазвичай всього 7-10 днів для того, щоб гроші потрапили рахунок брокера, і цього часу найчастіше не вистачає для переказу грошей за кордон з України. Саме тому ми рекомендуємо, якщо Ви хочете брати участь в угодах IPO, заводити гроші на рахунок брокера заздалегідь і чекати хорошої пропозиції.
Коли з'явилася угода, не завжди спрацьовують всі 100% капіталу, які Ви заявили на покупку нового IPO. Для прикладу, у нас були угоди за цей проміжок часу, які спрацьовували в розмірі від 49% до 100% від капіталу. Це означає, що частина капіталу може залишитися незадіяним до нового IPO. Але для того, щоб брати участь в новому IPO, Вам потрібно мати на рахунку не менше 5000 $, які Ви завжди можете додати на рахунок коли володієте інформацією скільки грошей задіяно в попередньому IPO. Треба розуміти, що купуючи акції до того як вони були розміщені на ринку (IPO) у Вас є період Lock Up (3 місяці Ви не маєте права на продажу цих акцій). Це означає, що якщо Ви купили акцію, наприклад Mulesoft 17.03.2017 до IPO по 17 $, то продати Ви його могли тільки 20.06.2017 за ціною від 24,69-26,14 $. Але у Вас є можливість хеджування позиції, до завершення Lock Up.
Для прикладу хочу Вам привести кілька угод IPO, в яких ми брали участь за 2016 і 2017 рік.
Це означає, що до IPO інвестор купував акцію по 15 $, на старті торгів 23,99 $, а вихід з угоди 31,10 до 32,67$.
В даному випадку вхід позицію був за ціною 32,84 $ за 1 акцію, в перший день торгів ціна стратувала з 42$, а в день завершення Lock Up інвестор міг вийти за ціною від 44,66 до 45,79$ за 1 акцію.
Якщо Ви приймаєте рішення про те, що Ви хотіли б брати участь в IPO, то Вам слід бути готовим до того, що мінімум 1,5-2 роки Ви не виводите капітал, який Ви інвестували, тільки при такій стратегії ми гарануємо Вам хороший приріст капіталу від угод в IPO.
Замовити безкоштовну консультацію на тему інвестування в IPO Ви можете тут.
З повагою, незалежнні фінансові консультанти порталу «Все PRO Гроші», Олександр Чедрик, Василь Ігнатишин.
Якщо у Вас є фінансові проблеми тоді:
Звертайтеся за консультацією тут.
Прогляньте відео курс
Пропонуємо відвідати майстер-класи завдяки яким Ви дізнаєтеся секрети багатих людей тут.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: